צלצלו עכשיו 077-8050570

התמודדות עם גירושין

נכון לשנה זו, (2019) אחוז הגירושין בישראל הינו מעל ל-25%, ובמדינות אחרות באירופה כמו שוודיה ופינלנד, התגרשו למעלה ממחצית הזוגות. בהודו, טורקיה ומקדוניה, התגרשו רק אחוזים ספורים. אנו בעצם עדים לשינוי חברתי אשר מאפיין את העשורים האחרונים. אפשר לראות את שיעורי העלייה בגירושין, כאשר היא נובעת מגורמים חברתיים-תרבותיים ומגורמים פנימיים.

בעבר, ההתייחסות לנישואין, הייתה כאל מוסד קדוש שיש לשמור עליו מכל משמר. היום, המגמה בגירושין היא גבוהה, אולי גם בשל בעיות כלכליות, שינוי מעמד האישה, הטכנולוגיה, הקדמה ועוד. התמודדות עם גירושין, אינה קלה, היות ומדובר על טלטלה רבה, על אחת כמה וכמה, כאשר קיימים ילדים ברקע. הרגשות אשר מלווים באבל ודיכאון, מתחילים עם קבלת ההחלטה או ההודעה של אחד מבני הזוג בדבר הגירושין. אובדן החלום של הקמת תא משפחתי, יחד עם ההשלכות שנוצרות עם קבלת ההחלטה, ממשיך גם לכל אורך הליכים המשפטיים וגם לאחר שההליך הרשמי של הגירושין הסתיים.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

צער, אשמה ובדידות – הם רק חלק מהתחושות הקשות שחווים בני זוג לאחר הגירושין

התחושות של רגשות לא נעימים, מלווים את בן או בת הזוג אשר נפגעו מאוד מהחלטת הגירושין. התחושות הן: אשמה, צער, אובדן דיכאון ואפילו מן סוג של תחושת אבל. רבים פוחדים מהתחושה של הבדידות לאחר הליך הגירושין ותחושה זו, הינה טבעית ביותר. רבים חשים חוסר אונים, מהירידה ברמת החיים, מהפגיע הכלכלי, מכעסים על התנהגות עקשנית וקטנונית וגם בבגידה, במידה וזו הייתה העילה לגירושין.

תחושת האשמה העצמית, נפוצה בקרב אנשים שהתגרשו ולכן, התמודדות עם גירושין הינה קשה. יש להתחיל בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, בכדי לשנות את דפוסי החשיבה ולהתחיל להחזיר את הביטחון העצמי של בני זוג, אשר נשברו מכל הליך הגירושין, מה שיחזיר אותם למסלול חיים תקין ותחושה טובה יותר מול התמודדות זו.

גירושין, כתובה, טבעות נישואין

גירושין – תהליך מורכב הדורש היערכות רגשית מראש

יש לדעת, כי התמודדות עם גירושין הוא תהליך מורכב ויש להיערך אליו רגשית מראש. יש לדעת, כי תהליך שלן גירושין, שונה בין זוג לזוג, כך שהוא אף תלוי רבות, מהפער של בני הזוג להיפרד ללא מלחמות וכן, תמיד יהיה צד אחד, אשר הוא או היא יובילו לגירושין ולפרידה עצמה. אצל בן או בת הזוג, אשר לא יזמו את הגירושין, התחושה הינה קשה בהרבה ומדובר באנשים שיהיו זקוקים לטיפול תומך באמצעות מטפל מוסמך, על מנת שיוכלו לעבור את התקופה הקשה, כאשר המטפל יעניק להם כלים נכונים ותובנות, אשר יסייעו להם לעבור תקופה די מורכבת וקשה זו.

ישנם מצבים שבהם בני או בנות זוג, אשר חשים כי הגירושין זה עניין של זמן והנישואין כבר עלו על שרטון, נכנסים למצב של הכחשה, כאשר הם משכנעים את עצמם, כי מדובר במשבר בלבד והוא או היא, באמת אינם מתכוונים להתגרש. עם הזמן, כאשר המציאות טופחת על פניהם, התחושות יתחלפו בעצב, כעס, חרדה מפני העתיד, תגובתם של הילדים למצב החדש, מי ירצה אותי בגילי ועוד עם ילדים וכדומה. רק עם הזמן, מתחיל שלב ההשלמה, הרמת הראש ואפשרויות למצוא הזדמנויות חדשות בחיים.

פירוק שותפות בין בני זוג, פרידה, ניסיון לגישור

התמודדות עם גירושין בגיל המעבר

יש הסבורים כי העלייה בתנועות הפמיניסטיות, תנועות של זכויות האדם וכל מיני זרמי, אשר מדגישים את ערך הפרט, גרמו ללגיטימיות של הגירושין. גם הסיקור והידיעות שאנו שומעים על כל מיני אנשים מפורסמים אשר התגרשו מעביר איזה שהא מסר, אשר על פיו, מעביר איזה שהוא מסר שמותר להתגרש וזה לגיטימי ביותר. ישנם אנשים שחשים מודעות רבה יותר לעצמם וסבורים, כי מה שהתאים עבורם בגילאי ה-20 המאוחרות או אמצע גילאי העשרים, לא מתאים להם כיום, שהם עברו כבר את גיל 40. ישנן נשים שמגלות כי בן זוג שהיה דומיננטי והתאים להן בצעירותן, אנו מתאים להם כיום, היות והן סבורות היום, כי דומיננטיות הינה תכונה דורסנית ואפילו תובענית מדי לטעמן.

גם משבר גיל המעבר, עשוי לגרום לגירושין וזה מה שלמעשה מראה הסטטיסטיקה. רבים מהזוגות, מפרקים נישואין של עשרות שנים. כל זה קורה, היות והילדים יוצאים כבר מהבית לחיים חדשים והזוגות שנשארו לבד, ללא הילדים, מתבוננים יותר בחייהם ובוחנים אותם, כאשר הם שואלים את שאל השאלת: "האם זוהי הזוגיות שאותה תכננו או חלמו עליה בגיל השלישי לחייהם?". כאשר קיימים משברים שונים, עליות ומורדות כמו בכל חיי נישואין או אנשים החיים בזוגיות, ישנם זוגות, אשר מעוניינים לשמור על מה שהם בנו ופונים לטיפול זוגי ואילו השאר, פשוט מפרקים את החבילה.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון

98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

פניה למטפל מקצועי לסיוע בהתמודדות עם גירושין

מומלץ לפנות ככל המוקדם, כבר כאשר מתכוננים לקראת הליך של גירושין. התמודדות עם גירושין, תהיה קלה יותר, כאשר מטפל בחרדות מקצועי, יסייע לכם באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי, אשר ישנה את דפוסי המחשבה ויכין את בני הזוג שנפגעים מכל הליך הגירושין, לפתוח דף חדש, כאשר הם חזקים יותר נפשית. טיפול פרטני, יכול לסייע במקרים אשר בהם הפרידה מלווה בקושי רב, כאב, דיכאון, חרדות וירידה בביטחון העצמי. טיפול בשיטת CBT, מאפשר עיבוד רגשי של הפרידה, התבוננות פנימית והתבוננות גם קדימה לעבר חיים חדשים, כאשר המטרה היא לא להימצא באבל תמידי על אובדן הזוגיות.

החוכמה היא לפנות אל מטפל מקצועי, אשר מתמחה בכל הקשור אל התמודדות עם גירושין. אחד מהמטפלים המומחים בתחום טיפול בשיטת CBT (טיפול התנהגותי קוגניטיבי), הינו אורי פוקס, אשר עובד שנים בתחום והצליח לטפל במקרים מורכבים של אנשים אשר סבלו מסוגים שונים של דיכאונות, חרדות, OCD ועוד. אורי, למד לתואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ולאחר טיפול שהוא עבר בשיטת CBT, החליט כי הוא לומד את התחום ואכן לאחר לימודיו החל לטפל במטופלים רבים ועם השנים, פתח שתי קליניקות פרטיות, האחת בהרצליה והשנייה בנתניה, כאשר הוא מטפל בהצלחה במטופליו אשר חזרו למסלול החיים כאשר הם חזקים יותר ויכולים להתמודד מול בעיות רבות שקודם לכן לא היו מסוגלים.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?
מאמרים נוספים בנושאים דומים

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: