טיפול בחרדת בחינות

מבחן, פחד ממבחן, חרדה ממבחנים

רק מדברים על חרדת בחינות וכבר הדופק מואץ, הגוף מתחיל לנוע במושבו בחוסר מנוחה, המחשבות מתרוצצות לכל הכיוונים מחפשות משהו לעשות העיקר לדחות את הצורך לשבת ולהתכונן לבחינה ועוד מגוון תגובות רגשיות וקוגנטיביות. כך או אחרת, חרדת מבחנים פוגעת בתפקוד היומיומי, ביכולת להתכונן לבחינה, היא מסוגלת "לשתק" במהלך הבחינה עצמה ואף לגרום לתופעות כמו: הפרשת זיעה, כאבי בטן, הלמות לב מוגברת, חולשה, רעידות בידיים ועד התקף פניקה. ועכשיו, במקום להתעסק בחרדה אני מבקש שנעבור לפתרונות ולטיפול בחרדת בחינות. כן, פתרונות כי יש שניים כאלו:

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
מבחן כיתתי

טיפול בחרדת בחינות – עזרה ראשונה

מועד הבחינה מתקרב והלחץ עולה, התסמינים מוכרים לך היטב, (חלק מהם מניתי בפתיח דברי) והם 'עושים הכל' כדי להוציא אותך מריכוז, דוחפים אותך לעשות דברים אחרים פחות חשובים, ולך… לך ברור כבר לאן זה מוביל. כאן בנקודה זו אני פותח בפניך את ערוץ העזרה הראשונה ומזמין אותך להתקשר אלי כדי שאוכל בכמה שאלות ושיחה קצרה לתת לך תמיכה וכלים ליישום מיידי כדי להקל את עוצמת הלחץ והחרדה ולאפשר לך להגיע לבחינה מוכן יותר ורגוע יותר.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
מבחן, הכנה למבחן

הפתרון לטווח הארוך

בכותרת הדף דיברתי על כך שחרדת מבחנים היא עניין פתיר די במהירות. אל גורם הזמן מצטרפים עוד כמה יתרונות שאני מביא איתי בעת טיפול בחרדות בכלל ולמתן טיפול בחרדת בחינות בפרט.
הנה העיקריים שבהם: 

  • התוצאות מוכחות ומרגישים בשיפור משמעותי תוך מספר טיפולים קצר.
  • אני מתמקד בעיקר – החרדה שלך ומאפייניה – מה שמאפשר התאמה.
  • מושלמת של הטיפול לצורך המיוחד שלך.
  • הטיפול מבוסס על שיטת CBT טיפול קוגנטיבי התנהגותי המוכחת מחקרית כיעילה במיוחד. להפרעות חרדה ודיכאון ובהן גם חרדת בחינות.
  • טיפול בחרדת בחינות 'נקי', כלומר – ללא תרופות נגד חרדה.

כל היתרונות שמניתי עד כה הם תולדה של הניסיון הרב וההכשרה שרכשתי לאורך השנים כפסיכותרפיסט בעל תואר ראשון ושני בעבודה  סוציאלית קלינית והתמחות ב-C.B.T.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
חרדה ממבחנים

איך מתקדם טיפול בחרדת בחינות ?

אנחנו ניפגש בקליניקה שלי – בהרצליה או בנתניה. הטיפול מושתת על שלושה רבדים שמשלימים זה את זה:

ברובד הראשון נבין יחד את דפוסי החשיבה שמהווים את מקור הבעיה וגורמים לך לחרדת מבחנים. במקביל, נזהה את דפוסי החשיבה הבריאים אותן ניתן להעצים ולחדד כדי להביא לפתרון הבעיה. 

הרובד השני הטיפול מתמקד ברמה ההתנהגותית. כבר מנינו חלק מהתגובות שמאפיינות את התנהגותך בעת התקף חרדה, וכדי למזער את אותם מאפיינים עד למינימום, אלמד אותך כיצד להתנהג במצבים אלה במטרה להחזיר את התפקוד היומיומי למצב נורמטיבי.

ובחלקו השלישי של הטיפול אתן לך 'ארגז כלים' קלים ליישום שיקלו עליך את ההתמודדות עם החרדה בכל פעם שהיא עלולה להתרגש עליך מחדש. 

כאמור, הכל נעשה בשיטה מבוססת מחקרים ובעלת תוצאות מוכחות – טיפול קוגנטיבי התנהגותי – ואת השיפור המשמעותי ניתן יהיה להרגיש בפרק זמן קצר.

לקבלת טיפול בחרדת בחינות פנו אלי עוד היום ואשמח לסייע.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי