דיכאון והתאבדות

עזרה, סיוע, חילוץ, תמיכה

על פי הנתונים הסטטיסטיים של הלשכה המרכזית, בכל שנה מתים בין 400-500 בני אדם בישראל, בשל התאבדות. על פי ההערכה של מומחים, זוהי הערכה שמתבצעת היות וכמות זהה או כפולה של מקרי התאבדות, אינם נרשמים כהתאבדויות, כי אם כתאונות. למעשה, שיעור הניסיונות האובדניים הינו גבוה בפי 10. הדיכאון גורם לפגיעה קשה באיכות החיים של אדם דיכאוני, אך התסמין המסוכן מכל הוא למעשה הסכנה לחיים. זה מתחיל עם מחשבות של דיכאון והתאבדות ואז תוכנית זו המתחילה ממחשבות, רוקמת עור וגידים.

לפי מקרים רבים ושונים, מומחים בנושא הגיעו למסקנה, כי לא כל אדם אשר חושב מחשבות דיכאוניות, אכן שולח יד בנפשו. אדם הסובל ממחשבות אובדניות כאשר הוא בדיכאון, לא רק הוא בסכנת חיים, כי אם מי שנמצא בסביבתו הקרובה אף הוא עשוי להיות בסכנת חיים. לדוגמא, רצח של אדם אחר, תמיד יתבצע בסמוך להתאבדות, מה ששכיח אצל מי שסובל מדיכאונות.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
דיכאון והתאבדות, מחשבות רעות, גובה

90% מאלה אשר סיימו את חייהם בהתאבדות – סבלו מהפרעה פסיכיאטרית

על פי מחקר שנעשה, כ-90% מהאנשים אשר שמו קץ לחייהם, סבלו מבעיות פסיכיאטריות. הדיכאון גורם לשיתוק של יצר הישרדות. ישנם אנשים שזוהי תקופה חולפת שהם בדיכאון, במידה ואיבדו אדם יקר, אך גם אלה נמצאים בסיכון גבוה. ישנם כמה תסמינים אשר נחקרו היטב הקשורים להתאבדות ואלה הם:

  • ניסיון התאבדות קודם.
  • אנשים המכורים לסמים או אלכוהול.
  • הפרעות פסיכיאטריות שמקורן בדיכאון.
  • תחושה של בידוד חברתי או חרדות חברתיות.
  • אנשים הנוטים להתנהגות פזיזה או הנובעת מאימפולסים חזקים.
  • אנשים החווים קשיים בבית הספר או כאלה שיש להם בעיות עם החוק.
אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
דיכאון, בכי, עצבות, חרדות, מחשבות טורדניות,

סימנים שניתן לזהות לפני ניסיון אובדני

לרוב, סימנים של דיכאון והתאבדות, ישנה אזהרה לפני מעשה זה. אנשים שמתכוונים להתאבד מביעים זאת בצורה זו או אחרת, כמו למשל: "לחיים כבר אין ערך" או "הלוואי ולא הייתי כאן יותר" וכדומה. יש להתייחס ברצינות לכל אמירה מסוג זה. הדבר המסוכן ביותר בקרב אנשים דיכאוניים עם מחשבות אובדניות הוא בקרב אלה, אשר אינם מודים שיש להם אי אילו שהן תוכניות למות ויסתירו את כוונותיהם ואפילו ישדרו "עסקם כרגיל". עוד בנושא דיכאון מהחיים.

יש כאלה הסבורים כי אנשים שיש להם נטיות של דיכאון והתאבדות אף אחד אינו יכול באמת לעזור או לסייע להם בדרך זו או אחרת. זו טעות חמורה, היות אנשים אלה אינם באמת רוצים למות כי הם בעצם מעוניינים לעצור את הסבל הרגשי החמור והבלתי נסבל שהם חווים ביום,יום. אנשים הנוטים לדיכאון ומחשבות אובדניות, רק מהמרים על החיים או על המוות, רק מתוך תקווה שאולי יקום מישהו ויציל אותם בדקה ה-90.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
טיפול פסיכולוגי בדיכאון, טיפול נפשי ורגשי

סיוע תומך באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי לאנשים הסובלים מדיכאון והתאבדות

הרבה מחקרים שנעשו, מגלים כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי בדיכאון, יעיל ממש כמו טיפול תרופתי לפעמים, ניתן יהיה לשלב טיפול CBT (קוגניטיבי התנהגותי) עם תרופות נוגדי דיכאון וחרדות. מקרים של שילוב טיפול CBT עם תרופות פסיכיאטריות יהיה יעיל לזמן קצר ויש להמשיך עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי, אשר משנה את דפוס ההתנהגות של המטופל, כאשר ניתן לתת בידיו כלים, אשר יכולים להקנות לו להעריך ולראות את החיים באור חיובי יותר.

אורי פוקס, נחשב כאחד מהמטפלים המומחים בשיטת CBT, כאשר הוא מתמחה בטיפול נגד כל סוגי הדיכאונות והחרדות. לאורי שתי מרפאות האחת בהרצליה והשנייה בנתניה. אורי הצליח לטפל בהרבה מטופלים, כאשר הם חזרו לחיים תקינים, ללא עיכובים, חששות, דיכאונות או פחדים והם ממליצים עליו בחום.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי