צלצלו עכשיו 077-8050570

עזרה נפשית

אנשים רבים בארץ, סובלים ממצוקה נפשית, אם בשל מלחמות שהיו בהן, אם בשל אירועי טרור, אם בשל מצוקות הנובעות ממתח נפשי ועוד. מסתבר, כי דווקא אנשים אשר זקוקים עבור עזרה נפשית, נמנעים מלבקש טיפול זה. על פי הדיווח הסטטיסטי, רק 20%- 40% מהאנשים יכולים להפיק תועלת מהעזרה הנפשית אם הם אכן פונים לקבל אותה.

יש לציין, כי עזרה נפשית ניתן לקבל באמצעות טיפול מקצועי ע"י מטפל מוסמך. טיפול זה, עשוי לחולל תפנית בחיי של כל מטופל הסובל מבעיה נפשית. אין אנו מצליחים להתמודד עם בעיות רבות בחיינו ולכן, אי טיפול בזמן, עשוי לפגום באיכות החיים. סיבות לגשת לטיפול נעות מסיבות שונות, אם מבעיה ספציפית המשפיעה על כל תחומי החיים או בעיה ספציפית שגם היא מפריעה לסובלים ממנה להתרכז או להתנהל בחיי היום, יום.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

הסטיגמה של עזרה נפשית נעלמת

אנשים בעבר היו מסתירים את העובדה שהם תחת טיפול נפשי או עזרה נפשית, אך היום למשל בארה"ב כולם משוחחים על הפסיכותרפיסט שלהם כשיחת חולין, כך שהסטיגמה של פעם בנוגע לנושא זה, כבר נעלמת מהעולם. ישנם אנשים רבים שהחליטו לשים קץ ללחצים הנפשיים שלהם העשויים לכלול חרדות, דיכאונות ועוד. מי שמעוניין בעזרה, מומלץ כי יפנה למטפל מוסמך, כאשר בטיפול קצר מועד ויעיל כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי, יוכל לקבל כלים יעילים להתמודדות מול הבעיה הנפשית או הסימפטומים של חרדה ודיכאון.

טיפול זה הוכח כמוצלח ביותר. כאשר המטופל מבין באמצעות המטפל המקצועי, מה הגישה הקודמת שלו לחיים וכיצד ניתן יהיה לשנות גישה זו, על מנת להתגבר על סימפטומים שהקשו על חייו, כאשר הוא מתחיל ליישם את השיטה ורואה שהיא ממש פועלת לטובה עליו. היתרון בטיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי), הוא שהמטפל מטיל משימות על המטופל, כאשר בפגישה הבאה , הוא יהיה חייב ליישם אותן.

מונחים של עזרה נפשית

פנייה לעזרה נפשית – אינה חולשה אישית

כל מי שמהסס להגיע אל טיפול מקצועי בגין לחצים נפשיים או סימפטומים נוספים, פשוט גורם נזק רב יותר, הן לבריאותו הנפשית והן לבריאותו הגופנית. בגל המודעות הגוברת היום, בדבר קבלת עזרה נפשית שהיא זמינה יותר, אם דרך קופות החולים, או אם באמצעות מטפלים פרטיים, אשר מנהלים קליניקות פרטיות.

ישנם אנשים שסיגלו הלך מחשבתי מקובע, אשר גורם להם לדאגת יתר, התבודדות מחברה, פחד מקהל ועוד סוגים של חרדות, כאשר ללא עזרה נפשית, קשה יהיה לצאת ממעגל טורדני ואפילו הייתי אומר ממכר. שיטה זו למעשה, מטרתה היא להגמיש את התפיסות אשר גורמות להתנהגות שהיא בהחלט לא מומלצת או רצויה.

עזרה נפשית

הנפש שלנו זקוקה לתחזוקה שוטפת ממש כמו הגוף!

הנפש שלנו, זקוקה לתחזוקה שוטפת ממש כמו שהגוף שלנו צריך. אם החלטתם לשים קץ למחשבות הרעות שאופפות אתכם מדי פעם, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, יהיה המענה הטוב ביותר עבורכם. בדרך זו, תוכלו להתגבר על החששות ולמנוע עכבות של תוכניות שהייתם מעוניינים להוציא לפועל וההתכנסות בתוך עצמכם, פשוט מנעה מהם לצאת לפועל. זהו סוג של עזרה נפשית ללא טיפול תרופתי, כי אם באמצעות שיחות, כאשר הפגישה הראשונה, תתבסס על אבחון מצד המטפל, כך שיוכל לבנות עבורכם תוכנית טיפולית שתתאים לנתונים של כל מטופל.

כאשר קיים אירוע של התקפת פאניקה, סימן שהמצב הנפשי היה מודחק ופשוט המתח הנפשי והלחצים שמהם סובל אדם התפרצו. אין מנוס, כי אם להגיע אל עזרה נפשית, אשר תסייע רבות למטופלים.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון

98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

תחום בריאות הנפש עוסק בקשת רחבה של תופעות

יש לציין, כי תחום בריאות הנפש, עוסק בקשת רחבה של תופעות. ניתן למצוא משברים אם של אדם או של משפחה, התמודדות עם אירועים טראומתיים, דיכאון, חרדות, פחדים ועוד. הפנייה אל עזרה נפשית, אינה מתבצעת על רקע של משברים חריפים, כי אם גם למי שחש עצבות שאינה מוגדרת, תחושת ריקנות ועוד. הטיפול המומלץ ביותר הוא טיפול CBT, כאשר מדובר על כמה מפגשים, כאשר הטיפול הוא ממוקד וקצר מועד. מי שמתמחה בטיפול זה, הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים רבות בתחום טיפול בחרדות ונחשב למומחה בדיכאונות, חרדות, OCD ועוד. לאורי יש שני תארים בעבודה סוציאלית והוא החליט להסב את מקצועו כמטפל פסיכותרפיסט, לאחר שהוא עצמו חווה טיפול מסוג זה, אשר סייע לו רבות. היום, אורי רואה עצמו כשליח, כאשר הוא מסייע בהצלחה רבה מזה שנים בטיפול זה.

לאורי שתי מרפאות פרטיות, כאשר האחת נמצאת בהרצליה והשנייה בנתניה בפולג. מרפאות אלה, מהוות בית חם ואוזן קשבת למטופלים אשר הצליחו לחזור לאורח חיים תקן, ללא דיכאונות, פחדים או חרדות בזכות טיפול ממוקד קוגניטיבי התנהגותי.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?
מאמרים נוספים בנושאי טיפולים

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: