צלצלו עכשיו 077-8050570

דיכאון בגיל 30

אנשים רבים אשר נמצאים בגיל 30 לחייהם, חווים תקיעות ובקושי בהשגת מטלות. גיל זה, מאופיין בחשבון נפש שיכול להיות מתסכל וכואב במיוחד. מצד שני, משבר מסוג זה, יכול להפוך לצמיחה. הגורמים לקושי בהשלמת מטלות התפתחותיות שונות משתנים בין אדם לאדם אבל הם גם עשויים להיות מקושרים לאירועי העבר ולא זכו לעבור עיבוד רגשי מספק. בגיל 30, החיים הופכים לקשים יותר כמו: זוגיות, משכנתא, ילדים והתמודדות כלכלית ורגשית בחיים שרק דורשים יותר. זו הסיבה כי זה אינו מפליא שאנשים רבים חווים דיכאון בגיל 30.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

שלב הבגרות המוקדמת בגילאי 19-35

על פי המודל של אריקסון שהוא תיאורטיקן ופסיכואנליטיקאי, ההתפתחות הפסיכולוגית בקרב בני האדם למעשה נמשכת כל החיים. בכל שלב בחיים, מתרחש משבר זהות שיכול לגרום להתפתחות חיובית או משבר נפשי כמו דיכאון בגיל 30. יש כאלה שעדיין מסתובבים בטיולים להודו, לא נישאו ואין להם עבודה קבועה או קריירה מזהירה כפי שהם ציפו, מה שגם עשוי להוביל לדיכאון, במיוחד כאשר נוצר לחץ מהמשפחה והסובבים.

מצב זה של דיכאון בגילאי ה-30 עשוי גם להיות בשל גורם הפוך כגון גבר בעל קריירה מזהירה, אשר תקוע עם בת זוג שתלטנית. למעשה זהו הגיל שרבים מאנשים בגילאי 30, יש להן מטרות ברורות – בניית זוגיות וקבלת אחריות במסגרת הקריירה. במושגים של אריקסון, גיל 30, מסמן דווקא את העיקוב בעשיית דברים ותמיד באה השאלה: "איפה הייתי צריך להיות היום בגילי?" גם הפחד שכולם כבר התקדמו ואנשים מסוימים נשארו מאחור בגיל 30, זה אחד הגורמים שעשויים להתפתח למצב של דיכאון בגיל 30.

בנות בגילאי 30 מאושרות

דיכאון בגיל 30 בגלל הפחד מפני העתיד

אנו בני אדם החיים לפי המוסכמות ולכן, כאשר אנשים מתחתנים ואנו נמצאים במצב של "הסטודנט התמידי" או "רווק שאינו מוצא את עצמו" כל אלה, גורמים לנו לפחד או להיכנס למצב של דיכאון בגיל 30. על מנת לעשות חשבון נפש, מומלץ להגיע לטיפול קוגניטיבי התנהגותי, כאשר באמצעות טיפול זה, ניתן יהיה לדעת, מה עושים הלאה, לראות את הכוס המלאה כגון: במה אנו טובים, מה ניתן לעשות בעתיד על מנת לחוש ספוק או להיות במקום שבו רצינו להיות ולמנוע מעצמנו להיכנס לדיכאונות מיותרים. טיפול זה הוכיח את עצמו כבר שנים ונחשב לטיפול הטוב ביותר נגד דיכאונות וחרדות.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

זהו גיל קשה, היות וזהו שלב שבו אדם הופך לבוגר ואחראי כזה שכבר עבר צבא, לימודים ונמצא כבר בסוג של קריירה ומצפים מאדם בגיל 30 שכבר יעשה צעדים חשובים לקידום משמעותי בחייו. הבעיה היא שלכל אדם הקצב שלו ולפעמים יש אנשים בגיל זה אשר מחליטים להסב את מקצועם והזמן מתעכב יותר. אין ממש קריטריונים להצלחה של אנשים בגיל זה ולכן יש להבהיר זאת באמצעות טיפול בדיכאון מתאים, מה שינחה ויכוון את מי שסובל מדיכאון בגיל זה. אחד מהמטפלים הידועים בתחום, הינו אורי פוקס, אשר מטפל שנים רבות במטופלים שהגיעו לגיל 30 או בכל גיל אחר, כאשר הם מגיעים למרפאתו במצב דיכאוני או חרדתי. לאורי שתי מרפאות פרטיות, האחת בהרצליה והשנייה בנתניה והוא טיפל בהצלחה במשך השנים במטופלים רבים, כאשר חייהם השתנו מהקצה אל הקצה לטובה, תודות לטיפול זה.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

קראו גם את המאמרים הבאים

0/5 (0 Reviews)

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
Call Now Buttonחייגו אלי