מתי מומלץ ללכת לטיפול זוגי

זוג רבים, טיפול זוגי

מתלבטים בטיב יחסים שלכם? אתם חווים קושי בחיי הזוגיות? כעסים ומתח בבית? ואולי חיי המין שלכם כבר לא מה שהיו פעם? יכול להיות שזה הזמן לפנות לייעוץ זוגי. לצערנו, רוב הזוגות הנשואים והלא נשואים, מחכים יותר מדי זמן עד שהם פונים ומגיעים לייעוץ זוגי או משפחתי. הזמן שעובר בין השלב שבו מתגלות בעיות בחיים הזוגיים ועד לפרידה סופית – לעיתים תוך כעסים רבים – הוא זמן שאותו ניתן היה לנצל לצורך טיפולים לבני זוג, שהיו מועילים להם ומונעים את הפרידה.

המדדים המרכזיים לזיהוי

אם אתם לא מדברים אחד עם השני יש עדיין זמן להגיע לייעוץ, שכן יועץ זוגי יכול פשוט ללמד אתכם כיצד לתקשר שוב, לפני שאתם מאבדים לחלוטין את היכולת הזו. אם אתם פוחדים לדבר זה עם זה אתם חוששים מלהעלות נושאים מסוימים או לדבר עליהם? זמן להתייעץ עם יועץ זוגי וללמוד כיצד להעלות את הדברים בלי חשש או פחד. המטפל ילמד אתכם לא רק איך לדבר על דברים בלי לחשוש, אלא גם כיצד להבין מה חשוב לכם באמת, כדי לדבר על הדברים המהותיים, ולא להיתפס לדברים השוליים.

גם כאשר השיחות הן טכניות בלבד, יש לבדוק אפשרויות לטיפול זוגי

אם השיחות שלכם תמיד שליליות ולאו דווקא על נושאים שליליים, אלא בטונים לא נעימים, או כאשר אחד מהצדדים מרגיש ששופטים אותו כל הזמן.

אתם יכולים ללמוד לתקשר אחד עם השני בלי שהטונים עולים או שאחד מכם מרגיש לא נעים; זכרו שפגיעה רגשית היא פגיעה לכל דבר. כאשר פרטיות הופכת לסודיות לכל אדם – גם כאשר הוא או היא נמצאים במערכת יחסים צמודה וטובה – יש זכות לפרטיות. למחשבות שהוא לא משתף בהן או חוויות שהוא בוחר לא לדבר עליהן. אבל כאשר יש סודות בין שני בני הזוג – המצב לא טוב. יועץ זוגי צריך ללמד את ההבדל הזה, שבין "סוד" ופרטיות.

כאשר צד אחד מנהל רומן או חושב על ניהול רומן או יחסים מהצד. זה לרוב כבר שלב די סופי ביחסים שבין בני זוג, אבל אפשר עוד בהחלט לקחת צעד אחורה ולחזור ל'מסלול'. יכול להיות שבייעוץ נכון שניכם תגיעו למסקנה שאתם צריכים להיפרד ולהמשיך הלאה בחייכם, אבל בכל מקרה המסקנה תהיה אז הדדית והתוצאה – שפויה וידידותית ככל האפשר.

ולסיום, יש בהחלט סוגים של ייעוץ זוגי שלא קשורים בהכרח ליחסים רגשיים בין בני זוג וכדאי תמיד לבחור נכון: לעיתים כדאי לפנות לייעוץ פיננסי – כאשר אחד מבני הזוג מרגיש שהצד השני הוא בזבזן נוראי, למשל. ולעיתים כדאי לפנות לייעוץ מיני, כדי לחדש את האינטימיות שביניכם.

אל תחכו זמן רב מדי – חבל!

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי