צלצלו עכשיו 077-8050570

איך מטפלים בחרדות

קשיי שינה, דפיקות לב מואצות, לחצים בחזה- החרדה היא חוויה אנושית לא פשוטה, אשר פנים רבות לה. במהלך החיים כולנו מתמודדים באופן זה או אחר עם לחץ וחרדה בעוצמות משתנות בהתאם למצבים שונים.
סובלים מחרדה? אתם ממש לא לבד במערכה. כיום, מעריכים שכ-10% מהאוכלוסייה סובלים, מהפרעות חרדה בעוצמות שונות. נתון די מפתיע, לא? איך מטפלים בחרדות?
למעשה, כאשר מקדישים לכך מחשבה, הוא לא עד כדי כך מפתיע. מעגל החיים מזמן לנו עומסים רבים ולחצים, אשר מצריכים מאתנו אנרגיה נפשית רבה. לעיתים אנחנו מתמודדים איתם בהצלחה, אך לעיתים הם מלווים אותנו לאורך זמן ,כמו צל, עד שהם פוגעים בבריאותנו, בשגרת יומנו ובאיכות החיים שלנו.
כאשר תגובת החרדה אינה חולפת ומלווה אותנו לאורך זמן, היא גובה מאתנו מחיר פיזי ונפשי כבד.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

כיצד מתמודדים עם אתגרי החיים ובמקביל גם איך מטפלים בחרדות באופן יסודי?

בפעם הראשונה שזה קרה, בדיוק עמדתי לצאת מהמשרד לאסוף את הילדים-
סיפרה לי אמונה.
זה היה יום ראשון טיפוסי, חם, לחוץ ועם הרבה מאוד משימות שלא ראיתי את סופן. פתאום הרגשתי סחרחורת, מלווה בבחילה. עמדתי רגע, מחכה שזה יחלוף, הנחתי שלא שתיתי מספיק ואני פשוט עייפה. כאשר התחושה לא חלפה, התיישבתי וחיכיתי להקלה שלא הגיעה. התקשרתי לבן זוגי וביקשתי שיגיע לאסוף אותי וידאג לפתרון לילדים. חששתי שאולי אני עוברת התקף לב. נסענו במהירות למיון, שם שוחררתי לאחר בדיקות שלא מצאו דבר. בפעם השנייה, כבר זיהיתי את התחושה. נסעתי ברכבי בדרכי לפגישה והרגשתי תחושת מחנק גדולה, מלווה בדופק מואץ. זהו, הייתי בטוחה שאני עומדת למות.
כל הפעמים הבאות היו דומות עם שינויים קטנים. בכל פעם הייתי בטוחה כי הפעם זו הפעם, יש לי איזו בעיה נוראית שהרופאים מפספסים ואני עומדת למות. לקח זמן עד שנבטה בי ההבנה כי מדובר בהפרעת חרדה, איך מטפלים בחרדות
ביררתי אך עד אז נפגעו חיי ללא היכר"

החרדה פנים רבות לה

חשוב לומר, חרדה היא תגובה חירום אנושית וטבעית לאירוע פנימי או חיצוני אשר מלווה במתח ובלחץ נפשי אשר מצריך טיפול נפשי ובירור מעמיק איך מטפלים בחרדות ונפטרים מהם. מתחים וחרדות נוצרים הן בעקבות אירועים קשים, אך גם בעקבות אירועים מרגשים ומשמחים, אשר מצריכים מאתנו כוחות נפשיים שאינם תמיד בנמצא.
כפי שמצבי החרדה מופיעים בתצורות שונות ובעוצמות משתנות, כך הם גם יכולים לגרום למגוון רחב של תסמינים, קוגניטיביים, פיזיים ונפשיים. התופעות הקוגניטיביות והנפשיות של מתח וחרדה כוללות מחשבות חוזרות ונשנות, דאגה מוגברת, פחד, תכנון אובססיבי וקפדני ועוד.
האספקטים הפיזיים עשויים לבוא לידי ביטוי בהזעת יתר, קשיי שינה, בעיות פסיכוסומטיות, עייפות כרונית, בעיות עיכול, עורר יתר, בעיות ריכוז ועצבנות ועוד.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

חרדים מהחרדה, או מה קדם למה

אחת הבעיות הקשות בחרדה, מלבד החרדה עצמה, כמובן, היא שהיא נהפכת להיות מרכז התודעה והעיסוק שלנו, באופן אינטנסיבי ואובססיבי. מכיוון שלחרדה פנים רבות, הן נפשיות והן פיזיות, היא "כולאת" אותנו במעין מעגל של חרדה. גם אם לעיתים מדובר בתגובה מוקצנת למצב אמתי, הרי שעבור אנשים רבים היא מייצרת פוביה אשר גורמת להימנעות מסיטואציות שונות, אותן הם תופסים כמאיימים.

אמונה אמרה לי כי מאז שהתרחש התקף החרדה הראשון שלה, היא כל הזמן חרדה מההתקף הבא, שמקווה שלא יגיע.
כתוצאה מכך, בכל פעם שהיא נוסעת ברכב היא חשה שהיא זקוקה לכדור הרגעה.

לעיתים מצבי החרדה מגיעים ללא התראה מוקדמת ולעיתים הם נבנים באופן הדרגתי כתגובה לאירוע. כך או כך החרדה עשויה לכלוא אותנו בכלא של מחשבות וטרדות, אשר פוגעים בתפקוד שלנו, בבריאותנו הנפשית והפיזית ובאיכות חיינו לכן חשוב לברר איך מטפלים בחרדות שאנו חשים .

איך מטפלים בחרדות ונפטרים מהצל

החרדה היא משא כבד וצל על חיינו אשר מכביד עלינו יום-יום ופוגע ביכולת שלנו לנהל חיים תקינים. פעמים רבות נראה כי אין מוצא מן המעגל האינסופי הזה ואלו פשוט, החיים. חשוב לי לומר לכם כי זו טעות וכי בעזרת טיפול מקצועי ניתן לסייע לאנשים רבים אשר סובלים קשות מהפרעת חרדה. שיטת הCBT, הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי הוכחה כיעילה ורבת השפעה בטיפול בחרדה.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

אורי פוקס ושיטת הטיפול בחרדה

שמי אורי פוקס, פסיכותרפיסט ומטפל בשיטת CBT . ניסיוני האישי והמקצועי לימדו אותי כי הטיפול האפקטיבי והיעיל ביותר לחרדה הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי. זהו טיפול שורשי וממוקד המסייע לאנשים להתמודד עם דפוסי מחשבה בעייתיים וליצור פתרונות אקטיביים למצב. הטיפול בחרדות נעשה תוך חשיפה מבוקרת של המטופל למצבו והקניית כלים ישימים לשליטה בהתקפים הללו עד למניעתם באופן מוחלט.
באמצעות הממד הקוגניטיבי בטיפול, תוכלו להבין כיצד המחשבות השליליות תורמות להעלאת מפלס החרדה.

לצד ההכרה וההבנה של דפוסים אלו, נוכל ללמוד שינוי של דפוסי חשיבה מובנים וכיצד לשלוט ולהפחית את שכיחות תסמיני החרדה ועוצמתם. הממד ההתנהגותי יתמקד בשינוי ההתנהגויות אשר מנציחות את החרדה ומעצימות אותה , אותן נחליף בהתנהגויות יעילות ומקדמות
איך מטפלים בחרדות זהו נושא מורכב שמצריך טיפול אישי הטיפול בקליניקה שלי מותאם באופן אישי למטופל ונקבע על פי נתוניו והתאמת תכנית טיפול אינדיבידואלית. אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר ולהתמודד עמי, יד ביד, עם החרדה, למענכם ולמען חיים טובים יותר.

מאמרים נוספים שעלולים לעזור לכם בהתקפות

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: