דיכאון ישן

דיכאון ישן, עצבות, ייאוש

אחד מ-5 אנשים בישראל, חשים רמה מסוימת של דיכאון באיזה שהיא תקופה או שלב בחייהם. השכיחות של תקופת הדיכאון הדיכאון, מורגש בעוצמות השונות ולכן יש לו גם שמות שונים, אבחונים וטיפולים שונים כגון: דיסטמיה, דיכאון מאג'ורי, מאניה דפרסיה דיכאון ילדים, דיכאון בגיל ההתבגרות וכדומה. ישנם דיכאונות בשל אירועים שונים וקשים בחיים, אך יש כאלה שהם דיכאון ישן של שנים. דיכאונות עשויים להופיע בתדירות שונה, אם ממספר פעמים בשבוע, בחודש, בשנה ועד למקרה של דיכאון בשל אירוע חד פעמי.

ישנן דיכאונות שקשורים לגנטיקה ביולוגי, בכל המקרים הדיכאון לא יהיה בגלל גורמים סביבתיים. ישנם חוקרים בנושא, אשר מצאו כי פסיכותרפיה, יעילה מאוד לטיפול בדיכאון כרוני שהוא למעשה, דיכאון ישן של שנים. הטיפול בפסיכותרפיה, יעיל כאשר תהיינה 18 פגישות לפחות. ישנם מטופלי אשר מתקשים ביצירת קשר ולכן במקרים אלה, יש להשתמש עם תרופות נוגדות דיכאון (SSRI). לרוב הטיפול משולב עם טיפול תרופתי ופסיכותרפיה בשיטת CBT.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
דיכאון כרוני, עצבות, בכי

קשיים בטיפול בדיכאון כרוני של שנים

כאשר מתבוננים במאפיינים ייחודיים של דיכאון ישן של שנים, או במילים אחרות דיכאון כרוני, אשר כולל רכיב דיסטימי, מדובר על הפיכת הדיכאון לחלק מהזהות ומתפיסת "העצמי". הדיכאון הכרוני בעצם כביכול "מציע" למטופל מין סוג של תבנית חיים אשר כוללת את התפיסות והתחושות סביב נושאי כמו אשמה, נוקשות, משמעות וערך עצמי ירוד. ל מנת להיפרד מדפוסי חשבה מוטעית זו, זה יהיה קשה למטופלים, היות והיפרדות מתבנית זו, כרוכה למעשה בפרידה מתחושות קשות של: ריקנות, אובדן דרך והיעדר משמעות לכך, אשמה, זו הסיבה, כי מטופלים רבים, מתקשים להיפרד מדפוסי החשיבה או התבנית שבה הם נמצאים, למרות הסבל שלהם מהדיכאון הכרוני. עוד בנושא דיכאון מהחיים.

יש לציין, כי התרפיה מדגישה גם את השימוש במיומנויות חברתיות, כאשר מטרתה היא להפחית את ההתנהגות שמצמצמת את השגה הבין אישי כאשר התנהגויות אלה למעשה, מחמירות את הסימפטומים בדיכאון. ההמלצות של רופאים ופסיכותרפים רבים היא, לשמור על אורח חיים בריא כמו פעילות גופנית וספורט באופן סדיר, אשר מסייעיים מאוד נגד דיכאון, כאשר הגוף משחרר הורמונים שמשפיעים לטובה על מצב הרוח של מי שסובלים מדיכאון. יש להקפיד על שעות שינה מסודרות. שמירה על תזונה מאוזנת, תסייע אף היא. יש לציין כי קיים שוני בדיכאון, כי יש כאלה שהדיכאון גורם להם להפרעות שינה, אצל אחרים ירידה בתאבון ויש להכיר את האופן של ביטוי הדיכאון ולהיות ערניים למצב.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
זוגיות, שמחה, אהבה

טיפול בפסיכותרפיה בדיכאון ישן של שנים – כאן ועכשיו

הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי ינסה לגרום למטופל את הקשר בין חוויות העבר, מערכות יחסים וקונפליקטים לא מודעים הגורמים למצב של דיכאון ישן של שנים. ישנם מטפלים אשר משלבים בין גישות טיפוליות שונות. הקשר הטוב והאמין בין המטפל למטופל, חשוב בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. יש לבחור במטפל שקשוב לכם כמו אורי פוקס, שידוע כאחד המטפלים המוכרים בשיטת CBT. אורי מנהל שתי מרפאות, האחת בנתניה והשנייה בהרצליה. אורי הינו בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית וביצע הסבה לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בדיכאון וחרדות על כל סוגיהן, בשל טיפול שהוא עצמו עבר וחש שליחות לסייע למטופלים לצאת ממעגל הדיכאון והחרדה, כאשר המטופלים שלו עברו טיפול זה בהצלחה וחזרו לאורח חיים תקין.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי