צלצלו עכשיו 077-8050570

חרדה בהיריון

היריון, מהווה תקופה מיוחדת בחייה של כל אישה. מדובר על תקופה של ציפייה, תחושות של העובר זז בבטן, התארגנות, תקופה מלאת רגשות לצד שינויים גופניים. יחד עם זאת, ישנן נשים שהן מפתחות חרדות אשר מפריעות לחוות את התקופה היפה והכה מיוחדת של ההיריון. יש לפגוש איש מקצוע כגון תרפיסט המתמחה בסימפטומים והבעייתיות של חרדה בהיריון. החשש מחרדות או התקפי פאניקה, מבוסס על ההשפעה של העובר ברחם. נשים חשות בלבול ופחדים ואם מדובר על תקופה ארוכה של תחושות אלה, יש לפנות לטיפול מתאים.

הטבע גורם לכך, כי הרגש האימהי מתחיל הרבה לפני שהעובר נולד. הבדיקות שעוברת האם למרות שהן די שגרתיות, מעוררות פחד בקרב האם. למרות שברשת נמצא תמיד מידע על סיכונים בהיריון ולידה וכן המון מידע רפואי נוסף על היריון, כך שבכלל אין פלא שעשויות להתפתח חרדות בקרב נשים הרות. ישנן נשים שכבר עברו לידות מוקדמות, עובר במשקל נמוך ולכן נשים אלה חייבות להיות תחת מעקב רפואי תכוף, על מנת להפחית מעצמן את החרדות. יש לדעת כי טיפול חרדה בהיריון, יכול להפחית את המתח ואף העובר לא ייפגע ממתחים אלה שמשפיעם גם עליו. זו הסיבה שיש לגלות אחריות רבה יותר על מנת שלא ייגרם נזק.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

חרדה בהיריון – טיפול נכון יוביל לתוצאות טובות

טיפול של פסיכותרפיסט בשילוב של שיתוף פעולה מלא מצד האם, יקל על חרדה בהיריון, השיטה הטיפולית היא באמצעות שיטת, אשר הוכיחה את עצמה היטב. התרפיסט יפגיש את האישה הסובלת מחרדות בהיריון מול המציאות הנכונה, מה שישנה את דפוסי המחשבה של האישה וכן, יקנה לה כלים כגון תרגולי נשימה שיפחיתו את החרדות. למעשה, כל אישה הרה, נמצאת בסיכון של חרדה בהיריון, אבל מצד שני יש נשים שחשופות לחרדות יותר.

נשים אשר סובלות מחרדות בזמן היריון, נוטות ללדת בלידה קיסרית ומשקל העובר יהיה נמוך, ציון אפגר יהיה גם נמוך והסכנה היא אף ללידה מוקדמת. נשים הסובלות מחרדות בזמן ההיריון, נוטות אף להתמכר לאלכוהול וסמים. כאן קיימת סכנה ממשית ולכן יש לפנות לטיפול ככל המוקדם גם מחשש של דיכאון לאחר לידה. יש לציין כי חרדות אלה משפיעות על בני הבית, מה שגורם לחששות ומתח והאווירה אינה רצויה במקרה זה.

כאב בטן בהריון, כאבים בגב

מדוע טיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו היעיל ביותר לחרדה בהיריון?

יש לציין כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי, יסייע רבות לנשים הסובלות מחרדות בהיריון, היות ומדובר על טיפול שאינו תרופתי ויכול להשפיע הן על האם והן על העובר. תתבצע חשיפה הדרגתית ומבוקרת לחרדה והאישה ההרה, תלמד לשלוט במקום בחרדות במקום שהחרדות ישלטו עליה. טיפול יעיל יתבצע באמצעות תרפיסט המומחה בטיפול בחרדות כמו אורי פוקס שהוא בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית והסב את מקצועו למטפל מוסמך, היות והוא עצמו חווה טיפול CBT, אשר שינה את חייו מהקצה אל הקצה. אורי עוסק בטיפול בכל סוגי הדיכאונות והחרדות ובהפרעה אובססיבית קומפולסיבית.

אורי זוכה להצלחה רבה במטופליו והוא מקבל בשתי הקליניקות הפרטיות שנמצאות בבעלותו בהרצליה ובנתניה.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון

98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: