טיפול בדיכאון קליני

ילדה, שמחה, חיוך

שינויים במצב הרוח מהווים תופעה די שכיחה בקרב אנשים רבים. לרוב מדובר על אירועים שחוו במהלך חייהם. המילים "דיכאון קליני" מתייחסים לתמונה קלינית עמוקה יותר אשר במצב זה, שולטים העצב והדיכאון. מצב זה של דיכאון קליני, מופיע במצב של פרידה או אבל. מצבים אלה, היו מאז ומעולם כאשר הסימפטומים הקלאסיים הם: קשיים בשינה, תיאבון ירוד ואי שקט פיזי ונפשי. על מנת לצאת ממצב זה, יש לעבור טיפול קליני בדיכאון. על פי המחקרים והסטטיסטיקה, בין 15%-20% מהאוכלוסייה יסבלו ממצב זה של דיכאון, לפחות פעם בחייהם.

אם פעם מצב זה של דיכאון קליני היה נפוץ יותר בקרב האוכלוסייה המבוגרת, היום ניתן לראות צעירים רבים, אשר סובלים מתופעה זו. בזמנו קראו לזה "מלנכוליה". היום, בגלל שינוי במבנה המשפחתי, סמים ואלכוהול ועוד גורמים סביבתיים כמו עלייה בשיעור הגירושין, עלייה בתוחלת החיים, עליה במחלות כרוניות, אלה הם למעשה הגורמים שנחשבים כסיבות פוטנציאליות לעלייה בשיעור בדיכאון בעידן המודרני של ימינו.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
חברות טובות, חוף ים, אהבה, שמחה

דיכאון קליני – המחלה שתתפוס מקום שני בתחלואת האנושות

ארגון הבריאות העולמי, צופה כי כבר בשנה הבאה (2020) תופעת הדיכאון, תהיה המחלה הנפוצה שתזה למקום השני בתחלואת האנושות, לאחר מחלות לב וכלי דם. למרבה הצער, מחלה זו, תוקפת אנשים כל גיל מילדים ועד לגיל הזהב הסכנה של דיכאון קליני היא כמובן התאבדות. אנשים במצב דיכאוני קליני, נוטלים תרופות נוגדות דיכאון כאשר המוכרת בהן הינה פרוזאק. אשר שמה החל להופיע יותר בארה"ב, כאשר ישנה אוכלוסייה רבה הסובלת ממצבים כמו דיכאון קליני. הבעיה היא שאנשים שסובלים מתופעה זו, היחס כלפי עצמם הוא דימוי עצמי נמוך ושלילי, כאשר אותו היחס גם מופנה לסביבה. מדובר על עיוותים במחשבה שרק באמצעות טיפול בדיכאון קליני ניתן יהיה לשפר את דפוסי המחלה ומשם איכות חייו של הסובל מדיכאון, תשתפר.

מטרת טיפול בדיכאון קליני, הינה לשחרר את המטופל מתסמינים ותופעות של הדיכאון ולהקנות לו שליטה במחשבה. טיפול קוגניטיבי התנהגותי, יוכל להשפיע טוב על המטופל. טיפול זה למעשה, יפרוץ מעגל באמצעות שינוי בהתנהגות. ישנו קשר אדוק בין הרגש, המחשבה וההתנהגות. טיפול התנהגותי זה, משולב עם טיפול קוגניטיבי והקשר הינו עם תמיכה רגשית של המטפל.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
דיכאון קליני, טיפול - אורי פוקס

טיפול קליני בדיכאון שתומך ומסייע למטופלים רבים

על מנת להתחיל עם טיפול קליני בדיכאון, יש לפנות למי שמומחה שנים בתחום ואף פיתח שיטות ייחודיות שמקנות תוצאות באמצעות עבודה מאומצת ושיתוף מלא של המטופל. מטפל בדיכאון קליני הנחשב למומחה בתחום, הינו אורי פוקס – מטפל מוסמך, אשר למד שנים רבות את התחום ומניסיונו האישי, לאחר שכבר למד לתואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית והחליט כי הוא מעוניין להסב מקצוע והחל לטפל במקרים של חרדות ודיכאון. אורי נחל הצלחה גדולה והיום הוא מנהל קליניקה פרטית שבבעלותו בפולג שבנתניה וקליניקה נוספת במרכז הרצליה.

הקליניקה של אורי, מהווה בית חם ותומך למטופלים רבים ששיפרו את איכות חייהם, כאשר קיבלו כלים חיוניים לשליטה עצמית ושינוי דפוסי המחשבה ההרסניים שהפכו למעגל שלילי שקשה היה להם לצאת ממנו. השיטות והנחישות של אורי, רק גרמו להצלחה בקרב מטופלים רבים שהיום מודים לו.

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי