צלצלו עכשיו 077-8050570

חרדה בהיריון

חרדה בהריון, פחד וחששות

היריון, מהווה תקופה מיוחדת בחייה של כל אישה. מדובר על תקופה של ציפייה, תחושות של העובר זז בבטן, התארגנות, תקופה מלאת רגשות לצד שינויים גופניים. יחד עם זאת, ישנן נשים שהן מפתחות חרדות אשר מפריעות לחוות את התקופה היפה והכה מיוחדת של ההיריון. יש לפגוש איש מקצוע כגון תרפיסט המתמחה בסימפטומים והבעייתיות של חרדה בהיריון. החשש מחרדות והתקפי פאניקה, מבוסס על ההשפעה של העובר ברחם. נשים חשות בלבול ופחדים ואם מדובר על תקופה ארוכה של תחושות אלה, יש לפנות לטיפול מתאים.

הטבע גורם לכך, כי הרגש האימהי מתחיל הרבה לפני שהעובר נולד. הבדיקות שעוברת האם למרות שהן די שגרתיות, מעוררות פחד בקרב האם. למרות שברשת נמצא תמיד מידע על סיכונים בהיריון ולידה וכן המון מידע רפואי נוסף על היריון, כך שבכלל אין פלא שעשויות להתפתח חרדות בקרב נשים הרות. ישנן נשים שכבר עברו לידות מוקדמות, עובר במשקל נמוך ולכן נשים אלה חייבות להיות תחת מעקב רפואי תכוף, על מנת להפחית מעצמן את החרדות. יש לדעת כי טיפול חרדה בהיריון, יכול להפחית את המתח ואף העובר לא ייפגע ממתחים אלה שמשפיעם גם עליו. זו הסיבה שיש לגלות אחריות רבה יותר על מנת שלא ייגרם נזק.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
כאב בטן בהריון, כאבים בגב

חרדה בהיריון – טיפול נכון יוביל לתוצאות טובות

טיפול של פסיכותרפיסט בשילוב של שיתוף פעולה מלא מצד האם, יקל על חרדה בהיריון, השיטה הטיפולית היא באמצעות שיטת, אשר הוכיחה את עצמה היטב. התרפיסט יפגיש את האישה הסובלת מחרדות בהיריון מול המציאות הנכונה, מה שישנה את דפוסי המחשבה של האישה וכן, יקנה לה כלים כגון תרגולי נשימה שיפחיתו את החרדות. למעשה, כל אישה הרה, נמצאת בסיכון של חרדה בהיריון, אבל מצד שני יש נשים שחשופות לחרדות יותר.

נשים אשר סובלות מחרדות בזמן היריון, נוטות ללדת בלידה קיסרית ומשקל העובר יהיה נמוך, ציון אפגר יהיה גם נמוך והסכנה היא אף ללידה מוקדמת. נשים הסובלות מחרדות בזמן ההיריון, נוטות אף להתמכר לאלכוהול וסמים. כאן קיימת סכנה ממשית ולכן יש לפנות לטיפול ככל המוקדם גם מחשש של דיכאון לאחר לידה. יש לציין כי חרדות אלה משפיעות על בני הבית, מה שגורם לחששות ומתח והאווירה אינה רצויה במקרה זה.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
טיפול נפשי בחרדות מהריון, טיפול פסיכולוגי

מדוע טיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו היעיל ביותר לחרדה בהיריון?

יש לציין כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי, יסייע רבות לנשים הסובלות מחרדות בהיריון, היות ומדובר על טיפול שאינו תרופתי ויכול להשפיע הן על האם והן על העובר. תתבצע חשיפה הדרגתית ומבוקרת לחרדה והאישה ההרה, תלמד לשלוט במקום בחרדות במקום שהחרדות ישלטו עליה. טיפול יעיל יתבצע באמצעות תרפיסט המומחה בטיפול בחרדות כמו אורי פוקס שהוא בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית והסב את מקצועו למטפל מוסמך, היות והוא עצמו חווה טיפול CBT, אשר שינה את חייו מהקצה אל הקצה. אורי עוסק בטיפול בכל סוגי הדיכאונות והחרדות ובהפרעה אובססיבית קומפולסיבית.

אורי זוכה להצלחה רבה במטופליו והוא מקבל בשתי הקליניקות הפרטיות שנמצאות בבעלותו בהרצליה ובנתניה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Buttonחייגו אלי
Uri Fox
4.9
מבוסס על 52 ביקורות
powered by Google
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן: