צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול בחרדות בצפון

חרדות הן חלק ממארג החיים של כולנו, כעת אולי יותר מתמיד. אך חרדה מתמשכת לאורך זמן גורמת לנו ולא פחות, לסובבים אותנו, לסבל רב. היא פוגעת בבריאותנו ובאיכות החיים שלנו, אך לפעמים אנחנו משלימים איתה מחוסר ברירה.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

טיפול בחרדות בצפון: האם באמת אנו חייבים לחיות עם החרדה כמעין גזרת גורל?

כתמיד, אני רוצה לשתף אתכם בסיפור מהקליניקה:
כל אזכור של המילה מבחן, גרם לאסף לפיק ברכיים, כזה שהוא סוחב אתו עוד מהתיכון. אסף סיפר במבוכה:

"תמיד הייתי הישגי וחשוב היה לי להצליח. בתקופת הבגרויות תחושת ההישגיות והמתח רק עלתה, הייתי בלחץ בלתי פוסק להשיג ציונים גבוהים , הרגשתי שאם לא אצליח, הדבר ישפיע על כל עתידי. המתח הבלתי פוסק הזה גבה ממני מחיר יקר. לא רק שהפסדתי הרבה פעילויות ומסיבות, איבדתי חברים שלא היו שותפים לתחושת המתח ולא הצליחו להבין את הבעיה. ככל שעשיתי יותר מבחנים, כך עלתה החרדה. הגעתי למצב שברגע שפרסמו את לוח המבחנים, חשתי כבר בחששות עצומים, כאבי בטן ותחושת הקאה. ככל שבגרתי, המצב החריף, נכשלתי בכמה טסטים לנהיגה כי פשוט לא הצלחתי להירגע. המצב הזה הוא פשוט מלכוד, אני ממש מתבייש בחרדה הזו ובכל מה שהיא מביאה איתה. גבר בן 25 שרק המילה מבחן, עושה לו גלי חום, לא נשמע לי הגיוני".

מחשבות טורדניות, חוסר שקט וריכוז

מה עובר על אסף?

אסף, כך אמרתי לו, חשוב לי שתדע שאתה לא לבד!
רבים כמוך סובלים מהפרעות חרדה שונות אשר גורמות לתופעות גופניות ונפשיות מטרידות ולפגיעה רבה באיכות חייהם.
הפרעות חרדה הן הסוג הנפוץ ביותר של הפרעות נפשיות הפוגעות הן במבוגרים והן בילדים.

האם ידעתם כי שליש מאתנו סובלים או יסבלו בהמשך מהפרעות חרדה?
למעשה חרדה הנה תגובת חירום טבעית של הגוף ברגע של סכנה. מצבי חרדה קיימים בתצורות שונות ובעוצמות משתנות ועשויים לגרום למגוון רחב של תופעות – החל ממצוקה וחוסר נוחות ועד לדפיקות לב מוגברות, הזעה, רעד וסחרחורת.

האם אני מגזים בתגובה?
כך שאל אותי אסף, ולמעשה זה הפחד העיקרי של הסובלים מחרדה- "אני לא נורמלי" "אני מגזים בתגובתי"…

כפי שהזכרנו, חרדות הן חלק משגרת חיינו. לחץ, מתח, חרדת מבחנים או אירועים שמעלים את מפלס ההתרגשות. לפעמים החרדה היא פשוט תגובה מוקצנת למצב חיים אמתי ולפעמים היא מייצרת פוביה אשר גורמת לנו להימנע ממצבים שונים הנתפסים אצלנו כמאיימים. הקושי הרב בחרדות הוא כי פעמים רבות החרדה עשויה לתקוף רק מעצם המחשבה על סיטואציה או גורם שנחשבים למאיימים או מפחידים, כך, באופן לא נשלט, אנו "כולאים" את עצמנו במעגל חרדה שקשה מאוד להתנהל בו, או לראות לו פתרון.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

מתי נדע שהגיע הזמן לפנות אל טיפול בחרדות בצפון?

שאלו את עצמכם בכנות האם החרדה פוגעת באיכות חייכם? האם היא מופיעה בעוצמות חזקות וגורמת לכם לסבל רב? האם היא מצרה את צעדיכם יותר ויותר, מונעת מכם להתקדם ולהגיע להישגים? אם התשובה חיובית, הגיעה הזמן לטיפול בחרדות מקצועי.

מאי הגיעה אלינו, כאשר היא הבינה שפשוט לא ניתן להמשיך כך –
"תמיד הייתי אדם בריא וכמעט ולא ביקרתי אצל הרופא. לאחרונה התחלתי בתפקיד חדש ומרגש, אשר לווה בהרבה שמחה, אך גם ציפייה וחשש. בחודש האחרון חוויתי כמה וכמה תחושות של לחץ בחזה ומחנק. פטרתי את הבעיה במתח מצטבר והמשכתי הלאה. לפני כשבועיים ביום רגיל לחלוטין, הלחץ התחזק, פתאום לא יכולתי לנשום. בן זוגי הבהיל אותי למיון ולאחר סדרת בדיקות שלא גילתה דבר, חזרתי הביתה. מאז, ההתקפים הלכו ונשנו ומצאתי את עצמי מגיעה למיון שוב ושוב, לצערי הרב. לאחר ששללו בבדיקה בעיות פיזיות, נשלחתי הביתה והופניתי לבירור אצל רופא המשפחה.
בתוך תוכי כבר ידעתי כי מדובר בחרדה ועליי לטפל בה בהקדם על מנת לשוב לשגרה בריאה ולאיכות חיים"
.

אסף ומאי סובלים מהפרעת חרדה, הפוגעת בתפקוד שלהם ומונעת מהם להמשיך בחייהם. יתרה מכך, בהיעדר טיפול נכון, חרדה עשויה להפוך למצב כרוני. מדוע אם כך, אנשים רבים הסובלים מחרדות, מקבלים את הדבר כגזירת גורל וחלקם מאמינים כי למרות שהחיים עם הפרעת חרדה כרוכים במצוקה רבה, נגזר עליהם לחיות אתה לנצח?
לא חבל? מדובר בסבל רב אותו ניתן לפתור באמצעות טיפול יעיל, בקלות ובפשטות.

אורי פוקס

טיפול בחרדות בצפון אפקטיבי

אם הגעתם עד לכאן, ודאי הבנתם כי החרדה מצמצמת את צעדיכם ומונעת מכם לחיות את החיים להם אתם ראויים. נעים להכיר, שמי אורי פוקס , פסיכותרפיסט ומתמחה בטיפול בחרדות.
להפרעות חרדה כדוגמת חרדת בריאות, חרדה חברתית, פוביה, או הפרעה אובססיבית קומפולסיבית, ישנו טיפול יעיל מאד, קצר, אך אפקטיבי, אשר הביא לשינוי משמעותי באורחות חייהם של אנשים רבים.

בקליניקה שלי אני מטפל בדיכאון, חרדות ופוביות באמצעות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, זהו טיפול ממוקד וקצר מועד המשפר משמעותית את איכות החיים של מטופליי.

אני מאמין כי טיפול קוגניטיבי- התנהגותי הוא האמצעי היחידה להתמודד בצורה נכונה עם פחדים וחרדות. בבסיס שיטת הטיפול נמצאת ההנחה כי טיפול במחשבות שליליות ומכשילות של אדם, כלומר, שינוי קוגניטיבי, מאפשר לפתור בעיות ולאתגר תפיסות שגויות. בטיפול אנחנו נעזרים בטכניקות כדוגמת הרפיה, דמיון מודרך והיפנוזה כדי להעצים את השפעת הטיפול הקוגניטיבי..

אם אתם חוששים, אני מבין ללבכם, אך חשוב לי כי תדעו שהדרך אינה מפחידה כפי שאתם מדמיינים, מדובר בתהליך הדרגתי המאפשר לכם התמודדות עם הפחדים באופן מאוזן, בליווי צמוד , יד ביד, בהתאם לצרכים וליכולות שלכם.
אני רוצה להציע לכם צוהר לאורח חיים בריא, פורה ופרודוקטיבי,
צרו עמי קשר ואשמח ללוות גם אתכם!

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

טיפולים נוספים בערים נוספות

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: