צלצלו עכשיו 077-8050570

דיכאון מעבר דירה

אחד הדיכאונות שישנם לאזרחים לא מעטים הוא במעבר דירה. ההתארגנות לקיפול הדירה, הריבים והמתחים עם יתר בני הבית, פינוי הציוד, מציאת חברת הובלות – כל אלו עלולים להכניס אתכם לסטרס וזה עלול ליצור בנפשכם לא פעם דיכאון מעבר דירה. כיצד ניתן לדעת שאתם שרויים במצב של דיכאון בעקבות מעבר דירה ומה ניתן לעשות במידה וכך הוא הדבר? במאמר זה תוכלו ללמוד הכול אודות דיכאון זה ועל הצעדים שאנו ממליצים לעשות בעטיו.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

יש להבדיל בין כעס על מעבר הדירה לבין הדיכאון עצמו

כעס או מתח אינם מעידים על דיכאון. הם מעידים על ההיפך הגמור ממנו משום שזו תגובה טבעית לכל אדם שנמצא במתח, וכן – עזיבת בית לבית אחר זה אקט שיש בו מתח, ממש כמו לפני זריקה או ניתוח לצורך העניין. זה עדיין אינו מעיד על דיכאון. אנשים נכנסים למתח כי הם חוששים לאבד ציוד יקר או שהם פוחדים כי תכולה רגישה תישבר בדרך.

אנשים עם דיכאון מגיבים באופן שונה לחלוטין. הם בכלל לא יודעים שהם בדיכאון והם עושים מעשים לא רציונליים שעשויים להעיד על מצב דיכאון. למשל, דווקא כשאורזים את המארזים הכי יקרים כמו חסכונות, דרכונים וכד', האדם המדוכא עלול להשליך את זה לרחוב באופן לא רציונלי, בעוד אדם כעוס ומתוח אך הלא מדוכא יתייחס לרכוש הזה בחרדת קודש. אדם מדוכא יבקש לבדוק יותר מפעם אחת שהציוד הועמס גם אם הוא רואה אותו בעיניים במשאית ההובלות. בדיקה כזו באופן פרנואידי עלולה להצביע על OCD, תסביך שהוא בהחלט סימפטום מוכר של דיכאון מעבר דירה.

חרדה מוסרית, דיכאון, מצב רוח רע

הסימפטומים בדיכאון – חוסר אכפתיות, אדישות ואפאתיות לנעשה

בעוד אדם שכועס או מתוח על מעבר הדירה ינקוט בגישה של יעילות תוך ציפייה שהפרויקט יהיה מאחוריו כמה שיותר מהר, אדם מדוכא כלל לא יחיש את הסף. הוא יהיה אפאתי לגבי מצב ההובלה ולא יהיה לו אכפת שהיא מתנהלת בעצלתיים. הוא מיואש מעצם הרעיון שיש הובלה וזה חלק מייאוש גדול יותר: שעוברים דירה לסביבה חדשה. למעשה, לא ההובלה עושה לו דיכאון, אלא הרעיון שעליו להסתגל מחדש למקום שהוא אינו מכיר.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

הדיכאון בדירה החדשה – כך מתנהג אדם שמדוכא בגין סיבה זו במקום החדש

בדירה החדשה – האדם המדוכא צפוי להמשיך להיות אפוף בהרגשה זו. הוא ימעט לצאת מהבית ויסתגר בו לעתים ימים שלמים. אם ביחס להתנהלותו בבית הקודם חל דקדנס שכזה ביציאות החוצה, ישנו סיכוי גדול למדי שמדובר על דיכאון מעבר דירה. אל תשאירו את זה בלתי פתור. יש מה לעשות כדי להחזיר את האדם המדוכא לעצמו ולגרום לו להשתלב שוב בחברה.

דירה חדשה, מעבר דירה

אורי פוקס – פסיכותרפיסט מומחה CBT מטפל בדיכאון

אורי פוקס הוא מטפל בתחום הפסיכותרפיה. הוא מתמחה באנשים שמדוכאים בעקבות מעבר דירה מהשלב של לפני ההובלה ועד לימים של ההסתגלות במקום החדש. אורי פוקס ניחן בניסיון ובידע חסרי תקדים בתחום והוא שוחח עם מטופלים רבים ברמות קושי שונות ואשר סבלו מסוגי חרדות שונות. אורי פוקס תמיד הוציא את מטופליו מדיכאון לחירות וגרם להם שוב לחייך. אם יש לכם במשפחה או במעגל החברים אדם שסובל מתופעת דיכאון מעבר דירה, מומלץ לשלוח אותם לאורי פוקס.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?
0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: