צלצלו עכשיו 077-8050570

דיכאון מאהבה

סערת התאהבות, מפנה את מקומה לטובת התפתחות של אהבה יציבה ועמוקה, חברות ואינטימיות. מה קורה כאשר אדם נכנס לקשר זוגי שהתחיל באהבה סוערת ולאחר תקופה מסוימת מסתבר כי זו הייתה אהבה נכזבת? יש כאלה שחשים תקופת אבל קצרה והם ממשיכים הלאה, אבל ישנם כאלה, אשר חשים דיכאון מאהבה, מה שיקשה עליהם זמן רב לעבור את התקופה ויש שאפילו מפתחים מחשבות אובדניות בשל תלות בבן או בת הזוג. הקושי להירפא מאהבה עשוי להיות קשה לאנשים רגישים במיוחד ולכן אלה מתקשים הרבה יותר להתאושש מאהבה נכזבת.

פסיכולוגים רבים, סבורים כי ההתמכרות לאהבה, נוצרת בשל צרכים פסיכולוגיים עמוקים, אשר לא סופקו בתקופת הילדות למי שחווה אהבה נכזבת ומתקשה להתאושש מהפרידה. כאשר ילד גדל במסגרת משפחתית, אשר אינה מכירה בצרכיו הרגשיים ואנה נענית להם, הרעב הנפשי והצורך הרב למלא את החלל החסר שהוא נושא עמו בבגרותו. זו הסיבה כי דיכאון מאהבה, יהיה קשה יותר לאנשים אלה אשר יצטרכו לעבור טיפול קוגניטיבי התנהגותי. קראו עוד בנושא דיכאון אחרי פרידה.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

פיתוח של אובססיה כלפי האהבה- סוג של התמכרות?

מי שמכור לאהבה, מפתח אובססיה כלפי האהבה שלו והוא מעוניין למצוא את כל העולם כולו בבן או בת הזוג. אנשים אלה, אינם מודעים לכך. ההיקשרות לאהבה באופן אובססיבי, כמובן שאינו מגיע ממקום בוגר והוא פשוט מפתח תלות באובייקט חיצוני וצובע אותו בצבעים הכי וורודים ושמחים שיש וכאשר מגיעה האכזבה, דיכאון מאהבה זה רק עניין של זמן קצר ומה שיעמיק יותר עם הזמן. גם אנשים שסובלים למשל מחרדת נטישה, פרידה מבן\בת זוג, תהיה קשה מנשוא.

בעולם, הסטטיסטיקה מראה, כי נשים סובלות פי שניים מדיכאון מאשר גברים. הסיבה היא שנשים מושפעות ממערכות יחסים חזק יותר מאשר גברים והן לוקחות את האחריות המלאה על אושרו של בן הזוג. במידה ובן זוג אינו מאושר מהקשר או מהעבודה, ישנו סיכוי גבוה, כי האישה תפתח דיכאון. יש לציין, כי נשים וגברים, מביעים את דיכאון מאהבה בדרכים שונות, מה שרק גורם לדיכאון להיות קשה ומורכב יותר. הסימפטומים הם תחושה של עצבות מתמדת, חוסר אנרגיה, קושי בקבלת החלטות ואי יכולת להתרכז שינה מופרזת או חוסר שינה, אכילה מופרזת או חוסר תאבון מוחלט ומחשבות אובדניות שחוזרות על עצמן..

לב אדום, שקיעה, אהבה

טיפול CBT בדיכאון מאהבה – הצעד הראשון ההכרה במצב

האמת היא, שניתן להבריא ממצב כמו דיכאון מאהבה, אך יש לדעת, כי תהליך ההחלמה אינו פשוט כלל. טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT מתחיל עם ההכרה והמודעות למצב זה, אך זה אינו כה פשוט. טיפול זה, משלב עיבוד ועבודה על שיקום בהווה ובעבר, כאשר המפגש עם הטראומה הוא ממשי, כמו הכאב הראשון שהפעיל את המטופל ואת מנגנון ההתמכרות שהופעל לאהבה כאשר הוא התבגר. כאשר מגיעים להחלטה בדבר טיפול מקצועי הנעשה באמצעות מטפל מנוסה ומוסמך, יש לפנות למטפל מוכר ומומלץ כמו אורי פוקס, אשר מטפל שנים באנשים הסובלים מדיכאונות וחרדות על כל סוגיהם. לאורי מרפאות פרטיות הנמצאות בהרצליה ובנתניה והוא מטפל בהצלחה במטופלים רבים אשר הצליחו להתגבר על פחדים ומכשולים רבים.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

3/5 (1 Review)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: