צלצלו עכשיו 077-8050570

מחשבות טורדניות

תארו לעצמכם מצב שבו מחשבתכם פשוט "נתקעת" למרות המאמצים שלכם להרחיק את התמונה היא ממשיכה להופיע ולהטריד את מחשבתכם. נוסף למחשבות אלה, מתווספות גם חרדות. הפחד שחווים אנשים הסובלים מתופעת מחשבות טורדניות הינן חזקות. המוח משקר לאנשים הסובלים מתופעה מדאיגה ומטרידה זו. ישנן תופעות שמתקשרות עם הפרעת OCD, כגון שטיפת ידיים כמה פעמים בזמן קצר, הפרעות ניקיון, אגרנות כפייתית שמלווה בסכנה לחייו של האגרן כאשר הוא אוסף חפצים שונים מחוץ לבית ומוצאם בזבל, מה שיגרום לבית מלא בחפצים עד לקריסתו ומיותר לציין את המחלות הזיהומיות שאותו אגרן יכול לחלות בהן.

אנשים אלה, יודעים שהם מוזרים ואינם מעוניינים שיסתכלו עליהם בעין חשדנית וכן, הם מתרחקים מאנשים ומתבודדים מהם. לתופעה כמו מחשבות טורדניות קיימת תשתית ביולוגית חזקה ומערכת האזהרה במוחם של אלה הסובלים ממנה, אינה מתפקדת באופן תקין. השדר שהמוח משדר כגון:"אני נמצא בסכנה" אינו נכון. אנשים אלה, עשויים לברוח ממחשבות טורדניות ולהתמכר לאלכוהול או לסמים. אנשים הסובלים מתופעת OCD, עסוקים שעות רבות ביום במחשבות אלה והמלחמה לדחוק אותם רק מקשה עליהם יותר.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

פסיכותרפיה בשיטת CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי)

תרפיית השיחה, או פסיכותרפיה מסורתית, מנסה לשפר את המצב הנפשי, תוך ניסיון למטופל לפתח תובנה לגבי המצוקות שהוא חש בהן. מדובר על אסטרטגיות טיפול בולטת שנחשבת ליעילה ביותר על פי הסטטיסטיקה והתוצאות המוכחות בשיטת טיפול זו עבור מי שסובלים מתופעת מחשבות טורדניות. בטיפול המטופל ייחשף לבעיותיו והחלק השני של הטיפול יהיה מניעת תגובה הקרויה בשה המקצועית – ERP. כאשר מפתחים מודעות לדברים אשר מעוררים במטופלים חרדה, הם אלה אשר בוחרים שלא לבצע התנהגות כפייתית. באמצעות שינוי הגישה, המחשבה והתפישות המקובעות בקרב מי שסובל מ-OCD, כאשר הטיפול הינו ממוקד ושורשי, התופעה תחלוף והתגובות תהיינה מבוקרות יותר.

אובססיה הינה מחשבה לא רצונית כאשר האובססיה מטרידה. לדוגמא, איזה שהיא דמות או תמונה דמיונית או רעיון, דחף שאינו רצוני שנחווה כמשהו פולשני. מחשבות אלה, מעוררות רגשות שליליים כמו דחייה, פחד או גועל. לרוב, אדם הסובל מתופעה של מחשבות טורדניות OCD, אינו חווה איכות חיים ולמעשה חייו הופכים למטרידים, מה שעשוי להחמיר את התופעה ולגרום לדיכאון. אם נגדיר זאת כך, אנשים הסובלים מהפרעה קומפולסיבית טורדנית (OCD), משקיעים מאמץ על מנת לא לחשוב את המחשבות הללו, אך האובססיה מייצרת הפרעה קשה לאיכות חייו של הסובל מתופעה זו.

אי שקט בראש

טיפול יעיל בהפרעה קומפולסיבית טורדנית (OCD)

כאמור, הטיפול היעיל ביותר עבור תופעת OCD, הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי או במילים אחרות – CBT. טיפול זה, מקנה שינוי תפישת מחשבה וכלים יעילים להתמודדות מול האובססיות והטקסים הנערכים סביב התנהגויות קבועות שחוזרות על עצמן בקרב מי שסובל מהפרעה זו. אחד מהמטפלים המוסמכים אשר עוסק שנים בתחום, הינו אורי פוקס המומחה בטיפול בחרדות. אורי מנהל שתי קליניקות פרטיות בהרצליה ובנתניה וזכה להצלחה רבה בקרב מטופליו אשר סבלו מתופעה זו. אורי מטפל גם בכל סוגי החרדות והדיכאונות, עוסק גם בייעוץ זוגי בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון

98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: