טיפול בדיכאון

טיפול בדיכאון

טיפול בדיכאון - אורי פוקס

דיכאון, בכל גיל, הוא מצב של דכדוך קיצוני שנמשך לאורך זמן. לפי הסטטיסטיקה 1 מתוך 10 מתבגרים לוקה בדיכאון ואילו אצל מבוגרים, גברים ונשים כאחד, לפחות 5-10% מקבוצות האוכלוסייה האלו סובלים כיום או יסבלו מדיכאון קליני בעתיד.

התופעות המאפיינות דיכאון רבות:

מצב רוח ירוד ביותר, עצבות עמוקה, חוסר הנאה מכל פעילות – אפילו כזו שבעבר הסבה הנאה רבה, שינויים בהרגלי השינה והאכילה, התבודדות והסתגרות ולעיתים אף הרהורים על אובדנות ומוות. במקרים רבים, הדיכאון מוביל לשימוש בסמים, אלכוהול או תרופות ללא סיבה רפואית ידועה. ישנם מקרים בהם הדיכאון אף מתבטא בכאבים פיזיים ומחלות. טיפול בדיכאון באמצעות שינוי דפוסי חשיבה ועבודה התנהגותית מאפשר התחלה חדשה בחיים.

מה כולל הטיפול?

טיפול בדיכאון בקליניקה הוא טיפול קוגנטיבי התנהגותי שמתמקד בעיקר בנקודות הבאות:

שינוי דפוסי מחשבה שליליים: אנחנו מזהים את תבניות המחשבה המגבילות אשר גורמות לך או לאדם הקרוב לך לשקוע בדיכאון, משחררים את המחשבות המובנות האלו, שמנטרלות את היכולת לשפר את מצב הרוח ולהימנע מהדיכאון ומפריכים אותן באמצעות כלים טיפוליים. במהלך הטיפול, נוצרות תפיסות מחשבה מסתגלות וחיוביות יותר, שיוצרות מוטיבציה לפעול ולשפר את איכות החיים.

עבודה התנהגותית: בחלק משגרת טיפול בדיכאון אנחנו צריכים לזהות את ההתנהגויות שמלוות את קו המחשבה המגביל, זה שלמעשה עוצר את המטופל מלהתמודד עם הדיכאון.

לאחר שזיהינו את ההתנהגויות האלו, אנחנו בונים התנהגויות חיוביות שיוצרות מרווח נשימה חדש ואפשרות להתמודד עם משימות, אתגרים ובעיות.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

Call Now Button
1
היי נעים מאוד, שמי אורי פוקס ואני כאן כדי לסייע לך בכל שאלה.
Powered by