צלצלו עכשיו 077-8050570

קשיי נשימה

הקשר המופלא גוף-נפש מתאר מערכת יחסים מדהימה בין הגורמים הפיזיים לנפשיים שבגופו של כל אדם.
במעין מערכת סימביוטית וסינרגטית, בה סטרס, חרדה, פחד ומתח בעוצמות גבוהות פוגעים לא רק בבריאותנו הנפשית, אלא גם בבריאותנו הגופנית ומצריכות טיפול בחרדות ופחדים. אתם ודאי מכירים את זה על גופכם, תרתי משמע, למצבים שליליים בעוצמות גבוהות ומתמשכות יש השפעה שלילית על כל מערכות הגוף באופן ברור ומורגש. לחץ בחזה, קשיי נשימה ומחסור באוויר, הם רק רשימה חלקים של תסמינים פיזיולוגיים מובהקים, אשר מתרחשים במקרה של תסמיני חרדה. מה מתרחש בגוף הגורם לקשיי נשימה וכיצד מרוויחים את האוויר שלנו חזרה?

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

"זה פתאום תקף אותי", סיפר לי גיא, כשהוא עצמו להוט ונמהר לשתף את הדברים, "כאילו משום מקום".
"בהתחלה פשוט הרגשתי מועקה גדולה מאוד ואז כמו תחושה של אבן על החזה. לחץ, מחנק ונשימות כבדות, הייתי די משוכנע שאני עומד למות. המחסור באוויר מכניס את כל הגוף ללחץ והתקפי חרדה מתמשכים עוד יותר גדולים, אתה כאילו נאבק בעצמך שוב ושוב. לקח קצת זמן עד שהבנתי שאני כנראה לא עומד למות, אבל התחושה הייתה כל כך קשה שהיתי בטוח שזהו זה, הסוף קרב"

בקליניקה השקטה והנעימה בהרצליה, קרן נעה בחוסר מנוחה כאשר היא סיפרה לי :
"הרגשתי חוסר שקט מטורף. לא מצאתי מנוח בשום תנוחה. לא יכולתי לסבול את האור וגם לא את החושך. לא מצליחה לעמוד, לשכב, לשבת. האוויר אוזל ואני מרגישה חנוקה וחסרת אונים… אורי, אם יש תחושה יותר קשה מזה אני ממש לא רוצה לדעת"

איש סובל מקשיי נשימה אצל הרופא

האם הבחנתם אי פעם בנשימה שלכם

בגוף האדם מתרחשים כל כך הרבה תהליכים ביולוגיים מופלאים בכל רגע נתון , שאנחנו כלל לא מודעים אליהם. הנשימה, פעולה אוטומטית שאינה מחייבת אותנו בפעולה אקטיבית, היא אחד התהליכים החיוניים והלא מודעים שקורים בגוף.
במצב רגיל, הנשימה נעשית במקצב קבוע, במנוחה, היא איטית יותר ובמאמץ, מתגברת.
קשיי נשימה הם אחד התסמינים הלא נעימים והמפחידים אותם ניתן לחוות. למעשה מדובר במצב בו קיימת הפרעה בתהליך הנשימה האוטומטי והשגרתי. אנשים רבים מתארים קשיי נשימה כמחנק, לחץ בחזה המונע מהם לקחת אויר, נשימות רדודות או מהירות מדי.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

למה בעצם נגמר לנו האוויר

במצב של מתח גבוה, או כאשר אנחנו נבהלים,
הנטייה היא לעצור את הנשימה לכמספר שניות, אם המתח ממשיך, לרוב עוברים לנשימות קצרות, אשר גורמות לתחושה של קוצר בנשימה. התופעה הזו היא תופעה מרתקת אשר מקורה, כמו רבות אחרות, במנגנון ביולוגי הישרדותי הנובע מצורך קדום בהסוואה אשר מצריך טיפול בלחץ נפשי. בימי קדם, כאשר האדם עצר את הנשימה ו"קפא" כאשר זיהה איום, שעלול להוות סכנה. המנגנון הזה הוא מנגנון הישרדותי שאינו רק אנושי, אלא הוא מאפיין יונקים ממינים שונים.

אישה עם קשיי נשימה

מה בין חרדה לקשיי נשימה

כאשר אנו חווים אירוע הגורם לנו לתחושות של חרדה, בהלה או פחד קיצוני, הגוף שלנו נכנס לכוננות על. כל המערכות "מהבהבות ומאותות", הסירנות מופעלות במלוא העוצמה ומערכת החירום הגופנית-קדמונית "הילחם או ברח" פועלת בווליום גבוה. כאמור, מדובר במנגנון תגובותי – הישרדותי אשר מטרתו פשוטה, לשמור עלינו בחיים.

מה לעשות שלעיתים גם המנגנונים המופלאים ביותר, איך לומר, קצת מזייפים? במצב הנתפס על ידינו כחרדה (אך אינו בהכרח מצב מאיים או מסכן עבורנו), הגוף מפעיל באופן כמעט אוטומטי את המנגנון, ואז אנחנו עשויים לסבול מקוצר נשימה.
ברמה גבוהה מאוד של חרדה, הנשימות עשויות להפוך לתכופות ומאומצות יותר. כך או כך, התחושה הכללית היא תחושה של "עומס יתר" על המערכת, ממש כפי שתיארו קרן וגיא. בהיעדר סכנה מוחשית, התסמינים הפיזיים רק מעלים את רמת המתח הגבוהה בגוף וגורמים לתחושת סכנה וחוסר אונים.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

כיצד מטפלים בחרדה וקשיי נשימה

בין אם אתם סובלים מאירועים של התמודדות עם חרדה וקשיי נשימה ובין אם אתם סובלים מתחושת אחרות כגון התמודדות עם לחץ, אשר פוגעות לכם באיכות החיים ומונעות מכם את הזכות לחיים בריאים וטובים, חשוב לטפל בבעיה. טיפול בחרדות מקצועי יאפשר לכם להבין את מקורה ולהחזיר לכם את השליטה בחייכם. הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, הוא הטיפול הפסיכותרפי המומלץ והאפקטיבי ביותר להתמודדות עם התקפי חרדה וקשיי נשימה הנלווים להם. מדובר בטיפול יעיל, ממוקד ומוגבל בזמן, אשר יעילותו נבחנה והוכחה במקרים רבים. בליבת הטיפול נמצאת ההנחה כי דפוסי מחשבה ותפיסת מציאות שגויה מייצרים התנהגויות מוטות ותורמים להיווצרותה של חרדה על כל תסמיניה הפיזיים.

המטרה של הטיפול פשוטה: שינוי של דפוסי המחשבה וההתנהגות על מנת למנוע את הופעת הסימפטומים.

"אבל מה אעשה?" שאלה אותי קרן. "בשעה שזה קורה אני מרגישה שאני עומדת להתעלף ותחושה חזקה של חוסר אונים"
חשוב לזכור, אמרתי לה, שעם כל הקושי, קשיי הנשימה הם תסמין של התקף חרדה בלבד, ואין להם מקור גופני. הידיעה הפנימית (אנחנו נעבוד על כך במהלך הטיפולים) כי מדובר בתוצאה של תגובה לא פרופרציונלית של מערכת הנשימה לאיום לא ממש, עשויה למנוע את המקרים הללו

איש נושם אוויר ומחייך

לא פתרון קסם אבל כן טיפול מהשורש

נעים להכיר, שמי אורי פוקס, פסיכותרפיסט ומטפל מוסמך בחרדה. כאדם שסבל מחרדה ופחדים בעבר, אני לגמרי מבין אתכם. התקף חרדה זה מלחיץ, מי כמוני יודע.
במשך תקופה ארוכה התמודדתי עם התקפי חרדה, ואני מודע למחיר הגבוה שהם גובים ולפגיעה הקשה שלהם באיכות החיים.

מניסיוני האישי והמקצועי, הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי מציע פתרון רחב היקף ומבוסס תוצאות, המאפשר לכם התמודדות יעילה באמצעות טיפול במתח נפשי, וכן טיפול טבעי בחרדה וקשיי נשימה.
אני לא מציע לכם פתרון קסמים, "הוקוס-פוקוס" שכזה שבהנפת מטה יעלים את כל הבעיות שלכם. אני מציע לכם מסע משותף, בו נתמודד יחד עם הקושי וניצור כלים אשר יאפשרו לכם איכות חיים, בריאות ותחושת מסוגלות עצמית. מחכה לכם ממש כאן.

מחלימים מדברים

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - ליאור מסיקה - בטיפול

מטופלים מספרים – ליאור מסיקה

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - אושרת ריידר - בטיפול

מטופלים מספרים – אושרת ריידר

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - איציק עזרא - בטיפול

מטופלים מספרים – איציק עזרא

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - תהילה - בטיפול

מטופלים מספרים – תהילה

yellow bub - עיצוב אתר בטיפול - אורי פוקס

למה השיטה שלנו
יעילה כל כך?

vi small - בטיפול

כי פותרים את הבעיה מהשורש

בלי פלסטרים או קיצורי דרך. אנחנו מבקשים למצוא פתרון מלא, כדי שמצבי החרדה והדיכאון לא יחזרו שוב בעתיד. זו הסיבה שאנחנו מקפידים לחקור לעומק ולאבחן את שורש הבעיה, במטרה לתת מענה הוליסטי ולפתור את העניין עד תומו.

bag

כי מקבלים כלים יישומיים

המטרה שלנו היא להעניק למטופלים שלנו כלים מעשיים ופשוטים לשיפור איכות החיים שלהם. אנחנו נותנים מענה קונקרטי למטופל, כך שבתוך מספר טיפולים כבר יהיה ניתן להרגיש בהבדל משמעותי.

vi small - בטיפול

כי אכפת לנו – גם מחוץ לקליניקה

אנחנו יודעים שהתהליך לא נעצר כשהפגישה נגמרת וחשוב לנו להיות שם עבור המטופלים שלנו לכל אורך הדרך. הצוות שלנו זמין ומלווה את המטופלים באופן אישי גם מעבר למה שקורה בחדר הטיפולים.

vi small - בטיפול

כי מרגישים שינוי ורואים תוצאות

וזה קורה מוקדם משחשבתם: מטופל שמחויב לתהליך יוכל להבחין בהבדל כבר בשלב מוקדם יחסית של הטיפול. כשהתוצאה ניכרת בשטח – עולים גם הסיכויים להתמיד ולהצליח ליצור שינוי מהותי וקבוע באיכות החיים.

bag

כי יש לזה סוף

אין כאן ניסוי, טעייה ותהייה או התחייבות שלא יודעים איך ומתי היא תיגמר - זהו תהליך טיפולי ממוקד וקצר מועד. התהליך מותאם אישית לכל מטופל ומבוסס על אבחון מדויק של הבעיה וכיצד היא מתבטאת בחיי היומיום.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

2.5/5 (2 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: