צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול בפאניקה

התקף פאניקה או בשמו המוכר יותר "התקף חרדה" הינו ביטוי פיזיולוגי למצב נפשי של חרדה, אשר נמצאת בנפש. התקף זה, עשוי לתת תחושה של התמוטטות, או תחושות של התקפת לב, אבל אין סכנה רפואית לאדם. ילדים או מבוגרים אשר סובלים מחרדה, יחושו עוצמות שונות של התקפים אלה , אשר פוגעים באיכות החיים ולכן, יש לפנות לטיפול כמו טיפול בפאניקה, אשר נתן ע"י מטפל מוסמך. כאשר מטופל מזניח את בריאותו הנפשית, יחווה את ההתקפות הללו בעוצמות גבוהות. מדובר על חוויה קשה ומאיימת.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

ישנם סימפטומים מוכרים של התקפי פאניקה ואלה הם:

  • קושי נשימתי
  • רעידות בגוף
  • בלבול
  • קשיי נשימה
  • הזעת יתר
  • תחושת שיתוק בכל הגוף
  • דפיקות לב מואצות

הבעיה שהתקפות הפאניקה, מגיעות ללא התראה. כמו כן החרדה שאופפת את מי שסובל מהתקפי חרדה. במקרים אלה, יש לנקוט בתרגילים וכלים שונים הכלולים בכל הקשור אל טיפול בפאניקה. זהו למעשה תרגול במרחב החשיבה והגוף, אסטרטגיות של דמיון מודרך, חשבה חיובית, שימוש בתרגילי נשימה מרגיעים, הסחות דעת חיוביות והחלפת המחשבות השלילות במחשבות חיוביות יותר. כל אלה, שייכים לשיטת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי CBT.

כפתור כחול עם כיתוב פאניקה

החשש להתקפי פאניקה חוזרים רק גובר

זו אחת הבעיות הידועות של מי שסובלים מהתקפי פאניקה. החשש הגדול ביותר הוא, שהם יחוו התקפה כה עוצמתית, עד שהם חוששים מפני מוות, או שיגעון כתוצאה מהתקף זה. הסובלים מהתקפי חרדה או פאניקה, ימנעו מלהגיע למקומות אשר בהם חוו התקף פאניקה. רבים שואלים מהיכן הגיעו התקפי החרדה הללו? התשובה היא כי קיימים גורמים ביולוגיים, תורשתיים וסביבתיים אשר עשויים להיות הטריגר של התקפים אלה. מי שאינו מגיע אל טיפול בפאניקה מצבו רק ידרדר וההתקפים יהיו תכופים יותר.

למעשה, קיימים טריגרים שונים שעשויים לעורר התקפי חרדה כגון גורמים פיזיים כמו הפרעות פסיכיאטריות למיניהן כגון : OCD ,PTSD, אגורפוביה ועוד. יש לציין כי גם צריכה של חומרים כימיים או צריכת תרופות באופן שמעל למותר, יכול לעורר התקף פאניקה. השילוב למשל של שתיית אלכוהול ושימוש בריטלין, יכול לגרום גם להתקפי חרדה. גם אנשים שסובלים מהתקפי פאניקה, כאשר יצרכו תרופה מוכרת כגון אנטיביוטיקה, יכולים לחוות התקפי חרדה בתדירות גבוהה יותר.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון

98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

האם גורמים סביבתיים יכולים לגרום להתפרצותם של התקפים אלו?

לעיתים, גם גורמים סביבתיים, עשויים לגרום להתקפי פאניקה חוזרים. למשל מי שהתגרש, כזה שאבד אדם קרוב, ילדים שחונכו ע"י הוריהם לפחוד מכל דבר, עשויים לפתח עם השנים התקפי חרדה. אנשים שנוטים לחטוף התקפי חרדה, יהיו רגישים לשינויים שונים בחיים, כמו למשל: פיטורין, מעבר דירה וכל שינוי מהותי אחר, יחוו התקפי פאניקה.

טיפול בפאניקה עם מטפל, טיפול נפשי פסיכולוגי

הטיפול בהתקפי החרדה, מתחלק לשני שלבים, הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, אשר מזהה מחשבות מעוותות אשר מעוררות רגשי פחד או רגשות שלילים והחלפתם במחשבות אשר תהיינה אופטימיות יותר. יש להפגיש את המטופל, עם המציאות האמיתית ולא זו המעוותת שבצילה חי המטופל. הטיפול ההתנהגותי, מהווה את השלב השני ויחשוף את המטופל לדפוסי התנהגות מקובעים אשר ימנעו ממנו התמודדויות עם מצבים שונים אשר נתפסות בעיני המטופל כמאיימות.

אנשים הסובלים מהתקפי פאניקה, לא יוכלו להתפתח או להתקדם בחייהם לכל מני תחומים חשובים. כאשר מטופל מגיע אל טיפול בפאניקה הוא יקבל כלים שימושיים אשר יאפשרו לו להיחשף באופן הדרגתי לסיטואציות שנראות לו כמאיימות, עד להיעלמותן המוחלטת של התקפי הפאניקה. לסיכום – ניתן לקבל עזרה בהתמודדות מול התקפי הפאניקה ולהפחית באופן משמעותי את התדירות והעוצמה של התקפים אלה. המטופל מאמץ תפיסות חדשות, מתונות וראציונליות יותר. אחד מהמטפלים המוכרים הינו אורי פוקס, אשר עוסק בתחום הפסיכותרפיה שנים ונחשב למומחה בטיפול בחרדות. אורי מנהל שתי קליניקות פרטיות בהרצליה ובנתניה מזה שנים. ההתמחויות של אורי הינן: טיפול בדיכאונות, טיפול ב-OCD, ייעוץ זוגי, שיפור ביטחון העצמי ועוד.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?
עוד מאמרים מעניינים באתר

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: