צלצלו עכשיו 077-8050570

דיכאון הורמונלי

דיכאון בקרב נשים, מתרחש בתקופה של שינויים הורמונליים. בדרך כלל, נשים חשות הבדל במצב רוחן בימים שלפני המחזור, כאשר הן עצבניות או רגישות יותר. גם בשנתיים שלוש לפני הפסקת המחזור בגיל המעבר, שינוי זה הופך לדרסטי יותר ומכאן, נשים עשויות להגיב לשינוי זה בתופעת דיכאון הורמונלי. תרופות שרושמים הרופאים, אינן תרופות נוגדות דיכאון ולכן יש להכפיל את המינונים ולעיתים, יש לשלב גם תרופות אנטי אפילפטיות על מנת לייצב את מצב הרוח.

יש לציין, כי השכיחות של דיכאון הורמונלי ודיכאון בכלל, בקרב נשים, הוא גדול ב-1.7-2.7 ביחס לגברים. הבדל זה, טמון בשילוב של כל מיני גורמים ביולוגיים אם גנטיים או הורמונליים ובגורמים פסיכולוגיים וחברתיים. בישראל בתחילת שנות האלפיים, נמצא על פי מחקר מעמיק, כי 39% מהנשים סובלות מרמה גבוהה של מצב רוח דיכאוני. גם 10%-20% מהנשים בישראל, סובלות מבעיה של תופעת דיכאון לאחר לידה.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

הנשים נמצאות בסיכון גבוה לדיכאון – מה שמחייב אבחון נכון פסיכולוגי

אם אנו מזכירים כבר את דיכאון בקרב נשים, הנשים נמצאות בסיכון גבוה יותר במיוחד כאשר הן נמצאות בתקופות משמעותיות בחייהן ואם ישנה הפרעה שאובחנה יש להתייחס אליה בכובד ראש ולהעניק לאישה את הטיפול המתאים. הבעיה היא כי ישנם רופאים שלא נוטים להכיר בדבר השינויים ההורמונאליים וההשפעה שלהן על הנשים ומטפלים בנשים ברכים המקובלות ברפואה שאינן מתאימות למצב של דיכאון הורמונלי. זוהי עשויה להיות בעיה, היות והמצב החמור ביותר של נשים בעת תנודות הורמונאליות הינן לפני גיל המעבר. יש לדעת, כי לא ניתן לאבחן מצב זה, על פי בדיקות דם המגלות את רמת ההורמונים בדם האישה.

על האישה אמנם להיבדק רפואת, אך עליה להתייחס ברצינות לאבחון וטיפול כאשר האבחון נעשה תחילה באמצעות פסיכותרפיסט מוסמך המתמחה בתופעות אלה.

בדיקה רפואית, טיפול בהורמונים

טעות באבחון באמצעות בדיקות רפואיות

בדיקות רמת ההורמונים בקרב נשים מראות כי קיימים תסמינים של גיל המעבר אבל הבעיה שזו טעות אבחון חמורה היות ורופאים, אינם יכולים לאבחן דיכאון הורמונלי. כמות ההורמונים המסוימים, מיוצרת באמצעות בלוטת התריס מה שעשוי לגרום לדיכאון בקרב נשים. ישנן נשים שיש להן בעיות בבלוטת התריס, אך הדיכאון הנו אבחנה נפרדת והוא משויך לתסמינים הקשורים למחזור החודשי או להפסקתו לפני גיל המעבר.

כאשר אישה חשה תנודות דרסטיות במצב הרוח שלה, היא תצטרך להגיע למטפל פסיכותרפיסט מוסמך, אשר יוכל לאבחן את מצבה ולהחליט על טיפול נכון. לעיתים יש להתחיל עם תרופות קלות נגד דיכאון, ולהמשיך בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, על מנת שהאישה תוכל להבין כיצד ובאילו כלים ניתן יהיה להתגבר על דיכאון הורמונלי זה.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון

98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

טיפול בדיכאון הורמונלי אצל אורי פוקס

אורי פוקס, הינו תרפיסט מוסמך עם ניסיון רב שנים, אשר מטפל בתופעות כמו טיפול בדיכאונות, טיפול בחרדות ו OCD בשיטת CBT שהיא שיטת טיפול קוגניטיבית התנהגותית. טיפול זה, מטרתו היא לשנות את דפוסי המחשבה וההתנהגות ולחשוב באופן חיובי יותר, כאשר המטופל יכול להבין כי המציאות שהוא מדמיין שונה בתכלית מהמציאות הקיימת. לאורי שתי מרפאות, כאשר האחת נמצאת בהרצליה והשנייה בנתניה והוא מקבל באופן פרטי במרפאות אלה. אורי נחל הצלחה בטיפול והחזרת שגרת החיים בקרב מטופלי הרבים. טיפול זה, הינו ממוקד, קצר מועד ומחשב ליעיל ביותר.

עוד מאמרים מעניינים באתר שיעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: