צלצלו עכשיו 077-8050570

דיכאון יום הולדת

עולמנו מחולק לשני סוגי אנשים, אלה שמאוד אוהבים לחגוג יום הולדת או אלה שסובלים מתופעה של דיכאון יום הולדת, או שהם מעדיפים לשהות בחו"ל בתקופה זו. ישנם כאלה שעבורם יום הולדת, הינו נושא רגיש. ייתכן כי הסיבה היא גיל "עגול" אשר מציין איזה שהוא ציון דרך כאשר אנו חושבים למשל: "היכן אנו? איפה היינו אמורים להיות ומה המטרות שלנו?". ישנו מחקר מעניין שנעשה שנת 2014 שכלל 42,000 משתתפים מיותר ממאה מדינות, כאשר המסקנה הייתה כי גילאים כמו: 29,39,49 וכדומה, הם אלה שיבחנו את משמעות חייהם לפני שסוגרים גיל עגול היות ומדובר על אלה שאמורים לקחת על עצמם לקבל החלטות משמעותיות שלא תמיד אגב, יוצאות לפועל ויש להמתין אולי לשנה הבאה.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

המבט הפנימי של מי שסובל מדיכאונות בימי הולדת הולך לכוון העתיד עם חוסר וודאות

זה מה שטוענים הרבה פסיכותרפיסטים שהם בעלי ניסיון של שנים. אי הוודאות שטמונה בכל פעם שחוגגים יום הולדת, ההזדקנות וכמובן בסופו של דבר המוות הבלתי נמנע אלה הן הסיבות אשר מעוררות חרדה בקרב רבים הסובלים מתופעת דיכאון יום הולדת. כל אחד מאיתנו חווה משהו שונה בתאריך יום ההולדת. לפעמים המחשבה עשויה להיות ממש הפוכה, כמו למשל מה השגנו ולאן הגענו עד לתאריך של היום הולדת כאשר גדלנו בעוד שנה. יש החווים תחושות של תסכול כמו ששואלים אישה שהגיעה לגיל 30: "מה הגעת לגיל זה ועדיין לא התחתנת?" או גבר שהגיע לגיל 32 והוא נשאל: "בן כמה אתה היום 32? ומה אין לך עדיין ילדים?" מדובר על שאלות שעשויות לגרום לאנשים אלה לדימוי עצמי נמוך ולחוסר ביטחון עצמי.

עצבות ביום ההולדת, מעבר גיל קשה

אנו מצפים להרבה ברכות ביום ההולדת שלנו..

האם הכרתם הרבה אנשים שאינם פותחים את הפייסבוק שלהם בימי הולדתם? לבטח שלא, היות וכולנו מצפים כי המכרים, המשפחה החברים הטובים, כולם יברכו אותנו, מה שמקנה תחושה של עידוד שזכרו אתכם. הרצון והציפייה לפעמים, עשויים להיות מעל ומעבר מהמצופה ופה שוב מגיעה אכזבה אנשים רבים שרגישים במיוחד ואינם בעלי בטחון עצמי גבוה, יכולים לסבול מתופעת דיכאון יום הולדת. ישנם אנשים מבוגרים יותר שמתחילים לחשוש מהזקנה והמוות. למשל אנשים בני 60 הגיל הינו רגיש עבורם, היות והוא מסמל את התקרבות הזקנה ויחד עמו מגיעים הפחדים, תחושות של החמצה או השינויים הגופנים. יש לשנות את דפוס המחשבה ולראות את חצי הכוס המלאה, כגון התמיכה המשפחתית, ההתקדמות בתחומים שונים בחיים וכדומה.

באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי, אשר מוכר בשמו –CBT, ניתן יהיה לשנות את דפוסי המחשבה ולצאת מהקיבעון מחשבתי. טיפול זה, מקנה הרבה למטופלים הסובלים מתסמין מוכר כגון דיכאון יום הולדת, כאשר הם יכולים להיווכח כי המציאות שונה ולא כל כך עכורה כפי שהם ראו על פי חשיבתם הקודמת.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון
עוגת יומהולדת, מסיבה, בלונים

טיפול קצר מועד ומעמיק עבור דיכאון יום ההולדת

על מנת לחוש טוב ובנוח עם מטפל מוסמך המטפל בתופעת דיכאון יום הולדת, יש לפנות למומחה בתחום. אחד מהמטפלים המתמחים בטיפול CBT בדיכאונות ובטיפול בחרדות, הינו אורי פוקס אשר עוסק שנים רבות בתחום. אורי זכה להצלחה בטיפולים רבים, אשר העידו כי איכות חייהם עלתה והם בזכות הכלים שנתן להם בטיפול, כאשר היום הם כבר מסוגלים להתגבר על דיכאונות, חרדות ופחדים. לאורי שתי מרפאות פרטיות כאשר האחת בהרצליה והשנייה בנתניה.

מאמרים נוספים בנושאי דיכאון

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: