צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול נפשי

סוגי טיפולים מקצועיים

אנשים רבים בארץ, סובלים ממצוקה נפשית, אם בשל מלחמות שהיו בהן, אם בשל אירועי טרור, אם בשל מצוקות הנובעות ממתח נפשי ועוד. מסתבר, כי דווקא אנשים אשר זקוקים עבור טיפול נפשי, נמנעים מלבקש טיפול זה. על פי הדיווח הסטטיסטי, רק 20%-40% מהאנשים יכולים להפיק תועלת מהעזרה הנפשית אם הם אכן פונים לקבל אותה.

יש לציין, כי טיפול נפשי ניתן לקבל באמצעות טיפול מקצועי ע"י מטפל מוסמך. טיפול זה, עשוי לחולל תפנית בחיי של כל מטופל הסובל מבעיה נפשית. אין אנו מצליחים להתמודד עם בעיות רבות בחיינו ולכן, אי טיפול בזמן, עשוי לפגום באיכות החיים. סיבות לגשת לטיפול נעות מסיבות שונות, אם מבעיה ספציפית המשפיעה על כל תחומי החיים או בעיה ספציפית שגם היא מפריעה לסובלים ממנה להתרכז או להתנהל בחיי היום, יום.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
מעגל מחשבות, טיפול נפשי

הסטיגמה של טיפול נפשי נעלמת

אנשים בעבר היו מסתירים את העובדה שהם תחת טיפול נפשי, אך היום למשל בארה"ב כולם משוחחים על הפסיכותרפיסט שלהם כשיחת חולין, כך שהסטיגמה של פעם בנוגע לנושא זה, כבר נעלמת מהעולם. ישנם אנשים רבים שהחליטו לשים קץ ללחצים הנפשיים שלהם העשויים לכלול חרדות, דיכאונות ועוד. מי שמעוניין בעזרה, מומלץ כי יפנה למטפל מוסמך, כאשר בטיפול קצר מועד ויעיל כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי, יוכל לקבל כלים יעילים להתמודדות מול הבעיה הנפשית או הסימפטומים של חרדה ודיכאון.

טיפול זה הוכח כמוצלח ביותר. כאשר המטופל מבין באמצעות המטפל המקצועי, מה הגישה הקודמת שלו לחיים וכיצד ניתן יהיה לשנות גישה זו, על מנת להתגבר על סימפטומים שהקשו על חייו, כשאר הוא מתחיל ליישם את השיטה ורואה שהיא ממש פועלת לטובה עליו. היתרון בטיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי), הוא שהמטפל מטיל משימות על המטופל, כאשר בפגישה הבאה, הוא יהיה חייב ליישם אותן.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
עזרה נפשית, הושטת יד, תמיכה

פנייה לטיפול נפשי –  אינה חולשה אישית

כל מי שמהסס להגיע אל טיפול מקצועי בגין לחצים נפשיים או סימפטומים נוספים, פשוט גורם נזק רב יותר, הן לבריאותו הנפשית והן לבריאותו הגופנית. בגלל המודעות הגוברת היום, בדבר קבלת טיפול נפשי שהיא זמינה יותר, אם דרך קופות החולים, או אם באמצעות מטפלים פרטיים, אשר מנהלים קליניקות פרטיות. 

ישנם אנשים שסיגלו הלך מחשבתי מקובע, אשר גורם להם לדאגת יתר, התבודדות מחברה, פחד מקהל ועוד סוגים של חרדות, כאשר ללא טיפול נפשי, קשה יהיה לצאת ממעגל טורדני ואפילו הייתי אומר ממכר. שיטה זו למעשה, מטרתה היא להגמיש את התפיסות אשר גורמות להתנהגות שהיא בהחלט לא מומלצת או רצויה.

הנפש שלנו זקוקה לתחזוקה שוטפת ממש כמו הגוף!

הנפש שלנו, זקוקה לתחזוקה שוטפת ממש כמו שהגוף שלנו צריך. אם החלטתם לשים קץ למחשבות הרעות שאופפות אתכם מדי פעם, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, יהיה המענה הטוב ביותר עבורכם. בדרך זו, תוכלו להתגבר על החששות ולמנוע עכבות של תוכניות שהייתם מעוניינים להוציא לפועל וההתכנסות בתוך עצמכם, פשוט מנעה מהם לצאת לפועל. זהו סוג של טיפול נפשית ללא טיפול תרופתי, כי אם באמצעות שיחות, כאשר הפגישה הראשונה, תתבסס על אבחון מצד המטפל, כך שיוכל לבנות עבורכם תוכנית טיפולית שתתאים לנתונים של כל מטופל.

כאשר קיים אירוע של התקפת פאניקה, סימן שהמצב הנפשי היה מודחק ופשוט המתח הנפשי והלחצים שמהם סובל אדם התפרצו. אין מנוס, כי אם להגיע אל טיפול נפשי, אשר תסייע רבות למטופלים.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
טיפול נפשי, אבחנה מקצועית ע"י מומחה

תחום בריאות הנפש עוסק בקשת רחבה של תופעות

יש לציין, כי תחום בריאות הנפש, עוסק בקשת רחבה של תופעות. ניתן למצוא משברים אם של אדם או של משפחה, התמודדות עם אירועים טראומתיים, דיכאון, חרדות, פחדים ועוד. הפנייה אל טיפול נפשי, אינה מתבצעת על רקע של משברים חריפים, כי אם גם למי שחש עצבות שאינה מוגדרת, תחושת ריקנות ועוד. הטיפול המומלץ ביותר הוא טיפול CBT, כאשר מדובר על כמה מפגשים, כשאר הטיפול הוא ממוקד וקצר מועד. מי שמתמחה בטיפול זה, הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים רבות בתחום ונחשב למומחה בטיפול בחרדות, OCD ועוד. לאורי יש שני תארים בעבודה סוציאלית והוא החליט להסב את מקצועו כמטפל פסיכותרפיסט, לאחר שהוא עצמו חווה טיפול מסוג זה, אשר סייע לו רבות. היום, אורי רואה עצמו כשליח, כאשר הוא מסייע בהצלחה רבה מזה שנים בטיפול זה.

לאורי שתי מרפאות פרטיות, כאשר האחת נמצאת בהרצליה והשנייה בנתניה בפולג. מרפאות אלה, מהוות בית חם ואוזן קשבת למטופלים אשר הצליחו לחזור לאורח חיים תקין, ללא דיכאונות, פחדים או חרדות בזכות טיפול ממוקד קוגניטיבי התנהגותי.

אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Buttonחייגו אלי
Uri Fox
4.9
מבוסס על 52 ביקורות
powered by Google
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן: