צלצלו עכשיו 077-8050570

ביטחון עצמי

אנשים שהם בעלי ביטחון עצמי גבוה, יצליחו יותר מאשר אנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך. הגדרה הכללית של ביטחון עצמי היא האמונה של האדם ביכולתו להצליח בכל מה שהוא עושה. למעשה יש כאלה שמתארים את המושג של הביטחון העצמי באופן כזה: "ביטחון עצמי הינה תחושת מסוגלות לגבי עצמו" אך הביטחון העצמי הוא למעשה הכרה ביכולות ובחולשות והשלמה עמן, מבלי תחושת אשמה, פחד או חוסר יכולת. אנשים שהם בעלי ביטחון עצמי גבוה, לא יתעסקו ב נושאים כמו: "מה יגידו עלי?" והם ממלאים עצמם בעשייה חיובית.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

יש לציין כי דימוי עצמי נמוך או ביטחון עצמי נמוך מתבטאים באופנים שונים כגון:

  • התעסקות מרובה של אדם הסובל מביטחון עצמי נמוך במה יגידו עליו הבריות וכיצד הוא נתפס בעיניהם, כיצד ניתן יהיה למצוא חן בעיניהם או לרצות אותם בכל דרך, גם אם מדובר נגד רצונו של הסובל מביטחון עצמי נמוך.
  • ישנו קושי בקבלת החלטות בקרב אנשים הסובלים מביטחון עצמי נמוך. לרוב החלטותיהם, תהיינה מושפעות מהחלטות של אנשים אחרים ופקפוק בהחלטות שלהם .
  •  אנשים הסובלים מתופעת ביטחון עצמי נמוך, נוטים לבקר את עצמם כל העת, תוך סוג של הלקאה עצמית ואימוץ דפוסי חשיבה מעוותים כגון חשיבה סלקטיבית. העיוות הקוגניטיבי, למעשה מתבטא בחיפוש סלקטיבי אחר חסרונות אשר יאשרו מדוע אדם זה או אחר, סובל מתופעה של ביטחון או דימוי עצמי נמוך.
  • אנשים אלה, סבורים כי טובת האחרים, קודמת לטובתם ואין מדובר ביתר טוב לב כי אם מתוך וויתור ממחשבה הנובעת ממסקנה של "לא מגיע לי" או "כדאי לי לוותר כי אחר עושה פעולה זו או אחרת, יותר טוב ממני…".
  • אנשים הסובלים מהביטחון או דימוי עצמי נמוך, פגיעים יותר לביקורות של נשים אחרים, הם פשוט נוטים יותר לקחת ללב וחשופים לעלבון או ביקורות. אנשים שהם בעלי ביטחון עצמי גבוה, יהיו פחות פגיעים והדימוי העצמי שלהם יהיה חזק ויציב. הם לא ייפגעו.
  • ישנה נטייה של נבואות זעם, בקרב אנשים שהביטחון העצמי שלהם ירוד. מצב זה, תורם למעשה שהנבואה פשוט מגשימה את עצמה. אם אדם הסובל מדימוי עצמי נמוך ימנע ממצבים שהוא צופה מראש כי ייכשל בהם, זה בדיוק מה שיקרה. לדוגמא "לא אצא לקניות בגדים כי כלום לא יפה עלי". "לא אלך לראיון עבודה כי אני לא מתאים" וכדומה.
קפיצה, ניטור, כוח רצון

כלים עצמיים אשר ניתן להשתמש בהם להגברת הביטחון העצמי – שווה ניסיון

מי שסובל מתופעה של ביטחון עצמי נמוך, עליו להתרחק מאנשים אשר מורידים יותר את ביטחונכם העצמי או כאלה שהם פוגעניים. ישנם אנשים נרקיסיסטיים שזקוקים לכל מיני חיזוקים מבלי להעניק מאומה לזולת. זה הזמן פשוט להתרחק מהם, גם אם הייתם סבורים כי הם חברים שלכם. נסו לגרות את המוח במידע חדש, קחו משימות יצירתיות. יש להיות קשובים ולהסתכל על החיים בנקודת חיים חיובית. יש לתת משוב חיובי לאחרים ולפרדן להם. יש לעזור לאנשים אחרים, מבלי שיהיה כל תגמול או תמריץ ולתת לאחרים ליהנות מהיכולת שלכם לסייע להם. תחושה זו מאוד מחזקת את הביטחון העצמי ואף מרוממת את הנפש. ישנם הרבה אנשים אשר סובלים מדימוי וביטחון עצמי נמוך והם בדפוס מחשבה מקובע שזהו מר גורלם ומיואשים אף מהקושי החברתי שלהם בגלל שהם כה חסרי ביטחון עצמי. תפיסה זו שגויה וגורמת לרבים להסתגר ולהתחפר בעצמם. עוד בנושא חרדות חברתיות.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון

98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

יש לציין כי אנשים שהגיעו לטיפול בבעיות כמו ביטחון עצמי נמוך, הצליחו להעלות את ביטחונם העצמי, מה שגרם להם לרוגע נפשי, לפיתוח של שאפתנות, לצמיחה בזוגיות, תקשורת טוב יותר עם ילדיהם ושיפור היחסים עם חברים, בעבודה עם החברים המנהל ובכל תחום בחיים. ראשית יש לקחת אחריות על עצמכם, על המעשים ועל אופן השקפה שלכם על החיים. כאשר אדם נוטל על עצמו אחריות, ביטחונו העצמי יעלה, היות המילה ההפוכה לאחריות הינה קורבנות, ההאשמה של כולם בצרות שקורות לכם ולבטח זה לא יוסיף להתפתחות האישית. למרות שהחיים מלאים בעליות ומורדות, בעזרת מספיק אמונה ורצון טוב, ניתן יהיה לפסוח על המכשולים, מה שלבטח יחזק את הביטחון והדימוי העצמי שלנו.

אישה, ביטחון עצמי גבוה

צרו סביבכם מעגל של אנשים ודברים חיוביים

יש ליצור סביבכם סביבה חיובית המלאה בדברים חיוביים, מעשים חיוביים ואנשים חיוביים אשר יתרמו להעלאת ביטחונכם העצמי. יש לנטרל לחלוטין את מנגנון הביקורת העצמית אשר הוא מנגנון הרסני. יש ללמוד ולהעריך את הטוב שבחייכם. נסו להסתכל במראה ולאהוב את דמותכם. יש להעריך את האנשים הטובים בחייכם ואת הזיכרונות הטובים ממאורעות חיוביים שחוויתם. יש להסתובב בין אנשים שהנוכחות שלהם תעלה את ביטחונכם העצמי, כאלה שמפרגנים לכם ולא כאלה שיעבירו עליכם ביקורות שליליות. שהות בקרב אנשים חיוביים, תסייע לכם למצוא את הדברים החיוביים שלכם, מה שיגדיל את כל התחושה של ביטחון עצמי גבוה יותר.

מי מאתנו אינו מכיר את הפתגם: "ידע זה כוח". ולכן לימדו של נושא או מקצוע שיעניין אתכם, ישפר את התחושה של ביטחונכם העצמי. לאחר תקופה לא ארוכה, כבר תתחילו לחוש בשיפור. תוכלו גם להעשיר את הידע הכללי שלכם באמצעות קריאת ספרים או חיפוש נושאים שמאוד מעניינים אתכם ברשת. לכל אחד מאתנו, יש חבר טוב, בן או בת זוג שמהווים ביטחון ונחת רוח יש למצוא בדיוקה את אלה שטוב לכם בקרבתם ולחזק עמם את הקשר. גם לפנטזיות יש את הכוח לשיפור של ביטחון עצמי, כאלה שמעוררים ניצוץ בליבנו ופנטזיות שהם למעשה חלומות עשויות להתגשם, רק אם תרצו בהן מאוד. כל צעד להעלאת ביטחונכם העצמי, חייב להתבצע במתינות, היות ואם תהיה לכם שאיפה להתחיל בגדול, מהר מאוד תתייאשו ויש לבצע כל שלב במנות קטנות.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?
השתדלו להצליח בכל מיני משימות

ישנם אנשים הסובלים מדימוי עצמי נמוך או חוסר ביטחון עצמי, אבל כאשר הם מצליחים במשימה, ביטחונם גובר וחוויית ההצלחה מביאה אור ותקווה לחייהם. דבר זה יגרום לרצות שוב להצליח ולכן נסו כמה שיותר להצליח אם במשימות, ביצירות שאתם מכינים, בעבודה ועוד. זה ידוע, כי דימוי עצמי נמוך, יכול להפיל כל אדם כזה לתהומות אם יש בכם תחושה כזו, מומלץ להגיע לטיפול, אשר יעניק לכם את הכלים החיוניים אשר  באמצעותם תצליחו לראות אור בקצה המנהרה. למעשה אין זו תופעה נפשית קשה, רבים סובלים ממנה ורבים מתגברים עלי ומחזירים שוב את ביטחונם העצמי. לעיתים כמה מכשולים בחיים, עשויים לגרום לביטחון עצמי נמוך ויש לקחת אחריו ולהגיע לשיחות שיסייעו, יחזקו ויעניקו את הכלים הנכונים עם התמודדות שתישא תוצאות טובות.

שיפור ביטחון עצמי - בטיפול אורי פוקס

התחילו לשפר את איכות חייכם

טיפול בתופעת ביטחון עצמי נמוך, מלמד את מי שסובל מתופעה זו מלמד את האדם הסובל מתופעה של דימוי עצמי נמוך לחיות מול חסרונותיו ולקבל אותם תוך הבנה מלאה. הטיפול מסייע לאדם להפסיק ולהאשים את עצמו ולהתמקד במקומות שבו הוא מוצלח יותר, מה שגורם לו להיות פחות רגיש ושברירי. הטיפול הינו טיפול ב-CBT שהוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי. מטרת הטיפול היא להחזיר לאדם את הפרופורציות הנכונות ואפילו אם קיימים תחומים שבהם הוא חלש יותר, עליו להבין שתחומים אלה, אינם משפיעים באופן מכריע על חייו. הטיפול נעשה בשינוי דפוסי המחשבות השליליות והבאתם למחשבות חיוביות יותר, כלים ליישום מחוץ לקליניקה. טיפול זה הוא קצר מועד וניתן לחוש בזמן קצר את השינוי החיובי.

אחד מהמטפלים מומחים בתחום של ביטחון עצמי נמוך הוא אורי פוקס אשר עוסק שנים בתופעות כגון: טיפול בחרדות, דימוי עצמי נמוך, טיפול בדיכאונות ועוד. אורי למד את התחום במשך שנים וחש כשליח בתחום, לאחר שהוא עצמו חווה תופעות של חרדה. לאחר שהוסמך העבודה סוציאלית ולמד לתואר ראשון ושני, שינה את התחום והיום הוא נחשב לפסיכותרפיסט מוביל בתחומו.

מאמרים נוספים מעניינים באתר

3/5 (4 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: