דיכאון מעבר דירה

דיכאון מעבר דירה

אחד הדיכאונות שישנם לאזרחים לא מעטים הוא במעבר דירה. ההתארגנות לקיפול הדירה, הריבים והמתחים עם יתר בני הבית, פינוי הציוד, מציאת חברת הובלות – כל אלו עלולים להכניס אתכם לסטרס וזה עלול ליצור בנפשכם לא פעם דיכאון מעבר דירה. כיצד ניתן לדעת שאתם שרויים במצב של דיכאון בעקבות מעבר דירה ומה ניתן לעשות במידה וכך הוא הדבר? במאמר זה תוכלו ללמוד הכול אודות דיכאון זה ועל הצעדים שאנו ממליצים לעשות בעטיו.

יש להבדיל בין כעס על מעבר הדירה לבין הדיכאון עצמו

כעס או מתח אינם מעידים על דיכאון. הם מעידים על ההיפך הגמור ממנו משום שזו תגובה טבעית לכל אדם שנמצא במתח, וכן – עזיבת בית לבית אחר זה אקט שיש בו מתח, ממש כמו לפני זריקה או ניתוח לצורך העניין. זה עדיין אינו מעיד על דיכאון. אנשים נכנסים למתח כי הם חוששים לאבד ציוד יקר או שהם פוחדים כי תכולה רגישה תישבר בדרך.

אנשים עם דיכאון מגיבים באופן שונה לחלוטין. הם בכלל לא יודעים שהם בדיכאון והם עושים מעשים לא רציונליים שעשויים להעיד על מצב דיכאון. למשל, דווקא כשאורזים את המארזים הכי יקרים כמו חסכונות, דרכונים וכד', האדם המדוכא עלול להשליך את זה לרחוב באופן לא רציונלי, בעוד אדם כעוס ומתוח אך הלא מדוכא יתייחס לרכוש הזה בחרדת קודש. אדם מדוכא יבקש לבדוק יותר מפעם אחת שהציוד הועמס גם אם הוא רואה אותו בעיניים במשאית ההובלות. בדיקה כזו באופן פרנואידי עלולה להצביע על OCD, תסביך שהוא בהחלט סימפטום מוכר של דיכאון מעבר דירה.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
חרדה מוסרית, דיכאון, מצב רוח רע

הסימפטומים בדיכאון – חוסר אכפתיות, אדישות ואפאתיות לנעשה

בעוד אדם שכועס או מתוח על מעבר הדירה ינקוט בגישה של יעילות תוך ציפייה שהפרויקט יהיה מאחוריו כמה שיותר מהר, אדם מדוכא כלל לא יחיש את הסף. הוא יהיה אפאתי לגבי מצב ההובלה ולא יהיה לו אכפת שהיא מתנהלת בעצלתיים. הוא מיואש מעצם הרעיון שיש הובלה וזה חלק מייאוש גדול יותר: שעוברים דירה לסביבה חדשה. למעשה, לא ההובלה עושה לו דיכאון, אלא הרעיון שעליו להסתגל מחדש למקום שהוא אינו מכיר.

הדיכאון בדירה החדשה – כך מתנהג אדם שמדוכא בגין סיבה זו במקום החדש

בדירה החדשה – האדם המדוכא צפוי להמשיך להיות אפוף בהרגשה זו. הוא ימעט לצאת מהבית ויסתגר בו לעתים ימים שלמים. אם ביחס להתנהלותו בבית הקודם חל דקדנס שכזה ביציאות החוצה, ישנו סיכוי גדול למדי שמדובר על דיכאון מעבר דירה. אל תשאירו את זה בלתי פתור. יש מה לעשות כדי להחזיר את האדם המדוכא לעצמו ולגרום לו להשתלב שוב בחברה.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
דירה חדשה, מעבר דירה

אורי פוקס – פסיכותרפיסט מומחה CBT מטפל בדיכאון

אורי פוקס הוא מטפל בתחום הפסיכותרפיה. הוא מתמחה באנשים שמדוכאים בעקבות מעבר דירה מהשלב של לפני ההובלה ועד לימים של ההסתגלות במקום החדש. אורי פוקס ניחן בניסיון ובידע חסרי תקדים בתחום והוא שוחח עם מטופלים רבים ברמות קושי שונות ואשר סבלו מסוגי חרדות שונות. אורי פוקס תמיד הוציא את מטופליו מדיכאון לחירות וגרם להם שוב לחייך. אם יש לכם במשפחה או במעגל החברים אדם שסובל מתופעת דיכאון מעבר דירה, מומלץ לשלוח אותם לאורי פוקס.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי