צלצלו עכשיו 077-8050570

סוגי חרדות שונים

חרדה היא ללא ספק אחת הבעיות הפסיכולוגיות הנפוצות ביותר בעולם המודרני. מיליונים רבים של אנשים מכל רחבי העולם סובלים מסוגים שונים של חרדות, כמו גם מסוגים שונים של התקפים מרוכזים הנובעים מחרדה, מה שמכונה בכלליות – התקף חרדה. מהם המאפיינים של התקפים אלו ומהם סוגי חרדות השונים הנפוצים בעולם, אלו אשר עלולים להביא לכדי התקף מסוג זה?

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

מה מגדיר חרדות?

בעוד ישנם סוגים רבים ושונים של מצבים אשר עשויים להיכלל תחת הקטגוריה של התקף חרדה, ניתן לאפיין את מרבית המצבים האלו ככאלו הכוללים תחושות גופניות אינטנסיביות דוגמת דופק מואץ, הזעה, תחושה של סחרחורת או חום ואף עילפון. בנוסף, מדובר במצבים הכוללים מצב פסיכולוגי של פחד חזק, בין אם מדובר בפחד מאובייקט ידוע וברור ובין אם פחד כללי אשר אינו נסב סביב מושא מסוים

חרדה עלולה להיגרם בקרב הסובלים מסוגים שונים ורבים של הפרעות חרדה. להלן כמה מסוגי החרדות הנפוצים ביותר, מהן סובל אחוז ניכר מהאוכלוסייה.

אישה עצובה

חרדה פוסט טראומטית

ידועה גם כ"הפרעת דחק פוסט טראומטית". נובעת כתוצאה מחשיפה לאירוע טראומתי, ומלווה את הסובל ממנה למשך תקופה ארוכה לאחר האירוע, לעיתים גם שנים רבות. דוגמה מוכרת היא חיילים אשר שבו משדה הקרב, וסובלים מהפרעות דחק פוסט טראומתיות במשך שנים לאחר השתתפותם בקרב.

חרדה מסוימת

פחד גדול ובלתי פרופורציונאלי מאובייקט או מצב מסוים. היתקלות באותו אובייקט או מצב, כמו גם סיטואציות אחרות אשר עלולות לעורר את הזיכרון הרלוונטי, מעוררים את אותן תחושות שהוזכרו לעיל המאופיינות כחרדה, ובמקרים חמורים יותר אף מעוררות חרדה של ממש.

חרדה חברתית

אחד מסוגי חרדות הנפוצים, הינו פחד והימנעות ממצבים בהם נוכחים אנשים רבים, דוגמת אירועים חברתיים המוניים. חרדה זו עלולה לפגוע בצורה קשה ביכולתו של הסובל ממנה להשתלב בחברה ולתפקד באופן נורמלי מבחינה חברתית. טיפול בחרדות חברתיות בשיטה מותאמת אישית

אבא וילד, פסי רכבת, שקיעה

חרדה כללית או מוכללת

מדובר בחרדה כללית אשר אינה נסבה סביב נושא מסוים, אלא פשוט מתאפיינת בממחשבות טורדניות לאורך רבות משעות היום. לרוב, הסובלים מחרדה מסוג זה אינם מודעים לסיבות לאותה חרדה, והיא עשויה לבוא לכדי ביטוי בהפרעות שינה כרוניות, עייפות, חוסר יכולת להתרכז לאורך זמן ועוד. עוד בנושא חרדה כלכלית.

ישנם כמובן סוגי חרדות נוספים, כגון: חרדה בריאותית, חרדת נטישה, חרדת בחינות, חרדת נהיגה ועוד. רובן ככולן עלולות לעורר גם התקפי חרדה במצבים שונים. דרכי ההתמודדות והטיפול במרבית המצבים הללו הן שונות ומפותחות בימינו, כך שעבור כל סוג חרדה ממנה עשויים לסבול ניתן למצוא טיפול מתאים ואפקטיבי, לפחות במידה מסוימת.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון

98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

איך מטפלים בסוגי חרדות?

ישנם דרכים רבים ושיטות מומלצות לטיפול בחרדות, אשר בראשם הוא טיפול מקצועי ע"י גורם מוסמך לטיפול בסוגי חרדות שונות. כאשר חווים התקף חרדה בזה הרגע, הכנו עבורכם 10 טיפים יעילים להתמודדות עם התקף חרדה. כאשר מדובר בתופעה הנפוצה אצלכם תקופה ארוכה, רצוי להתחיל טיפול מקצועי כמו זה של אורי פוקס, אשר מטפל בשיטת CBT שהוא כולל אבחון החרדה, שינוי התפיסה לגבי החששות וחזרה לחיים איכותיים יותר ללא טרדות.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: