צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול בחרדות טבעי

בחברה המודרנית, ישנם קשיים רגשיים שנחשבים לנפוצים. זו הסיבה כי רבים פונים לעזרה באמצעות טיפול שיקל על נפשם. אחת מהתופעות הנפוצות הינה הפרעות חרדה והיום, בהחלט ניתן להתחיל עם טיפול בחרדות טבעי ללא תרופות. ראשית יש להבין את מצב החרדה בקרב מטופלים לפני שמתחילים בטיפול שהוא ללא תרופות פסיכיאטריות. ישנם מטופלים, אשר פגיעים יותר והם נמצאים בסיכון מוגבר של היעדר איזון נוירו-כימי במערכת שאחראית על איזון מצב הרוח.

כאשר החרדה אינה מאיימת על תפקודו של המטופל בחיי היום, יום, ניתן בהחלט להתחיל עם טיפול בחרדות טבעי ללא תרופות. טיפול זה יעיל, כאשר המטופלים אינם נמצאים במצב של מצוקה נפשית אקוטית, היות ומצב זה, כן מצריך התערבות תרופתית לחרדה. קיימות שיטות שונות של טיפול פסיכותרפי, אשר ניתן לבצע אותו ללא תרופות. הכוונה היא לטיפול קוגניטיבי התנהגותי או בשמו המקצועי יותר-CBT. טיפול חיוני זה, מתמקד בשינוי דפוסי התנהגות וחשיבה אשר הם אלה היוו את הבסיס לחרדות. גם טיפול דינמי יכול לסייע, כאשר בטיפול זה, המטפל יחד עם המטופל, מתבוננים בחוויות העבר, דפוסי יחסים מרכזיים.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

שיטות להרגעה ושליטה מלאה מפני התקפות חרדה

על פי השיטה הקוגניטיבית-התנהגותית, ניתן להתגבר על התקפי החרדה באמצעות טיפול קצר מועד ולשפר את איכות החיים. ניתן באמצעות שיטה זו, להרגיע את הגוף והנפש ולהגביר את השליטה העצמית, מה שיפחית את החשש מפני התקף החרדה. זוהי למעשה השיטה היעילה של טיפול בחרדות טבעי ללא תרופות. הגישה הקוגניטיבית – התנהגותית תומכת בללמוד כיצד ניתן אפילו "להתיידד" עם תופעת החרדה.

זה לא סוד שתסמיני או תופעת החרדה, הינה תופעה די מעיקה, אשר פוגעת באיכות החיים ויש להבין את ההקשרים שבה היא מופיעה. השיטות הטיפוליות אשר אין בהן קשר לתרופות, היות ופסיכותרפיסטים רבים, מודעים לעובדה, כי ההשפעה של התרופה תפוג, כך שהאדם שסובל מתופעות חרדה, ייטול את התרופות רק לזמן קצוב בשל החשש להתמכרות.

טיפול פסיכולוגי, כתיבת תוכנית טיפול, מטפלת ומטופלת

הימנעות מטיפול בחרדה כלל

ישנם רבים, אשר סובלים מתופעות חרדה, אך מנסים להמשיך בחייהם, מבלי להתייחס לתופעה. יש לדעת, כי ככל שהתקפי החרדה מתגברים, כך נותר דכדוך והפרשה שהיא הרבה יותר איטית של הורמונים, אשר גורמים לדיכאון, בקרב אלה אשר סובלים מחרדות. ניתן לראות, כי התקפי החרדה, הם שונים לדוגמא: התקפי חרדה במקומות סגורים, או התקפי חרדה במקומות הומי אדם (אגורפוביה), חרדה בנהיגה ועוד. יש לדעת, כי בעת התקף חרדה, אסור לברוח ממנו ולנסות להתכחש לעוצמתו, כי אם לזרום עם ההתקף ולצוף מעליו, כך שההתקף ישכך ויחלוף כלא היה.

הבעיה היא שרבים אשר סובלים מתופעת חרדה, נמנעים ממצבים שגורמים להם פחד, למשל אם מישהו פוחד ממקומות הומי אדם כגון שוק, קולנוע, הופעות וכדומה, כאשר אנשים אלה נמנעים מקומות הומי אדם, היות ומניעה זו, רק תקבע את החרדה והכוונה היא שיש להתמודד ולהיחשף לתופעה, דווקא במקום הומה, כך ניתן יהיה להתגבר על חרדה זו. זה למעשה טיפול בחרדות טבעי ללא תרופות, שהוא הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי, אשר תומך בחשיפה לחרדה, אך כמובן באמצעות מטפל ובהדרגתיות.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

טיפול בחרדות טבעי ללא תרופות – בדיקת אירועי העבר

ידוע כי אירועי העבר, משפיעים על כל אדם. מפתיע לגלות, עד כמה הגוף שלנו משתמש במנגנונים אוטומטיים מן העבר והם אלה שלמעשה מנהלים אותנו. הבנה זו, יכולה להיות לטובה, היות ויש מקום לאופטימיות. אפשר למצוא דרכים יעילות כגון טיפול בחרדות טבעי ללא תרופות ולהשתחרר מהאירועים המעיקים של העבר. באמצעות טיפול מקצועי, ניתן יהיה לסייע למרבית האנשים אשר סובלים מהפרעות חרדה. יש לדעת, כי המהירות שבה מסייע הטיפול, הינה שונה בין מטופל למטופל. יש כאלה אשר יגיבו לטיפול לאחר כמה שבועות, אך ישנם כאלה שרק לאחר טיפול של שנה, יחול שיפור משמעותי במצבם.

ספת טיפולים

יש להבין את הגורמים בחיי היום יום של המטופל וניתן להתקדם באמצעות תכנית טיפולית, אשר ניתן יהיה לאמוד את יעילותה תוך זמן קצר. מי שמתמחה בנושא של טיפול בחרדות טבעי ללא תרופות, הינו אורי פוקס אשר עוסק שנים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. אורי מטפל בתופעות רבות כגון: דיכאון, חרדות, OCD ועוד. אורי הינו בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, אך החליט כי הוא פונה ללמוד את תחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, לאחר שהוא עבר טיפול מסוג זה. היום הוא חש כשליח ומסייע בהצלחה לרבם ממטופליו. אורי מקבל בקליניקות הפרטיות שלו בהרצליה ובנתניה.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: