צלצלו עכשיו 077-8050570

חרדה בזוגיות

החיים המודרניים מציבים קשיים רבים לקשר הזוגי והבין אישי. בחלוף השנים אנחנו רואים מגמת עליה בחרדה בזוגיות, אי אמון, חרדה בקשר, גירושין, וזה נראה כאילו פירוק קשר זוגי או משפחות הפך להיות דבר שגרתי אצל רבים. יש הטוענים כי שינוי התפיסה בקשר הזוג קשור להתפתחות החברתית/ טכנולוגית שמאיצה את קיצבה. התפיסה ההתנהגותית של "לקבל את הכל כאן ועכשיו", "מה שלא מושלם לא יהיה" חדרה לחיים הזוגיים שלנו.

כתוצאה מכך, דברים שהיו נכונים בעבר, כמו פיתוח בניית הקשר, התגברות על קשיים בזוגיות ותמיכה אחד בשני, כבר כמעט ואינם קיימים עוד. לעומת זאת, אחת השיטות המקובלות היום לשיפור קשר זוגי היא התחלת קשר זוגי חדש. תופעה זו פגעה באמון הבין אישי של בני הזוג, והיא גורמת להרבה אנשים לחשוב שבן או בת הזוג שלהם הם דבר זמני, עד למציאת בן או בת הזוג הבאים… חוסר האמון זה, ביחד עם החלפות בני זוג במהירות גורמים להתפתחות חרדות, דיכאונות, ומריבות אצל בני זוג רבים.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

האם יש אפשרות להתמודד עם חרדה בזוגיות? כיצד ניתן לזהות חרדה שכזו?

מכיוון שחיי הזוגיות שלנו תופסים חלק משמעותי מחיינו, אנשים רבים שחיים עם זוגיות "רעה", או שחיים בזוגיות "לא נכונה", סובלים מלחץ נפשי. כתוצאה מלחץ נפשי ממושך מתפתחות חרדות ודיכאונות במהלך הקשר הזוגי. אצל אנשים שסובלים מתופעה זו קיימת תחושה מטרידה שמלווה אותם במשך כל היום. חוסר המודעות של מה בן או בת הזוג מרגישים, ההנחה שכל קשר עשוי להסתיים באופן פתאומי וללא סיבה מוצדקת, גורמים אף הם לחרדה בזוגיות. דילמות וחששות הם חלק בלתי נפרד מכל מערכת זוגית אך לאורך זמן וללא הרף, הדבר עלול לפגוע ביכולת לפתח קשר זוגי תקין.

זוגיות, גישור בין זוג נשוי

תפיסת הזוגיות המודרנית

בעבר היה נראה כי "איש המשפחה" הוא האדם שכל אחד רוצה להיות. הקשר הזוגי היה מרכז החשיבות, וכל נושא אחר היה מתגמד לידו. אך ימים אלו חלפו, כיום אצל חלק גדול באוכלוסיה הדבר החשוב ביותר הם חיי העבודה. הדורות האחרונים דואגים קודם כל לבסס לעצמם קריירה מבטיחה, והקשר הזוגי וחיי המשפחה יכולים לחכות. לאנשים המאמינים בתפיסה זו קשה להיכנס לקשר זוגי מחייב עד שלב מאוחר בחיים. ואז, כאשר הם מחליטים לפתח קשר כזה בשלב יותר מאוחר, הם מגלים שאין להם ניסיון בקשר אמתי ומכאן עשויים להתפתח פחדים, לחצים וחרדה בזוגיות.

זוג מבשלים, מטבח

אפשר להתגבר על חרדה זוגית

זה נכון שיש אחוז מסוים מהקשרים שאין דרך "להציל", אך אחוז זה קטן. את רוב הקשרים אפשר לחזק ולשפר. מתוך הבנה שתפיסת חיי הזוגיות משתנה בעשורים האחרונים, פותחו שיטות רבות שיעזרו לבני הזוג להתגבר על הקשיים בזוגיות. במידה אתם מרגישים כי הקשר הזוגי שלכם אינו תקין, ואתם רוצים לשפר אותו ולהגיע לחיי זוגיות נכונים יותר, מומלץ מאוד להתחיל טיפול בחרדה בזוגיות אצל איש מקצוע המתמחה בטיפול בחרדות כמו אורי פוקס. אורי הינו בעל קליניקה לטיפול במגוון דיכאונות, לחצים, פחדים וחרדות. לאורי ניסיון רחב וידע עשיר הכולל לימודי תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית והכשרה מעשית בטיפול CBT המוכחים מחקרית כיעילים ביותר. ע"מ לקבל ייעוץ ללא עלות, צרו קשר עוד היום עם אורי.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון

98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

5/5 (1 Review)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: