צלצלו עכשיו 077-8050570

התקפי פאניקה קשים

יש להם נטייה להתגנב כך פתאום, כאשר אנחנו הכי פחות מוכנים. לכאורה, ללא כל התראה או סיבה מוצדקת. לחץ בחזה, דופק גבוה, רעידות. אנחנו כמעט בטוחים שאנחנו בעיצומו של התקף לב, אבל אולי מדובר בהתקף פאניקה קשה? כיצד מתמודדים איתם בהצלחה ושומרים על שפיות? כמה סיפורים מחדר הטיפולים ודרכים אפקטיביות להיות מוכנים להתקפי הפאניקה לפני שהם מתרחשים.
כל מי שחווה התקפי פאניקה קשים יודע על בשרו כי מדובר באירוע לא נעים בלשון המעטה וקשה, במקרים רבים ואחרים.

אנשים רבים מתארים תחושה של חוסר אונים ואובדן שליטה, המלווה בתחושות פיזיות, שגורמים לנו לחוש כי אנחנו עוברים אירוע לבבי, או פשוט מאבדים את שפיותנו. כיצד מתמודדים עם החרדה והפחד המצמית מאירוע נוסף?

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

התקפי פאניקה קשים – הייתי כלוא בגוף של עצמי!

רועי שיתף אותי בחוויה האישית שלו להתקף הפאניקה:
"אף אחד לא אוהב לאבד שליטה ולהרגיש כלוא בגופו שלו, אבל עבורי, ששליטה ודיוק הם חלק בלתי נפרד מחיי, מדובר בחוויה נוראית. כל חיי האישיים והמקצועיים אני מקפיד על סדר וארגון, כחלק מעבודתי כעו"ד, אני מאמין בנהלים מוסדרים, חוקים ומשמעת אשר חיוניים כל כך לחיי כולנו.
לפני כחודשיים במהלך נהיגה לעבודה ביום חרשיגרתי לגמרי חוויתי תחושות קשות שהתבררו בהמשך כהתקף פאניקה קשה.
בעודי נוהג בכביש 2, כדרכי מדי יום, התחלתי להרגיש תעוקה בחזה, דופק מואץ, ידיי הזיעו על ההגה, לא הבנתי מה מתרחש.
סטיתי ועצרתי בצד בתחנת אוטובוס, אחוז בלבול וחרדה. נגשתי לקנות מים קרים ונשארתי לנוח ברכב, עד שחשתי טוב יותר. המשכתי למשרד וליומי, אך התחושות עוד המשיכו להדהד בי במהלך היום.

שבוע לאחר מכן, היכה בי שוב התקף פאניקה קשה, במהלך קניות בסופר. הרגשתי סחרחורת ואובדן אחיזה. זנחתי את הקניות וניגשתי לביה"ח. עברתי בדיקות מקיפות ולא נמצא דבר חריג. שוחררתי לביתי עם אבחנה לחרדה והתקפי פאניקה. חשבתי כי אוכל להתמודד לבד, הרי אני מתמודד עם אתגרים רבים וקשים כל חיי בהצלחה, אך ההתקפים המשיכו להגיע במפתיע, שיבשו את חיי ואת שלוות נפשי. יותר מהכל, טרדה אותי תחושת ה"לא נודע", מתי יגיע ההתקף הבא? היכן הוא ימצא אותי? האם אוכל להתמודד איתו?".

אימא מחזיקה את בנה בחוויה של התקפי פאניקה

מהו הטריגר שיוצר את התקף הפאניקה?

רועי מתאר חוויה לא פשוטה כלל, אולי תופתעו לשמוע, אך מדובר באירוע שהוא מנת חלקם של רבים וטובים מאתנו. אנשים רבים הסובלים מהתקפי פאניקה מתארים חוויה קשה ומאיימת, אשר פעמים רבות מגיעה במפתיע, כביכול ללא כל סיבה נראית לעין.

טבעם של התקפי הפאניקה לעורר את מערכות ההגנה של הגוף , אשר מפרשות באופן שגוי מצב מסוים כסכנה ממשית ומאיימת ועל כן מפעילות את המנגנונים הביולוגיים הקלאסיים: דפיקות לב, הזעה, קשיי נשימה, בלבול ועוד מאפיינים רבים. אבל וזהו אבל גדול, במרבית המקרים הטריגר אשר מפעיל את המנגנונים הללו הוא טריגר לא של סכנה, אלא של חרדה. מדובר בחרדה שורשית אשר מקורה פנימי והיא זו אשר מייצרת את התקף הפאניקה.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

התקפי פאניקה קשים לעיתים כמעט ללא סימן או הקשר לפחדים הקיימים

בואו נעשה לרגע סדר בדברים, בלי פאניקה
התקף פאניקה הנו ביטוי גופני למצב נפשי של חרדה אשר מקורה עמוק בנפשנו. ההתקף עשוי להרגיש כמו התמוטטות או התקף לב אך לרוב, לא באמת קיימת סכנה רפואית לאדם.
האם רועי חווה התקף לב? בוודאי שלא.
האם הוא הרגיש שכן? בוודאי ובוודאי. מבוגר או ילד אשר סובלים מחרדה לרוב חווים התקף בעוצמות אשר תואמות את רמת החרדה. כך שהתקפי פאניקה קשים מעידים על רמת חרדה קשה אשר השתרשה בנו ומפעילה את מערכת ההגנה של הגוף לשווא.

התקפי פאניקה קשים נדמים לנו ממש כמו התקף לב ובמשך הזמן הם הולכים ומגבירים את רמות החרדה, מדוע מתגברת החרדה? אנו מפתחים פחד אמיתי ואותנטי מפני ההתקף עצמו.
למעשה, זוהי דרכו של הגוף להתריע על בעיה אשר מצריכה טיפול. כך שלא משנה אם התקפי הפאניקה הם קלים יותר, או קשים, הם משבשים את שגרת חיינו ומאיימים על איכות החיים שלנו.

איש חווה התקפי פאניקה

רוצים להגיע מוכנים עוד לפני ההתקף הבא?

חרדה, לחץ, מתח הולך וגואה והתקפי פאניקה שתופסים אותנו תמיד לא מוכנים. הם משבשים לנו את שגרת החיים, טורפים את הקלפים וגורמים לתחושות קשות.
מי רוצה לחיות כך? אין סיבה לסבול! האם ידעתם כי קיימת אפשרות ישימה, נגישה ואפקטיבית להתמודדות עם התקפי פאניקה קשים? כזו המאפשרת לכם להפחית את משמעותית את תדירותם ואת עוצמתם?

מחקרים רבים מראים כי הטיפול היעיל ביותר הינו טיפול CBT, אשר מטפל טיפול עמוק ושורשי בבעיה באמצעות מפגשים קצרים ומדויקים. במהלך הטיפול אנחנו מפתחים מודעות למחשבות ואמונות אשר מזינות את החרדה ומנווטות את חיינו, לצד יצירת גמישות ואימוץ תפיסות חדשות מתונות והגיוניות יותר.
הטיפול נוגע במקור ההתקפים, הרי היא החרדה. הוא מאפשר למטופלים היכרות עמם ועם הגורמים להיווצרותם ומציע דרכי חשיבה מחודשת הבוחנים את הפחד ביחס למציאות. במהלכו אנחנו מתרגלים חשיבה חיובית, דמיון מודרך והבניית דפוסי חשיבה מתקנים להפחתת החרדה.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

יד ביד בדרך משותפת לחיים טובים יותר

נעים להכיר, שמי אורי פוקס, פסיכותרפיסט ומטפל בהתקפי פאניקה, חרדה ודיכאון. אם קראתם את המאמר ואתם חשים שאני מדבר ממש אליכם, אם אתם מזהים את ההתקפים שלכם כהתקפי פאניקה, אני מזמין אתכם לדרך חדשה ומשופרת בה אתם שולטים על גורלכם ולא נשלטים על ידי פחדים או התקפי חרדה.
בואו נעצור את המעגל הקשה הזה, הגורם לכם לסבל רב. אני ממתין לכם במרחק שיחת טלפון אחת.

לעוד נושאים הקשורים להתקפים

0/5 (0 Reviews)

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
Call Now Buttonחייגו אלי