צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול בחרדות בגיל המעבר

דיכאון וחרדות בגיל המעבר נובעים משינוים הורמונאליים ושינויים נגרמים עקב כך גם במצב הרוח. נשים אשר סבלו בשינויים דרסטיים במצב הרוח לפני הופעת המחזור החודשי, תהיינה חשופות יותר לחרדות גם בגיל המעבר. נשים שחוות טראומות שונות בחיים כגון התאלמנות, גירושין אובדן של קרוב משפחה וכדומה, יכולות להיחשף יותר לחרדות. במקרים אלה, כאשר החרדה נמשכת לתקופה של מעל 3 חודשים, יש לפנות אל טיפול בחרדות בגיל המעבר והכוונה היא לא להשתמש בתרופות, כי אם לפנות למטפל שהוא מומחה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, כאשר טיפול זה הוכח כיעיל במיוחד וכן, הוא אף קצר מועד וממוקד.

כאשר רמת המתח בנשים גוברת, הסיכוי להתקפי חרדה, יהיה רב יותר. ציפייה, חרדה וחששות רק יגברו ויגרמו לנשים לסבול יותר, עד לכדי כך של אי תפקוד תקין ביום-יום וירידה מוחלטת באיכות החיים. ברגע שאישה חשה חרדות, היא תצטרך לפנות אל טיפול בחרדות בגיל המעבר. התחושות של תסמונת זו של חרדות, הן: דופק לב מואץ, הזעות, תחושת שיתוק ברגליים, רעד בגוף ועד לקיומו הלא צפוי של התקף פאניקה שרק יגבר עם הזמן, כל עוד האישה לא תטופל.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

תחושות של גלי חום יכולות אף הן להזהיר על התקף חרדה

נשים שחוות גלי חום, חשופות יותר להתקפי חרדה היות ולפי הסטטיסטיקה, נשים שחוו את התקף גל החום הראשון חלו לחוש בחרדות. אירועים תכופים של חרדה יכולים להוות סימן להתקפי פאניקה שרק עשויים להחמיר עם הזמן. זו הסיבה שיש להקדים בכל הקשור אל טיפול בחרדות בגיל המעבר. שינה שהיא אינה סדירה, יכולה לגרום לשינויים במצב הרוח במידה וישנן בעיות בשינה, יש לטפל בהן באמצעות פניה לרופא המשפחה. יש לנסות גם מדיטציות, נשימות עמוקות וטכניקה לוויסות הרגשות, מה שניתן באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT).

הפחד מהזקנה ושינויים בגוף, יכולים להכניס נשים רבות לחרדות. היות וחברה שמעריכה צעירים, אישה בגיל המעבר, עשויה לחוש דחויה והשינויים בדימוי העצמי ובדימוי הגוף עשויים לגרום לפחדים ומחשבות לגבי הזקנה ואפילו על מוות. יש לקחת פסק זמן מסדר חיים לחוץ. ההמלצה היא לפנות ככל המוקדם אל טיפול בחרדות בגיל המעבר, על מנת להקדים תרופה למכה והכוונה היא להתקפות פאניקה אשר יכולות לשבש את אורח החיים של נשים רבות אשר יש להן נטיות לחרדות, במיוחד בגיל המעבר.

חרדה בגיל המעבר, דיכאון, חולשה, גלי חום, כאב ראש

טיפול בחרדות בגיל המעבר יסייע רבות למטופלות

יש לפנות אל טיפול ממוקד בחרדות בגיל המעבר בשיטת CBT, היות ושיטה זו, נמצאה כיעילה ביותר למצבים אלה בקרב נשים בגיל המעבר. סימנים של איבוד עניין בדברים שהיו אהובים על האישה קודם, מהווים סימנים מובהקים לנשים הסובלות מחרדות ודיכאונות אשר אגב יש ביניהם קשר. אחד מהמומחים בטיפול CBT הינו אורי פוקס המנהל שתי מרפאות, הנמצאות בשתי ערים בארץ בהרצליה ובנתניה. אורי הצליח במטופלים ומטופלות רבות בשיטה זו שעובדת היטב על הכרה במצב, בסוג החרדות ובהתמודדות נכונה תוך שינוי דפוסי ההתנהגות. כמו כן, אורי מעניק כלים חיוניים שיש להשתמש בהם כאשר נשים הסובלות מחרדה, נמצאות בסיטואציות שונות, מה שיסייע להן לזיהוי התקף החרדה ולהתמודדות נכונה מולו.

טיפול זה, הינו ממוקד וקצר מועד ומהווה את הכלים היעילים ביותר עד להפחתה משמעותית של התקפי החרדה. אורי אף מומחה בטיפול בחרדות בשיטה זו, בכל סוגי הדיכאונות ובהפרעות אובססיביות קומפולסיביות.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

מאמרים נוספים בנושאים דומים

0/5 (0 Reviews)

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
Call Now Buttonחייגו אלי