טיפול בהפרעת חרדה

טיפול בהפרעת חרדה באמצעות שינוי התפישה בין השכל לרגש.

אחד מהמאפיינים בולטים של התקפי חרדה, הינו תחושת סכנה ממשית אשר אינה מתאימה למציאות הקיימת. חרדות מסוג זה, גורמות למגוון תופעות פיזיולוגיות. ההתמודדות עם כל מיני סוגים של חרדות, היא אינה קלה וישנם אנשים הסובלים מסוג מסוים של חרדה שהם אינם יודעים כלל שהם סובלים מתופעה זו ברמה כזאת אשר מצריכה טיפול בהפרעת חרדה. המקור לתופעה זו, הינו תפיסה ומחשבות מוטעות. ישנם סימנים נפוצים בקרב הסובלים מהפרעות חרדה כמו: דאגה מוגזמת, חוסר ביטחון עצמי, פחדים, חששות למיניהם, מחשבות שליליות והנטייה להפוך עכבר לפיל.

אנשים אלה, נוטים להיסגר מהחשש שאם יצאו החוצה, ינהגו או ייסעו בתחבורה ציבורית, שמא תיגרם להם תאונה. ישנן סוגים שונים של חרדות כגון טיפול בחרדות חברתיות בשיטה מותאמת אישית חרדה ממקומות הומי אדם (אגורפוביה) ועוד. טיפול בהפרעת חרדה, מתמקד יותר בבעיות העכשוויות ואינו מתמקד בעבר. הטיפול למעשה מכוון את המטופל להקנות מיומנויות פעולה, אשר נוגעות לסוג תגובה למצבים שעשויים לעורר אצלו חרדה. יש להקנות חזרה את הביטחון העצמי של המטופל, כך שלא יחשוש לצאת לרחוב או להיפגש עם אנשים תוך תחושה שאולי הוא יחווה התקף חרדה או פאניקה ולא תהיה לו על כך שליטה.

מה קורה לסובלים מהפרעת חרדה?

אנשים הסבלים מפאניקה או התקפי חרדה, חוששים מפני התקפת לב, בשל הסימפטומים הגופנים הנגרמים להם בעת ההתקפה, כגון: דופק מואץ, תחושת חנק, זיעה קרה, בחילות ועוד. האינסטינקט הראשון שלהם מיד לאחר ההתקף הוא לגשת לבית החולים, בכדי לוודא כי אין מדובר בהתקף לב חלילה. מעט מהסובלים מהפרעות חרדה מגיעים לקליניקות אשר עוסקות בתחום של טיפול בהפרעת חרדה, כאשר המטפל מתחיל במודעות העצמית והסיבה, מדוע המטופל מגיע למצב של אי שליטה בהתקפי החרדה ומה הגורם שמגביר את ההתקפות.

זוהי למעשה חשיפה שהמטופל חייב להכיר בה ולעבור אותה ואז מגיע השלב הבא שהוא מיומנויות למניעה של התקפות חרדה וכן, עידוד של מחשבו חיוביות וראיית המציאות כפי שהיא, ללא מחשבות הרסניות ופסימיות..

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
חרדה על קוביות עץ

טיפול באמצעות מומחה בהפרעת חרדה שמניב תוצאות טובות

ישנם פסיכותרפיסטים, אשר בזכות ניסיונן העשיר בתחום של טיפול בהפרעת חרדה והפרעות דיכאון, מפתחים שיטות חדשות אשר מבוססות על טיפול ב- CBT. טיפול זה, אינו מצריך טיפול תרופתי, אשר נוגד שיטה זו, היות ומי שנוטל תרופות נוגדות דיכאון ולאחר תקופה מסוימת מפסיק אותן, החרדה והדיכאון יחזרו. כאשר מדובר בטיפול CBT, הפתרון יהיה שורשי יותר.

בדרך זו, מטפל אורי פוקס אשר נחשב לשם דבר בתחום הפסיכותרפיה בטיפול בדיכאונות וחרדות על כל סוגיהן. אורי לאחר שלמד לתואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, החליט כי הוא מעוניין לטפל באנשים עם הפרעות חרדה ודיכאון, לאחר שהוא עצמו חווה תופעות אלה ופנה ללימודי מקצועיים כאשר התמחה בהם שנים. היום,אורי מנהל קליניקה פרטית משלו ומצליח לטפל בהמון מטופלים ולהחזיר לחיים תקינים יותר.

אורי מצליח באמצעות 15-20 מפגשים להקנות הקלה למטופליו, כאשר הם כבר יודעים לשלוט היטב בהתקפי החרדה, לאחר שפיתחו באמצעות השיטות הייחודיות שלו, מיומנויות רבות וכלים יעילים להתמודדות נכונה עם תופעה זו. הקליניקה מהווה בית חם ותומך למטופלים רבים שרק ממליצים על אורי בחום.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
מאמרים נוספים באותו הנושא
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי