צלצלו עכשיו 077-8050570

בונודורמין

ספרתם כבשים, עשיתם יוגה, פיהקתם והתהפכתם והיא פשוט לא הגיעה….
שינה טובה היא הבסיס לחיים טובים ופרודוקטיביים. למעשה תרומתה גדולה כל כך לאיכות חיינו ולבריאותנו, עד כי העדר שינה מספקת וחסך שינה מובילים למחלות רבות כמו סכרת, מחלות לב, עודף משקל ועוד. אבל מה עושים כאשר פשוט לא מצליחים לישון כמו שצריך?
פעמים רבות נדודי שינה מטופלים באמצעות טיפול תרופתי דוגמת בונודורמין, כדור נפוץ המשמש לטיפול בחסך שינה. האם מדובר בכדור קסם או מקסם שווא?

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

השינה היא אבן יסוד לבריאותנו האם בונודורמין פתרון טוב עבורנו

שינה טובה היא אבן יסוד לבריאותנו. רוב הסיכויים ששמעתם מאנשים את המשפט:
"בלי לישון טוב בלילה אני…" (השלימו את החסר)
אנחנו פשוט לא יכולים בלעדיה. בתהליכי השינה מתפתח הורמון הגדילה אצל ילדים, תהליכים קוגניטיביים וכן תהליכים פיזיים. כמבוגרים אנו זקוקים לשינה בת שש עד שמונה שעות, ובממוצע – שבע וחצי שעות. כשליש מחיינו עוברים עלינו בשינה,
ולמעשה, כל שינה קצרה מטווח השעות הזה עשויה לפגוע באופן כרוני בבריאות ובאיכות חיינו כמובן.
המיטה הפכה עבורכם לשדה קרב? אתם לא לבד! כמעט כרבע מהאוכלוסייה סובלים מחסך בשינה ומנדודי שינה כרוניים. יתרה מכך, 95% מהאנשים יסבלו בשלב כלשהו של חייהם מקשיים ממושכים להירדם. כאמור, הפרעות השינה הללו הן משמעותיות ביותר. הן עלולות להפריע למהלך החיים, לתפקוד תקין, לבעיות פיזיולוגיות ועוד ועוד.

כדורי בונודורמין

למה אנחנו לא מצליחים לישון

מי מאתנו לא סבל או אפילו סובל ממחסור בשעות שינה או עייפות או הפרעת שינה? לעיתים הם בלית ברירה, חלק מחיינו.
השינה, כמו אספקטים אחרים, מושפעת ממתח, התרגשות ופשוט מחיי היום יום שלנו.
לכן חשוב לחדד ולהדגיש, נדודי שינה או בעיות שינה הינם מצב של שינה לא תקינה בלילה אשר מביאה לעייפות ופגיעה בתפקוד במהלך היום. על מנת שנוכל לקבוע כי מטופל סובל מנדודי שינה ולא ממחסור בשעות שינה או עייפות, צריכה להתקיים לפחות אחת מהתופעות הבאות: קשיי הירדמות, שינה לא רציפה, התעוררות מוקדמת, או עייפות מוגברת גם לאחר מספר סביר של שעות שינה.

הסיבות המובילות לבעיות שינה והאם בונודורמין יעזור

לרוב נוהגים לחלק את בעיית נדודי השינה לשתי קטגוריות :

  • קשיי שינה הנגרמים עקב גורם חיצוני ידוע – כגון כאבים מדירי שינה או מתח נפשי,
  • ונדודי שינה – ללא מקור חיצוני ידוע אשר יגרמו לנו בעיות שינה קשים .

חלק משמעותי מבעיות השינה, הוא תוצר של החיים המודרניים, שהם מנת חלקם של רובנו. הכוונה כמובן לאורח החיים המהיר והתובעני, ללחץ, לשעות השינה המעטות , לחשיפה מועטה לשמש ועוד . מרבית האנשים ישנים הרבה פחות שעות ממה שהם צריכים עקב אורח החיים הדרשני הזה, מבלים זמן רב מהיום בצפייה במסכים ובניידים וחלקם מעמיסים על הגוף גם משקאות מעוררים, אשר פוגעים ביכולת שלהם לשינה איכותית.
במקרים רבים אנשים הסובלים מנדודי שינה בעקבות מתחים או גורמים חיצוניים, עשויים להמשיך ולסבול מקשיי שינה גם לאחר שהבעיה, כביכול, נפתרה . מדובר במצב בו עצם הקושי להירדם מהווה גורם מלחיץ עבורם ואז הם נכנסים למעין מעגל של סטרס ומחשבות על נדודי השינה שבתורם גורמים גם הם לנדודי שינה.
הרופא רשם לי בונודורמין, אולי אוכל לישון סוף סוף!

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

כל הכלות מתרגשות, חוששות וכמובן עייפות, אך רונה היא כלה עייפה במיוחד

" כבר שנה שאני מתכננת את היום המרגש והמיוחד הזה, יום חתונתי.
במהלך השנה החתונה נדחתה מספר פעמים בעקבות נסיבות שונות וככל שעבר הזמן מצאתי את עצמי הופכת אט אט לבריידזילה.
הכלה הרגזנית והבלתי נסבלת שלא מרוצה מכלום ופשוט לא מוצאת מנוח.
ככל שגברו המתחים ויותר דברים שלא הסתדרו, כך הוספתי לי לילות לבנים, עד שמצאתי את עצמי מתהפכת במיטה שוב ושוב, כאשר המחשבות לא מפסיקות לטרוד אותי. אחרי תקופה ארוכה של מחסור בשינה,
הבנתי שלא ניתן להמשיך כך ואני רק הופכת ליותר ויותר עצבנית, מעין מעגל של חוסר שליטה שאני לא מצליחה לצאת ממנו. ניגשתי להתייעץ עם הרופא והוא הציע בונודורמין לטיפול בהפרעות השינה. התחלתי לקחת את הכדור ואכן בשבועיים הראשונים ישנתי היטב, או לפחות כך חשבתי. לאחר שבועיים שמתי לב שזמני השינה שלי משובשים, שאני נהיית עייפה מאוד בצהריים ושבאופן כללי אני הופכת לפחות עצבנית, אך מאוד ישנונית ואדישה
"

הטיפול התרופתי בנדודי שינה שקיבלה רונה, הוא טיפול לגיטימי נפוץ ופופולארי, זאת למרות שמדובר למעשה בפתרון קצר מועד, אשר אינו מטפל בשורש הבעיה ואף יוצר בעיות תלות קשות חדשות. כדור הנקרא בונודורמין, אותו קיבלה רונה, שייך לקבוצת הבנזודיאזפינים (Benzodiazepines) , קבוצת התרופות הוותיקה והנפוצה ביותר המשמשת לטיפול בנדודי שינה. הבנזודיאזפינים נקשרים לרצפטורים מיוחדים במוח וגורמים להפרשה של GABA‏ (Gamma-Amino Butyric Acid).

איש ברכב סובל מחוסר שינה


לבונדורמין כמו שאר הבנזודיאזפינים, קיימות תופעות לוואי רבות, סבילות וסיכון לתלות.
בזמן השימוש בבונדורמין עלולות להופיע תופעות לוואי כגון: כאב ראש, תחושות סחרור, הפרעות במערכת העיכול, סיוטים, דיכאון, שינויים במצב הרוח, חרדה, תלות בתרופה, הפרעות רגשיות, שינויים התנהגותיים, אי שקט ועוד ועוד.
אין ספק כי החשש מתופעות הלוואי ומהתמכרות לכדורי שינה צריך להיות אחד מהגורמים הנלקחים בחשבון כאשר מחליטים על טיפול בנדודי שינה.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

רגע, האם קיימת אלטרנטיבה לכדור בונודורמין

בהחלט. מדובר באלטרנטיבה טיפולית המספקת פתרון אמיתי ואיננה רק "טיפול פלסטר".
כיום, רבים מסכימים כי טיפול קוגניטיבי-התנהגותי הינו הפתרון המומלץ ביותר עבור הסובלים מנדודי שינה, משום שבניגוד לטיפול תרופתי, כדור בונודורמין נטול תופעות לוואי והוכח כיעיל גם בטווח הארוך.
טיפול CBT הוא טיפול קצר מועד בן מספר מפגשים, אשר מרכזו טיפול בבעיית השינה. המטרה הסופית של הטיפול היא לגרום למטופל להירגע ולהסתכל על הדברים בצורה פחות מאיימת ומייצרת חרדה. יחד, אנו מנסים 'לתקן' דפוסי מחשבה והתנהגות בעייתיים וכן לנתק קשרים נסיבתיים אשר השינה במרכזם, כדוגמת לילה רע לא מוביל בהכרח ליום רע וכד'.
לצד ההתמודדות עם דפוסי מחשבה בעייתיים, בטיפול ה CBT מנסים לפתור את דפוסי ההתנהגות אשר פוגעים באיכות השינה של המטופל.
לדוגמא, רבים מהסובלים מקשיי שינה, חשים ששהייה ארוכה במיטה עשויה לתרום להם, כאשר ההיפך הוא הנכון. שעות ערות רבות במיטה רק מייצרות תסכול ונתק ומעצימות את הבעייתיות. בטיפול מנסים לייצר התניה חדשה , שינה כפרמטר חיובי וכניסה למיטה בעת העייפות .

ומה עם רונה, אתם שואלים

בטיפול המשותף ניסינו לפרק את המחשבות הטורדניות לגורמים, ולהבין טוב יותר את המנגנון שמונע ממנה שינה. אנחנו מדברים את הקושי והתסכול של דחיית החתונה וגם העובדה שלא הכל זורם כרצונה. מבודדים בעיות עם פתרונות ואמצעים להתמודדות ומנסים "לנקות את הראש" לפני השינה.

ואיך אפשר בלי קצת טיפים לשינה איכותית רכזנו עבורכם מספר טיפים נהדרים לשיפור איכות השינה, נסו ותיהנו:

  1. אורח חיים בריא – הקפידו ככל הניתן על אורח חיים בריא מסודר והקפדה על הרגלים קבועים בשעות קבועות תורמים לשנת לילה איכותית. נסו להכנס למיטה בשעה קבועה
  2. הקפידו על ארוחות קלות – נסו להימנע מאכילת ארוחות כבדות לפני השינה אשר יכבידו על מערכת העיכול ועשויות להפריע לשינה.
  3. שמרו על שגרת פעילות גופנית – פעילות גופנית עקבית מוכחת כתורמת לשינה טובה והירדמות קלה. מומלץ שלא לעשות פעילות גופנית בסמוך מאוד למועד הכניסה למיטה, שכן פעילות גופנית גורמת להפרשת הורמון האדרנלין שהינו בעל אפקט המעורר.
  4. הימנעו מעישון – סיגריות ומוצרים אחרים המכילים ניקוטין גם הם לא מומלצים לצריכה בסמוך לשינה בשל האפקט המעורר של ניקוטין.
  5. בחרו בפעילות מרגיעה לפני השינה – מדיטציה, יוגה או כל פעילות אחרת מפיגת מתחים
  6. השאירו את הבעיות בסלון – נסו לחשוב חיובי ולהימנע ממחשבות טורדניות ככל הניתן. לעיתים עצם המחשבות מובילות לחוסר שינה. שחררו את הקושי וקבלו גם את קשיי ההרדמות בהבנה
  7. "להשלים שעות שינה" – אין באמת דבר כזה. פיצוי על חסך בשעות שינה באמצעות שינה מרוכזת בסופי שבוע אינו מומלץ ואינו מהווה תחליף לשינה מספקת ואיכותית במהלך לילות השבוע.

מחלימים מדברים

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - ליאור מסיקה - בטיפול

מטופלים מספרים – ליאור מסיקה

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - אושרת ריידר - בטיפול

מטופלים מספרים – אושרת ריידר

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - איציק עזרא - בטיפול

מטופלים מספרים – איציק עזרא

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - תהילה - בטיפול

מטופלים מספרים – תהילה

yellow bub - עיצוב אתר בטיפול - אורי פוקס

למה השיטה שלנו
יעילה כל כך?

vi small - בטיפול

כי פותרים את הבעיה מהשורש

בלי פלסטרים או קיצורי דרך. אנחנו מבקשים למצוא פתרון מלא, כדי שמצבי החרדה והדיכאון לא יחזרו שוב בעתיד. זו הסיבה שאנחנו מקפידים לחקור לעומק ולאבחן את שורש הבעיה, במטרה לתת מענה הוליסטי ולפתור את העניין עד תומו.

bag

כי מקבלים כלים יישומיים

המטרה שלנו היא להעניק למטופלים שלנו כלים מעשיים ופשוטים לשיפור איכות החיים שלהם. אנחנו נותנים מענה קונקרטי למטופל, כך שבתוך מספר טיפולים כבר יהיה ניתן להרגיש בהבדל משמעותי.

vi small - בטיפול

כי אכפת לנו – גם מחוץ לקליניקה

אנחנו יודעים שהתהליך לא נעצר כשהפגישה נגמרת וחשוב לנו להיות שם עבור המטופלים שלנו לכל אורך הדרך. הצוות שלנו זמין ומלווה את המטופלים באופן אישי גם מעבר למה שקורה בחדר הטיפולים.

vi small - בטיפול

כי מרגישים שינוי ורואים תוצאות

וזה קורה מוקדם משחשבתם: מטופל שמחויב לתהליך יוכל להבחין בהבדל כבר בשלב מוקדם יחסית של הטיפול. כשהתוצאה ניכרת בשטח – עולים גם הסיכויים להתמיד ולהצליח ליצור שינוי מהותי וקבוע באיכות החיים.

bag

כי יש לזה סוף

אין כאן ניסוי, טעייה ותהייה או התחייבות שלא יודעים איך ומתי היא תיגמר - זהו תהליך טיפולי ממוקד וקצר מועד. התהליך מותאם אישית לכל מטופל ומבוסס על אבחון מדויק של הבעיה וכיצד היא מתבטאת בחיי היומיום.

לישון לילה שלם – זה לא חלום

נעים להכיר, שמי אורי פוקס, פסיכותרפיסט ומטפל מקצועי.
ברור לי כי מאוד קשה ומתסכל לעבור לילה של התהפכויות מצד לצד לבד, בעיקר שמדובר בתופעה הנמשכת לאורך זמן ופוגעת בבריאותכם ובאיכות חייכם.
אם הגעתם לכאן, כנראה שמאסתם ב"שדה הקרב" שבמיטה ואתם מחפשים פתרון איכותי לאורך זמן שמסייע יותר מעוד כדור לנדודי שינה דוגמת בונדורמין.
אני כאן על מנת לשמוע אתכם ולסייע לכם בכלים פרקטיים לפטור את בעיית נדודי השינה. יחד נתקדם שלב אחר שלב, על מנת להשיב לכם את השינה ואת איכות החיים התקינה.
אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר ולקבל פרטים נוספים על הטיפול שיסלק את המחשבות הטורדניות וישפר את איכות השינה שלכם.

לעוד מדריכים שעלולים לעניין אתכם

2/5 (3 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: