צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול במתח נפשי

מתח נפשי, הינה תופעה שהפחה לשכיחה מאוד בשנים האחרונות. מדובר בכאלה שחווים מתח נפשי לתקופות קצרות, אך ישנם מקרים אשר בהם התופעה הופכת להיות כרונית. מדובר במתח נפשי, אשר פוגע ביכולת של הסובלים מתסמינים אלה אם לעבוד, לנהל משפחה או לתפקד בכלל בחיי היום,יום. יש לציין כי ברגע שהתופעה היא למעלה משלושה חודשים, על הסובל מתופעה זו, לפנות למי שמתמחה בנושא טיפול במתח נפשי.

ה-121 היא תובענית, אנשים חיים תחת מערך שלם של סטנדרטים וציפיות גבוהות, הציפיות של הסביבה וציפיות מעצמם. מדובר על עומס רגשי רב מדי מעבר למה שמסוגלת נפש האדם להכיל ולכן התוצאה- מתח נפשי ותחלואים גופניים כגון מחלות כרוניות הכוללות, התקפת לב, שבץ מוחי, סוכרת, לחץ דם גבוה ועוד.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

התסמינים של מתח נפשי

זה ידוע, כי מתח נפשי משול להישרדות. מדובר למעשה על מקורות די ברורים. זו הסיבה, כי בהחלט ניתן לסייע עם טיפול במתח נפשי. ישנן עוד דבר שרבים אינם מודעים לו והוא שהמתח הנפשי גובה מחיר גופני קשה, כגון: בעיות בלב, נשימה, לחץ דם, סוכר גבוה, מחלות עור, קשיים בשינה, עייפות כרונית, כאבי ראש ומיגרנות ועוד. אלה הם בהחלט תסמינים, אשר יכולים להעיד, כי אדם אכן סובל ממצב של לחץ נפשי והוא יהיה חייב לטפל בעצמו, לפני שהמצב ידרדר יותר.

אדם לחוץ, במתח, בפחד, בפאניקה

מדוע יותר ויותר אנשים סובלים ממתח נפשי גבוה?

הסיבות הן די ברורות, ב-121, זה ממש לא משנה אם אתה גבר או את אישה, הציפיות הן גבוהות מכולנו והמודעות לאיכות חיים חומרית רק עולה. גם איכות החיים הרוחנית והבינאישית גורמת לאדם לחיות במאמצים שגוברים מצדו או מצידה להתקדם בכל תחום וזוהי כפי הידוע לכולנו- משימה בלתי אפשרית. קחו לדוגמא את החיים של פעם… כאשר העומס יכול היה להתחלק בין שני בני הזוג, עם הסביבה והמשפחה, כאשר האחריות הייתה רק על חלק קטן יותר. אז, לפני עשרות שנים, לכל אחד במשפחה היה תפקיד. אז, זה היה סביר שתשקיע את מאמציך רק בקריירה או רק בחיי המשפחה, להיות פחות שאפתן בעבודה  ולחיות בתוך מעגל תומך.. עוד בנושא טיפול נפשי.

הבעיה החמורה יותר, היא שהמתח הנפשי, אינו מאותת באותות אזהרה לרבים מאתנו ולא גורם לנו לעצור לרגע ולטפל בעצמנו ולכן הוא ממשיך להתקיים ולהרוס בנו כל חלקה טובה. מומלץ לא לחכות עד לתחלואים הפיזיים החמורים והכרונים שבמקרים רבים אף גובים חיי אדם. יש להגיע מיד לטיפול בתרפיה קוגניטיבית התנהגותית, לקבל כלים להתמודד נכון עם המתח הנפשי, אנשים רבים מגיעים אל טיפול במתח נפשי בגין סיבות כגון:

אנשים שסובלים ממתח נפשי, מתקשים למצוא מנוחה, היות ואין להם איזון. יש להימנע מתרופות ולהתחיל בטיפול יעיל כגון טיפול במתח נפשי בשיטת CBT, טיפול קוגניטיבי התנהגותי יש לשנות את דפוסי החשיבה וההתנהגות, למשל לא להיכנס ללחץ מהעבודה, המשפחה, האחריות אירוע שהעיב עליכם מאוד וכדומה. באמצעות שיטות ייחודיות לטיפול בסטרס או במתח נפשי שהיא ע"י שיחות עם פסיכותרפיסט מומחה בשיטת CBT, תוכלו לקחת את החיים הן בפרופורציה והן בפרספקטיבה אחרת.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

הגישה הטיפולית ב-CBT הינה אינדיבידואלית לכל מטופל

השיטות של טיפול בסטרס באמצעות CBT, עשויות להיות שונות, היות והבחירה בטיפול המתאים קשורה באופיו של המטופל וברצון שהמטופל מביע. טיפול קוגניטיבי התנהגותי –CBT, הוכח כיעיל ביותר ולאחר תקופה די קצרה, המטופל יחוש הקלה. המטופל חייב להאמין כי הוא מסוגל להוריד את רמות הלחץ והמתח מחייו ולכן טיפול מקצועי יוכל לסייע להפחתת המתח.

ממש כמו שיש להימנע מפעילויות מזיקות, גם מומלץ להגדיל פעילויות אהובות אשר תשפענה על מצב רוחנו לטובה. תלכו במקום האהוב עליכם, לכו לראות סרט קומדיה בקולנוע, לכו לים ותירגעו עם עצמכם לרחש הגלים המרגיע. אלה הן לכאורה פעילויות פשוטות, אך הן תתרומנה לכם המון, היות ופעילויות אלה, תטענה אתכם בכוחות מחודשים ואנרגיות טובות. עוד שיטות להתמודדות עם התקף חרדה.

משפחה שמחה, גבר, אישה ילד

יש שקוראים לזה טיפול לניהול לחצים ויש שמכירים אותו בשמו המקצועי-CBT

טיפול בסטרס ומתח נפשי, נקרא "ניהול לחצים" אך בשפה המקצועית הוא למעשה טיול בשיטת CBT. במסגרת טיפול זה, יש לבחון את סדר היום ואם ניתן יהיה לעמוד במגבלת הזמן והמשימות שיוטלו במסגרת הטיפול על המטופלים. הבעיה היא שרבים מאיתנו מתכננים יותר מאשר לוח הזמנים מאפשר ואז מגיעה האכזבה, הייאוש והמצוקה, מה שחוזר על עצמו כל פעם מחדש. טיפול זה, מאפשר לשנות את מערך החשיבה ובכך בעצם, לנטרל לחצים עוד לפני שהמטופל מגיע למצב קיצוני של סטרס.

יש למצוא פסיכותרפיסט מומחה בטיפול בחרדות כמו אורי פוקס, אשר עובד שנים בתחום ומטפל בשיטות תרפיה כמו CBT במטופלים רבים הסובלים מחרדות, דיכאונות, מתחים נפשיים ועוד. אורי מקבל במרפאותיו הנמצאות בהרצליה ובנתניה, כאשר הוא מעניק כתף תומכת ואוזן קשבת ומצליח ליישם טיפול זה במטופליו, אשר עד מהרה הטיפול משפיע עליהם לטובה והם חוזרים לתפקוד מלא, ללא מתח נפשי, חרדות דיכאונות או לחצים.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?
0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: