דיכאון לאחר פרידה

דיכאון אחרי פרידה, זוגיות במשבר, מריבה

גירושין הם ללא ספק טראומה. התחושה הוא קשה של שבר, או תחושה של אבל, כאשר הפרידה מתבצעת מאדם כה מוכר שהיה כה קרוב ואהוב שהיה חבר והיה חלק מחיינו שנים רבות. התגובות הן של כעס, חוסר אונים, חרדות וכמובן דיכאון לאחר פרידה\גירושין. יחד עם זאת נוספים הרבה רגשות כגון בדידות, בלבול, בגידה באמון ועוד. כשאר מדובר על פרידה בגלל בגידה, הצד הנבגד, יחוש מרומה, פגוע וביטחונו העצמי ירד.

הזוגיות, מהווה מקור לביטחון, לאהבה, קירבה ותמיכה. הזוגיות מלווה תמיד בתקווה וכאשר יש משבר הוא יחלוף. האהבה אינה  סוגה תמיד בשושנים ולכן, צעירים רבים חווים כמה מערכות יחסים בחייהם לפני שהם בוחרים בבן או בת הזוג המיועדת על מנת להקים משפחה. האהבה אינה אמורה להיות כואבת, אבל כאשר היא מסתימת, זה בהחלט יכול לגרום לסבל רב ומכאן אל דיכאון לאחר פרידה\גירושין. זהו אחד מהאתגרים המורכבים והנפוצים, אך סיום קשר יכול להיות בהחלט טראומתי, מה שגורם תמיד לדיכאון, במיוחד אם מדובר בהרגל של שנים לבן או לבת זוג.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
זוג רבים, מערכת יחסים לא תקינה

חרדה, חוסר שינה, בלבול וקושי להמשיך הלאה

אלה הם חלק מהתסמינים של פרידה, אשר מביאה בעקבותיה למצב של דיכאון לאחר פרידה\גירושין. הקושי להמשיך הלאה, נובע ממשקעים מהילדות. כאב זה הופך להיות חזק והעולם של בני הזוג שנפגעו מהפרידה מזועזע. אנשים אלה, הופכים להיות בררנים יותר, הקושי להתאהב הופך לחזק יותר ואפילו מערכות יחסים שמבוססות על מין ללא רגש, הופכים לחלק מחייהם של מי שנפגע מפרידה קשה או גירושין.

הכאב בפרידה הוא עמוק וקשה להכיל אותו. לרוב, ההיגיון אינו עובד ותהליך האבל במצב זה הוא טבעי. עם הזמן, כאשר הכאב נחלש, ניתן יהיה להתפנות להשקעת אנרגיות בדברים אחרים עם יותר אופטימיות. מומלץ לתת מקום לכאב ולא לנסות להתחמק ממנו, היות והכאב, מהווה חלק חשוב בתהליך ההחלמה. הבעיה היא, כאשר מעורבים ילדים בפרידה ולכן, מומלץ לקבל עזרה ותמיכה ממטפל מוצלח. טיפול קוגניטיבי התנהגותי, מסייע רבות בהחלמה, כאשר המטפל משנה את דפוסי החשיבה של המטופל ומעניק לו את הכלים החיוניים להתמודדות להמשיך הלאה, להרפות מן העבר ולהמשיך לעתיד טוב יותר כשאר המטופל חזק יותר ויכול אפילו לחשוב על מערכת זוגית חדשה.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
עזרה, סיוע, הושטת יד

עיבוד ועיכול כל תהליך הפרידה והפנמתה

כאשר אדם חש כי בעקבות הפרידה , הוא פשוט אינו יכול לתפקד והוא אפילו מתחיל לשתות יותר משקאות אלכוהוליים או לצרוך סמים, על מנת לברוח מהמציאות, עליו לפנות לטיפול מקצועי. כאשר אדם החווה פרידה קשה או גירושין, פונה לטיפול נפשי, כאשר טיפול זה, יסייע לו בהתמודדות עם הפרידה, המטופל חווה תהליך של הפנמה, כאשר הוא אף מבין מה ההשלכות שלה על משפחתו וחייו הפרטיים.

הפרידה היא לא רק מבן\בת הזוג, כי אם מחברים משותפים, מה שמצריך החלפת מעגל חברתי או עיסוקי פנאי. מדובר על עבודה רבה ויצירה של סביבה אלטרנטיבית של חוויות חדשות של להיות נאהב, אוהב, משקיע ומטפח קשר חדש. פניה אל מטפל מומחה אשר מתמחה בטיפול של דיכאון לאחר פרידה\גירושין היא משמעותית. יש לפנות למטפל ידוע ומוכר כמו אורי פוקס, אשר עובד שנים בתחום כמטפל מוסמך. אורי מתמחה בטיפול בכל סוגי החרדות והדיכאונות והוא מנהל שתי מרפאות פרטיות, האחת בהרצליה והשנייה בנתניה. אורי מעניק כתף תומכת ואוזן קשבת, כלים חיוניים להתמודדות בפרידה ומול מצבים אחרים ,באמצעות שיטת טיפול הנקראת CBT שהיא טיפול קוגניטיבי התנהגותי ונחשבת כשיטה המוצלחת והיעילה ביותר, כאשר הטיפול הוא ממוקד וקצר מועד.

מאמרים נוספים בנושאי זוגיות

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי