צלצלו עכשיו 077-8050570

מטפל CBT

האם אתם חשים חרדה, סובלים מדיכאון או מדימוי עצמי נמוך?
האם אתם מרגישים שקשה לכם מאוד לשלוט בכעסים ובמחשבות שליליות?
האם נמנעתם עד כה מלגשת לטיפול רגשי או נפשי משום שחששתם שיקח שנים עד שתצליחו לחזות בשיפור?אם עניתם על אחת מהשאלות הללו בחיוב, מטפל CBT מיועד בדיוק עבורכם.

מדובר על שיטת טיפול קוגניטיבית-התנהגותית, שהוכחה באינספור מחקרים כבעלת תוצאות אפקטיביות מאוד.
כמטפל ב CBT אני יכול לומר לכם שבשונה מטיפולים אחרים, השיטה לא עוסקת באירועי העבר אלא היא ישירה, ממוקדת מטרה וגורמת למטופל להתייעל כל הזמן עד להשגת מטרת הטיפול. בכתבה הנוכחית תכירו אותי (אורי פוקס) קצת יותר מקרוב, ותלמדו מהו היתרון של טיפול CBT מקצועי.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

אז קודם כל, מי אני ומהי שיטת טיפול CBT

אם זו הפעם הראשונה שלכם באתר, ואתם עדיין לא מכירים אותי לעומק, אז נעים מאוד להכיר (:
שמי אורי פוקס, ואני מטפל קוגניטיבי התנהגותי בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית. בקליניקות שלי אני מקבל מטופלים המתמודדים עם חרדות, לחצים, הפרעת דיכאון ובעיות נפשיות שונות הדורשות טיפולים נפשיים.
כתלמיד בבית הספר, נהגו לומר עליי "שיש לי המון פוטנציאל לא ממומש". ואכן כך, הייתי תלמיד עם הרבה רצון להצליח אבל עם ציונים נמוכים. אפשר לומר שהייתי מהתלמידים "השקופים", אלו שלא מצביעים או מביעים דעה כלשהי אלא פשוט הולכים עם הזרם. האמת היא שרציתי בכל מאודי לומר את דעתי.
רציתי להביע דעה, אבל ממש חששתי. לא ידעתי אם ואיך ירצו לשמוע את קולי.

טיפול בחרדות - אורי פוקס

נקודת התפנית שלי הייתה במהלך השירות הצבאי, שם גיליתי להפתעתי הרבה שיש לי גם יכולת אמיתית להצליח ולא רק רצון. התמודדתי עם תכנים מקצועיים מורכבים, הפכתי למפקד בכיר ופשוט פרחתי.
לרגע חשבתי, שהנה, זו המסגרת הצבאית שאפשרה לי להגיע למקום הזה,
אך עד מהרה נוכחתי שזה אני! מה שעצר אותי מלהתקדם ולצמוח לאורך כל הדרך היה דפוס מחשבה בעייתי, לא הילדים המצליחים בכיתה, לא הוריי ולא אף אחד אחר.
בנקודה החשובה הזו, החלטתי שאני רוצה לסייע לאנשים להגיע למקום הנפלא הזה, כדי שיוכלו למצוא בתוכם את המוטיבציה והכוחות להגשים את עצמם, ולשנות את דפוסי המחשבה השליליים, לדפוסי חשיבה חיוביים שיתנו להם כנפיים וכן להפטר ממחשבות טורדניות.

התמודדות עם חרדה

קצת על טיפול CBT

טיפול ה-CBT מבוסס על גישה פסיכולוגית שנחקרה ב30 השנים האחרונות, ונחשב לאחד הטיפולים היעילים ביותר בעולם להפרעות חרדה חברתית וכללית, דיכאון כרוני וערך עצמי וביטחון עצמי.
נתונים מוכיחים כי חלק גדול מהאוכלוסיה בארץ ובעולם סובלת מהפרעות במצב הרוח, ובישראל קרוב ל-90% מהסובלים מהפרעות שונות נזקקים גם לטיפולים רגשיים.

טיפול ה-CBT הינו טיפול רב מערכתי, התורם למגוון רחב של הפרעות נפשיות:
חרדה על כל סוגיה– חרדה חברתית, חרדת בריאות, חרדת ביצוע, חרדה מוכללת ועוד.
דיכאון– הדיכאון נחשב לאחד הגורמים המגבילים ביותר בתפקוד המטופל, וכשהוא איננו מטופל הוא עלול להוביל לסיכון בריאותי משמעותי עד כדי סכנת חיים. שיטת הטיפול הקוגניטיבית התנהגותית נחשבת ליעילה מאוד בטיפול בדיכאון.
פוביות– פוביה היא מצב נפשי של פחד מוגזם שאינו עולה בקנה אחד עם רמת הסיכון האמיתית. הפוביות הידועות ביותר הינן פחד מעכבישים, גבהים, מקומות סגורים, חרדת נהיגה וכדומה.
הפרעת פאניקה– מצב המאופיין בהתקפי חרדה עוצמתיים המתרחשים באופן פתאומי.
הפאניקה מתאפיינת לרוב בתופעות פיזיות קשות כתחושת סחרחורת, מחנק, דפיקות לב, בחילות, פחד ממוות ומשיגעון ועוד.

אישה שותה קפה מחייכת

לעיתים הפחד מפני התקף הפאניקה הוא כה גדול עד שהוא עצמו גורם לחרדה גדולה.
דימוי עצמי נמוך– אדם הסובל מהערכה עצמית נמוכה יחוש לא ראוי, לא מסוגל וחסר יכולת. רגשות אלו עשויים לגרור אותו בעל כורחו למעגל קסמים של חוסר בטחון עצמי, דיכאון ונסיגה חברתית.
נטיה לדחיינות– אם אתם מתקשים להשלים מטלות ולסיים את חובותיכם בבית ובעבודה, ככל הנראה יש לכם נטיה לדחיינות. טיפול CBT מעניק למטופל שלל כלים אפקטיביים להתמודדות עם דחיינות.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

איך הטיפול ישפיע על חייכם

טיפול CBT יוצר שינוי בתפיסת המציאות וצורת החשיבה שלכם על עצמכם, והתוצאה מתהליך זה היא שיפור ניכר בצורה בה אתם מגיבים למצבים שונים.
למשל, אם עד עתה לא העזתם לנסוע בכביש בינעירוני מחשש לתאונה, הטיפול יסייע לכם לשנות את דפוס החשיבה השלילי על נסיעה במקומות כאלו, ולהצליח לפרוץ את הגבולות של עצמכם.

ציבור הלקוחות דורש ובצדק, מענה טיפולי רגשי בזמן קצר, במחיר שניתן לעמוד בו, ובעיקר- שיניב תוצאות משמעותיות לאורך זמן. טיפול קוגניטיבי התנהגותי מצליח לעמוד בכל הקריטריונים, ובדרך כלל ניתן להבחין בהבדל בתחושות הפנימיות ובהתנהגות תוך מספר מפגשים.

אישה סובלת

מטפל CBT – לומדים יחד איך להטיל ספק באמונות וברגשות

שון סטיבנסון הינו אדם שנולד עם הפרעה תפקודית קשה, שמנעה את התפתחותם של איברים שונים בגופו. סטיבנסון נותר קטן, כבול לכסא גלגלים ללא יכולת לדאוג לצרכיו הבסיסיים.
בראיון שלו בערוץ "TED" הוא סיפר שכשאנשים מתבוננים עליו הם נוטים לחוש רחמים, לראות במגבלה שלו כגורם למסכנות. התבוננות כזו, רק משמרת ומחזקת את השפעת המגבלה על החיים.
שון מטיל ספק בתפיסת העולם הנפוצה הרואה את נכותו כמוגבלות, אדרבה, הוא רואה אותה כיתרון המאפשר לו להפוך למרצה בעל שם עולמי.

סיפור החיים של שון למעשה מנציח את תפיסת העולם של טיפול CBT, כזו שמסרבת להאמין לייאוש, שמעודדת להטיל ספק בתפיסות העולם ובאמונות הפנימיות.
הטלת ספק היא אחד היסודות החשובים ביותר בעבודה עם מטפל CBT. הנפש שלנו מתבוננת על מציאות חיינו, ומנחיתה עלינו מחשבות ונבואות אודות תרחישים אפשריים.
מחשבות כמו "המגבלה שלי לא תאפשר לי להתקדם בחיים", או "עם תנאים קשים כאלו כמו שנולדתי אליהם המציאות שלי היא חסרת תקווה", רק מולידה בנו רגשות קשים כמו דיכאון וחוסר תקווה.

הרגשות הקשים הופכים למעשה לנבואה שמגשימה את עצמה, ואנו מגיבים כמו שהמוח שלנו תוכנת להגיב.
לעומת זאת, כאשר נטיל ספק בתוכן המחשבתי שחולף במוחנו, תתאפשר לנו אפשרות תגובה שונה מהרגיל, ונוכל ליצור הזדמנויות חדשות.
כמו שאמר אלברט איינשטין: ההגדרה של שיגעון, היא לעשות את אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות.
רוצים לשנות את המחשבות והתפיסות? הטילו ספק בקיימות!

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

מה הם היתרונות של טיפול אצל מטפל CBT

טיפול ממוקד וקצר מועד- מטפל CBT מסייע לכם להשיג את השינוי המיוחל בשיטות יעילות ומעשיות בתוך מסגרת זמן קצרה יחסית
עלות משתלמת- ניתן לטפל בחרדות ובדיכאון בזמן קצר ובעלות שהיא נמוכה יחסית לטיפולים פסיכולוגיים
פחות מבוכה במהלך הטיפול- בטיפול CBT לא חייבים "לחפור" בעבר, ניתן לבדוק כל יום את התקדמות המטופל ולרענן ציפיות בלי שהמטופל יחוש נבוך או חשוף מדי.
כלים מעשיים לתרגול- במהלך הטיפול תקבלו כלים מעשיים לתרגול בכל תחום בחייכם, והתוצאה החיובית תשפר את איכות החיים שלכם ברבדים רבים נוספים.

מעקב ובקרה עצמית- אני קורא לנקודה הזו "השב"כ של הטיפול" (:

בטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, המטופל מתבקש לתעד ולעקוב אחר התנהגויות, מחשבות ורגשות כדי להבין מה גורם לו לחשוב בצורה בה הוא חושב, ולהתנהג בצורה בה הוא מתנהג.
לפעמים עצם התיעוד, השם את הדברים על השולחן ללא צנזורה, מהווה שלב חשוב בטיפול ובהחלמה.
מאיר הגיע לטסט הנהיגה בחשש רב, לאחר שנכשל בשלושת הטסטים הקודמים.
המחשבות שעברו במוחו היו "אני תמיד נכשל", "בטח יהיה לי טסטר שיחפש להכשיל אותי". כפי שהיה צפוי מראש, גם בטסט הנוכחי הוא נכשל.

בתוך התהליך הטיפולי, נדרש מאיר לבחון את מחשבותיו ואת דימויו העצמי. הזכרתי לו שפעמים רבות בחייו הוא הצליח במבחנים, וביקשתי ממנו להחליף את המחשבה השלילית במחשבה יותר מאוזנת, למשל:
"יכול להיות שאכשל בטסט, אבל יכול מאוד להיות גם שאצליח".
באמצעות הניסוח המחודש וניסיון חייו הקודם הבין מאיר, שהסבירות לכשלון בטסט היא נמוכה.

מטופלת ומטפלת מחייכות

מטפל CBT שילווה אתכם עד שתרגישו טוב באמת

אם אתם חשים שאתם בסרט רע, ומתקשים להתקדם מעבר לנבואות השליליות שהמוח יוצר עבורכם, אל תהססו לפנות לטיפול.
למרות שקשה לעשות את הצעד הראשון, בעזרת טיפול מתאים ניתן לשנות את דפוסי המחשבה האוטומטיים ולהרגיש הרבה יותר חופשיים ומשוחררים.
שינויים כאלו יכולים לאפשר צורת חיים שונה לחלוטין, בה אתם מרגישים אהובים, מוצלחים ומאושרים, ומצליחים להניע את עצמכם לצמיחה ולאהבה.
עם כלים מבוססים מחקרית, ומטפלים רגישים ומיומנים בקליניקה בהרצליה ובנתניה, נשמח ללוות אתכם בטיפול CBT מדויק, ממוקד ובעיקר-יעיל מאוד.

מחלימים מדברים

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - ליאור מסיקה - בטיפול

מטופלים מספרים – ליאור מסיקה

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - אושרת ריידר - בטיפול

מטופלים מספרים – אושרת ריידר

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - איציק עזרא - בטיפול

מטופלים מספרים – איציק עזרא

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - תהילה - בטיפול

מטופלים מספרים – תהילה

yellow bub - עיצוב אתר בטיפול - אורי פוקס

למה השיטה שלנו
יעילה כל כך?

vi small - בטיפול

כי פותרים את הבעיה מהשורש

בלי פלסטרים או קיצורי דרך. אנחנו מבקשים למצוא פתרון מלא, כדי שמצבי החרדה והדיכאון לא יחזרו שוב בעתיד. זו הסיבה שאנחנו מקפידים לחקור לעומק ולאבחן את שורש הבעיה, במטרה לתת מענה הוליסטי ולפתור את העניין עד תומו.

bag

כי מקבלים כלים יישומיים

המטרה שלנו היא להעניק למטופלים שלנו כלים מעשיים ופשוטים לשיפור איכות החיים שלהם. אנחנו נותנים מענה קונקרטי למטופל, כך שבתוך מספר טיפולים כבר יהיה ניתן להרגיש בהבדל משמעותי.

vi small - בטיפול

כי אכפת לנו – גם מחוץ לקליניקה

אנחנו יודעים שהתהליך לא נעצר כשהפגישה נגמרת וחשוב לנו להיות שם עבור המטופלים שלנו לכל אורך הדרך. הצוות שלנו זמין ומלווה את המטופלים באופן אישי גם מעבר למה שקורה בחדר הטיפולים.

vi small - בטיפול

כי מרגישים שינוי ורואים תוצאות

וזה קורה מוקדם משחשבתם: מטופל שמחויב לתהליך יוכל להבחין בהבדל כבר בשלב מוקדם יחסית של הטיפול. כשהתוצאה ניכרת בשטח – עולים גם הסיכויים להתמיד ולהצליח ליצור שינוי מהותי וקבוע באיכות החיים.

bag

כי יש לזה סוף

אין כאן ניסוי, טעייה ותהייה או התחייבות שלא יודעים איך ומתי היא תיגמר - זהו תהליך טיפולי ממוקד וקצר מועד. התהליך מותאם אישית לכל מטופל ומבוסס על אבחון מדויק של הבעיה וכיצד היא מתבטאת בחיי היומיום.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: