צלצלו עכשיו 077-8050570

התקף חרדה בלילה

התקף חרדה בלילה, פחד, שינה

יש אנשים אשר סובלים מתופעה של התקף חרדה בלילה. אירוע של התקף חרדה, נמשך בין 2-8 דקות ולווה בסימפטומים כמו דפיקות לב מואצות, הזעת יתר, קשיי נשימה ותחושה של חנק, מחושים באזור הבטן, פחד מפני מוות או שיגעון. למרות שהסימפטומים דומים להתקף לב, אין שום סכנה הנשקפת לחיי הסובל מחרדות בלילה. גם אנשים שעברו אירועים טראומטיים ידועים בקבוצת סיכון של התקפי חרדות או סבל מחרדות. אנשים אלה מפתחים חרדות בשעות הלילה יש לאבחן ולטפל באמצעות מטפל מיומן ויחד עם מומחה להפרעות שינה, על מנת שהשיפור יהיה יעיל ומידי.

לרוב, התקף חרדה בלילה קורה לאחר 3 שעות שינה ומדובר בשלב השני או השלישי למחזור השינה. זהו מעבר בין שינה קלה לאנשים רבים הסובלים ממצבים נפשיים, בעיקר דיכאון, חרדה, תסמונת פוסט טראומטית והתקפי פאניקה, מפתחים הפרעות שינה עמוקות. הפרעות אלו נפוצות באופן משמעותי בקרב אנשים עם בעיות אלו. אבחון וטיפול על ידי מטפל מיומן, בדרך כלל בשילוב עם הערכת מומחה לשינה, מובילים בדרך כלל לשיפור ניכר.

ממה נובע התקף חרדה בשעות הלילה?

אנשים החווים התקף חרדה בלילה הם אלה שיש להם מחשבות הרסניות, היות והתקפים אלה, נובעים במעבר שבין שינה קלה לשינה עמוקה. התקפים אלה עשויים להחמיר בקרב מטופלים אשר נוטלים תרופות פסיכיאטריות כאשר הם מפסיקים את נטילת התרופות. מדובר על תרופות נוגדות דיכאון והטיפול הנפשי יכלול מידע על התקפים והתמודדות עמם. ישנם מטופלים אשר הבעיה שלהם היא הקושי להירדם אם מתוך חשש להתקף לב או לדום נשימה.

ישנם מטופלים רבים, אשר מגיבים יפה לטיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) כאשר במהלך טיפול זה, ניתן יהיה לשנות מחשבות שגויות, יינתנו שיטות הרפיה וטכניקות התנהגות אשר תשמש לסייע למטופלים להירדם. זו גם יכולה להיות בעיה נפוצה שגורמת למצב של התקף חרדה בלילה.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
חדר שינה, דובי, אישה, חיבוק, שינה בריאה

על חרדות וסיוטי לילה בשינה

ישנן תיאוריות פסיכונאלטיות מתקדמות. אשר טוענות, כי חלום משחק תפקיד חשוב בהתפתחות הרגשות כאשר סיוטי הלילה משקפים כישלון או תפקוד זה. מומלץ לבצע טיפול בהתקפים אלה בשיטת CBT, אשר הוכחה כיעילה ביותר וסייעה לאנשים רבים להתגבר על פחדים ומסיוטים הפוקדים אותם בשעות הלילה.. ישנם כאלה, אשר מגיעים למיון בבתי החולים, לאחר שחוו התקף חרדה בלילה. ישנם אנשים שהתקפי חרדה בלילה, רק מתווספים להתקפי החרדה אשר מופיעות גם במשך היום. על פי נתונים סטטיסטיים, רק 10% מהתקפי החרדה מתרחשים בלילה. לרוב התקפים אלה הם יותר קשים, היות ומדובר על סיוטי לילה.

טיפול מקצועי ומיומן בהתקף חרדה לילי

על מנת להתחיל ולשלוט בהתקפי חרדה ליליים, יש להגיע לטיפול מקצועי של פסיכותרפיסט, אשר מתמחה עם טיפול במצבים כמו התקף חרדה בלילה. אחד מהמטפלים המוכרים בתחום הינו אורי פוקס אשר עוסק שנים בתחום טיפול בחרדות ולחצים. אורי הוא בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית והחליט להסב את מקצועו וללמוד טיפולי CBT. אורי למד שנים וכאשר התחיל לעבוד בתחום, חש מן סוג של שליחות, כשאר סייע למטופלים רבים. הקליניקה של אורי נמצאת בפולג שבנתניה וקליניקה נוספת נמצאת במרכז הרצליה והיא משמשת כבית חם ותומך להמון מטופלים אשר סובלים מחרדה ודיכאון. הטיפול עובד לטווח הארוך, הגישה והשיטות טיפול הן ייחודיות ואורי הפך לשם דבר בתחום הפרעות אלה וטיפול יעיל בהן.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Buttonחייגו אלי
Uri Fox
4.9
מבוסס על 52 ביקורות
powered by Google
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן: