צלצלו עכשיו 077-8050570

דיכאון נישואין

כאשר אנשים נישאים ועוברים משלב אחד בחיים לשלב אחר, יש להשיל שכבות קודמות ולהצמיח חדשות.. יש להשיג איזון חדש, לרכוש הסתגלויות ומיומנויות אחרות מאלה שהכרנו עד כה. נישואין הם למעשה מעבר חד בין רווקות שהייתה תקופה חופשיה ללא אחריות ומחויבות להתמסרות מלאה שכולה מחויבות, אם רגשית ואם כלכלית, ארגון של סולם העדיפויות. בני הזוג, צריכים להתרגל לשגרה משותפת, חלוקת תפקידים שתהיה מתואמת וכן, להתפשר ולהתגמש עם בן או בת הזוג בכל מיני נושאים, על מנת לא לגרום למתח בחיי הנישואין.

יציבות מוסד הנישואין בעולם המערבי שלנו, נמצאת בשפל גדול. אחוז הגירושין עומד על 60%, מה שמלמד על שכיחות בחיי הנישואין ולכן תופעת דיכאון נישואין רק גוברת בקרב בני זוג רבים. מערכת נישואין כושלת, מהווה סבל נפשי לשני הצדדים וסבל זה, עשוי להימשך זמן רב גם לאחר פירוק התא המשפחתי. ישנם מקרים אשר בם אחד מבני הזוג חש כי בן או בת הזוג לא מבינים אותם, לא מתייחסים אליהם וכדומה, מה שעשוי להוביל לדיכאון מתמשך, עד לבעיות בתפקוד היום יומי.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

נישואין מעורערים מהווים את אחת הסיבות העיקריות לדיכאון בנישואין

נישואין מעורערים, פשוט מביאים לעולם, ילדים שאינם זוכים להיחשף למשפחה בריאה וחמה. הבעיה היא שיש לשנות אמונות וערכים אודות עצמנו ואודות העולם. זו הסיבה כי אנשים רבים שאינם מעוניינים לוותר על האישיות שלהם, מתקשים להתאים את עצמם לסטטוס החדש, מה שגורם כמובן למצב של דיכאון נישואין. יש לציין, כי בעיות בחיי הנישואין עשויות להיות מגוונות ורבות. הבעיות כמובן משתנות בין בני הזוג. השגרה עם השנים היא שוחקת, הציפיות הן גבוהות, האכזבות והקושי בנושא תקשורת זוגית, בעיות מיניות בזוגיות, הכעסים, הספקות והתהיות, חרדה בזוגיות כל אלה תורמות למצב של דכדוך ודיכאון.

מטפלים רבים בתחום הנישואין וכן בתחום הדיכאון, ממליצים על טיפול נכון של ביחד וכל אחד לחוד, על מנת לדעת כיצד לבנות תקשורת טובה, וויסות הלחצים המתעוררים בתוך המסגרת הזוגית. זו אמנם עובדה שבנישואין, ישנם עליות ומורדות, אך מומלץ להתחיל בטיפול, כאשר יש תחושה של דיכאון בנישואין או מצב שאין תקשורת זוגית הרבה זמן ובן או בת הזוג, מרגישים שהם עוד חפץ בבית.

זוג רבים, מערכת יחסים לא תקינה

דיכאון נישואין בגלל הפער בין הפנטזיה למציאות…

כאשר מסתגלים או מתחילים להסתגל לחיי נישואין, אנו נצטרך להתמודד מול פערים בין פנטזיות למציאות. כשאר מעוניינים לתרגם את הפנטזיה לאהבה, יש צורך בהשקעה מתמדת, הצורך לרצות את בן או בת הזוג, עבודה עצמית רבה ובגרות רגשית. רוב המשברים בחיי הנישואין, אשר הם אלה הגורמים למצב של דיכאון בנישואין, כאשר משברים אלה למעשה נובעים מחוסר התמודדות או התמודדות לקויה. על מנת להציל את המצב ולא לגרום להתדרדרות בחיי הנישואין, עד למצב של גירושין ופירוק התא המשפחתי, יש לפנות לייעוץ זוגי, באמצעות יועץ מוסמך, אשר ישנה את דפוסי ההתנהגות של בן או בת הזוג שסובלים מדיכאון בחיי הנישואין. המטופל\ת יאובחן ובאמצעות אבחון זה, ניתן יהיה לבנות תכנית טיפולים מתאימה, אשר תעניק את הכלים הנחוצים למטופל להתמודדות נכונה בחיי הנישואין.

אחד מהמטפלים המוכרים בתחום, הוא אורי פוקס, אשר מטפל שנים בכל סוגי הדיכאונות והחרדות באמצעות שיטת CBT בהצלחה רבה. לאורי שתי קליניקות הנמצאות בהרצליה ובנתניה והוא מקבל מטופלים רבים. אורי מומלץ בקרב מטופליו, אשר הצליחו להתגבר על דיכאונות מסוגים שונים בזכות טיפול בדיכאון מתאים והם מסוגלים היום להתנהל נכון בכל המסגרות, אם בעבודה, במשפחה ועוד.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

מאמרים נוספים בנושא זוגיות ונישואין

5/5 (1 Review)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: