התקפי חרדה אצל נשים

התקפי חרדה אצל נשים, פחד חברתי

בכל מדינות העולם, נמצא על פי סטטיסטיקה, כי הסיכוי להפרעת חרדה גבוה יותר בקרב נשים מאשר בקרב גברים. התקפי חרדה אצל נשים, הינן גבוהות יותר ביחס של פי 2 מאשר הגברים. הפרעה זו, מתחילה באופן ספונטני ואף בפתאומיות. לעיתים ישנם גורמים שהם אלה שמפעילים את הפחדים והחרדות אשר בעקבותיהם מגיעה התקפת הפאניקה (חרדה). על מנת לצאת ממעגל זה שרק סוגר על הנשים הסובלות מתופעה זו עם השנים, יש לעבור טיפול קוגניטיבי התנהגותי, על מנת להפחית את התקפי החרדה ואף ללמוד כיצד להתמודד מולן. בנוסף, באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ניתן יהיה לשנות את דפוסי החשיבה של המטופלת ולהראות לה שבחיים השד אינו נורא כל כך..

ההרגשה הכללית בזמן התקפי חרדה אצל נשים הינה רעה, האישה שחווה התקף זה, חשה בדפיקות לב מוגברות, הזעת יתר, רעד ושיתוק ברגליים כאשר היא חשה שאינה יכולה לזוז. הפרעה זו, עשויה להיות מלווה באגורפוביה, כאשר האישה נמצאת בתחבורה ציבורית הומה מאדם, קניונים או בשוק שבה היא מעוניינת לערוך קניות.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
קוביות עץ עם כיתוב חרדה

הסימפטומים והסיטואציות שבהן נשים יכולות לחטוף התקף פאניקה רק גוברים עם השנים

נשים סובלות מהתקפות פאניקה, מכירות אילו סיטואציות הן הטריגר להישנותה של התקפת חרדה ולכן הן לומדות להתרחק מסיטואציות מסוימות. מסתבר כי עליה וקוץ בה, היות והסיטואציות של התקפי חרדה אצל נשים רק עולות עם השנים מה שסוגר עליהן והן מתחילות להתבודד ולהימנע לצאת החוצה, לפגוש אנשים ועוד. בעיה זו עשויה להחמיר, אם נשים אלה לא תטפלנה באמצעות טיפול יעיל כמו טיפול קוגניטיבי התנהגותי, מה שימנע שימוש בתרופות פסיכיאטריות כאשר טיפול זה אינו מומלץ בשל התלות בתרופות ורק מהווה הרגעה בזמן ההתקפה. טיפול CBT (קוגניטיבי התנהגותי), הינו יסודי ומטפל בשורש הבעיה מה שהוכח כיעיל ביותר}.

ישנם מטפלים שמכירים בבעיה שהיא חמורה עד כדי כך שעשויה לגרום לאובדנות. כאשר דפוסי החשיבה ישתנו עם הטיפול, נשים יפסיקו לחשוש מהתקפי חרדה, כשאר הן משננות כלים שקיבלו בטיפול עצמו ומיישמות אותו מחוץ למרפאתו של המטפל. ההפרעות היותר נפוצות של חרדה בקרב נשים הן הפרעות מצב רוח, הפרעות שונות שכבר מופיעות בילדות, הפרעות אכילה, היפוכונדרייה ולכן, קיים הבדל בין קומורבידיות על פי סוג הפוביה. יש לציין כי יש לטפל מהר בהפרעה זו היות ואם הפרעה זו אינה מטופלת, אישה שתסבול מהתקפי חרדה תפתח עוד סוג של הפרעה. קראו עוד על סימני התקפי חרדה.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי יעיל ממטפל מוסמך וידוע

מטפלים מנוסים שעוסקים שנים בטיפול של התקפי חרדה אצל נשים, יודעים כי הפחד מההתקף עצמו חזק ומטלטל יותר מהתקף של הפאניקה. אחד מהמומחים בתחום טיפול בחרדות הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים בתחום וטיפל בהצלחה רבה במאות נשים אשר מעידות כי לאחר הטיפול הן התמודדו טוב יותר עם ההתקפים וההתקפים אף פחתו. השיטה הינה שיטת CBT, כשאר המטופלת לומדת כיצד לשנות את החשיבה שחה, היא מקבלת כלים כגון תרגילי נשימה שמסייעים לה בהתקף, שיחות שעל פי הן אורי יודע איזה סוג של גישה טיפולית עליו לנקוט בטיפול והכול על פי הנתונים שהוא מקבל לאחר האבחון.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
מאמרים נוספים באותו הנושא
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי