צלצלו עכשיו 077-8050570

דיכאון בגיל 20

במקביל להתפתחות הטכנולוגיות, המהירות שבה קל להשיג, להזמין, לקנות ולרכוש דברים בכל פלטפורמה ודרך אפשרית,  יש עלייה בשיעור האוכלוסייה המאובחנת והמטופלת במחלת הדיכאון. בזכות הטכנולוגיה, האינטרנט, היישומים והרשתות החברתיות השונות, קל לנו מאוד לשמור על קשר ולהתעדכן במה שקורה ובחיים בכלל של הסביבה המשפחתית, החברתית והקרובה לנו. למרות זאת, קיימים פערים בין המחשבות והשאיפות שלנו לבין מה שקורה במציאות. הקושי להבין ולהכיל את המרחק בין הציפיות למציאות הזו עלולים לגרום לתסכול, אכזבה ובמקרים קשים יותר למשברים המובילים לדיכאון.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

הרקע לדיכאון בגיל 20

דיכאון בגיל 20 היא תופעה שיכולה להתרחש על רקע החלומות הגדולים, השאפתנות והיעדים שאנחנו מציבים לעצמנו. גיל 20 הוא גיל צעיר עם המון חלומות, סקרנות ורצון להצליח. הציפיות לאיכות חיים מסוימת או להצלחה בתחום מסוים הוא גם מעצם הסיבה הפשוטה שכולם רוצים להצליח וגם מהטעם שאנחנו רואים הצלחה בתחומים שונים במעגלים השונים (המשפחתיים והחברתיים) סביבנו ואנחנו מבינים שזה אפשרי.

שירה, בת 32 מאזור ראש העין משתפת: לפני 7 שנים הרכשתי שאני אבודה לגמרי. במקרה בת דודה שלי שמעה את מה שאני עוברת והמליצה לי לקחת את הטיפול בקליניקה של אורי. הגעתי לקליניקה בלי חשק, בלי אמונה בעצמי או בטיפול שאני יכולה להתאושש מהמצב שבו אני נמצאת. באותו זמן הרגשתי שדיכאון בגיל 20 זה המחלה הכי קשה שאדם יכול לעבור. עברתי משבר אישי בחיים שלי ובעקבותיו איבדתי את החשק לכל החלומות שלי. רציתי ללמוד עיצוב פנים באחת המכללות הנחשבות במרכז והייתי מאושרת. בגלל אותו משבר חוויתי צניחה רגשית, כל הכוחות והרגשות והיעדים שלי התכווצו ונעלמו והבנתי שגם הלימודים יהיו בסימן שאלה.
אבל בזכות אורי והעקרונות שהוא לימד אותי ובליווי אישי ומקצועי שלו, הצלחתי, עקב בצד אגודל להתקדם לאט לאט, לגרש עוד חשש ועוד מחשבה שהורידה אותי.
בזכות המסע שעברתי ושיטת הטיפול של אורי, הדיכאון וה"חוויה" שעברתי בגללה הם בסך הכל פסיק קטן במסע החיים שלי.

טיפול מקצועי של דיכאון אצל גברים

מה קורה בשנות ה-20?

צעירות וצעירים בגילאי ה-20 נמצאים בשלבים שונים (מתקדמים או התחלתיים) של גיבוש הזהות העצמית, מהו הכיוון המקצועי המועדף, זוגיות, משפחה, מקום מגורים ועוד. כאשר למשל קיים חלום לפתוח עסק בתחום כלשהו כמו ייעוץ למשכנתאות, מוסך לרכבים, מכון יופי וקוסמטיקה, עסק לייבוא מוצרי חשמל, נגריה או פתיחת חנות מכולת – לא משנה באיזה תחום, כאשר לאנשים בגילאי ה-20 יש חלום ורצון להצליח, הם מדמיינים לא מעט זמן איך העסק ייראה, מה יהיו היתרונות שלו ואיך אפשר להרחיב אותו לתחומים נוספים בעקבות ההצלחה שתגיע.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

אז מה הבעיה שלאנשים יש שאיפות וחלומות? כמובן שאין בעיה עם חלומות. הבעיה עלולה להתגלות כאשר אדם צעיר פותח עסק, והעסק לא מצליח, או שהוא חווה משברים חברתיים, או מתקשה למצוא זוגיות ולהקים משפחה. אתגרים אלה, הבאים לידי ביטוי בהבדלים בין איך אדם בגילאי ה-20 היה רוצה לחיות את חייו לבין איך שהחיים שלו מתנהלים למעשה, עלולים ליצור דעיכה במצב הרוח, חוסר רצון להתגבר ולהצליח בדברים שעד היום לא הצליח בהם, אדישות, חוסר עניין בסביבה המשפחתית, ומצד שני, עלולות לייצר התפרצויות זעם ותסכול מהמצב.

בזכות האנרגיות והגיל הצעיר, דיכאון בגיל 20 הוא בהחלט בר טיפול ואפשר בהחלט לצמצם אותו ולהתגבר עליו. בקליניקה שלי צעירים רבים קיבלו את הכלים המתאימים לתכונות וליכולות המיוחדות שלהם כדי להבין מהן הנקודות עליהן צומח הדיכאון, ובאמצעות עבודה ותרגולים רבים הם ניצחו את הדיכאון, הפיגו את החששות ובזכות עבודה זו מצב הרוח, היוזמה, הסקרנות והרצון לחיות חיים חברתיים חזרו אליהם.

דיכאון בגיל 20 יכול להיות חוויה קשה ומטלטלת לכל אחת ואחד מאיתנו, אבל אנשים צעירים שכל החיים לפניהם מסוגלים בהחלט להתגבר על תקופות קשות ודיכאונות גם בגילאי ה-20.

מתי, חובב טיולי טראקים משתף: לפני כמה שנים תכננתי עם חברים טיול לקראת חתונה של אחד החברים, הראשון מבין החברים שהתחתן. רצינו לציין את האירוע ולחגוג לפני שהוא נכנס לזוגיות בדרך שונה ומיוחדת.
החלטנו על מסלול מיוחד בדרום אמריקה וקבענו אותו שנה מראש, עם נקודות ומקומות לינה מסודרים, וידאנו עם המשפחה שאין בעיה עם התאריכים וקנינו כרטיסים. בציפיה לקראת הטיול בדקנו וקראנו על היערות, ההרים ונקודות המים המעניינות. מה שהכניס אותי לדיכאון היה ששבוע לפני הטיול שברתי את הרגל והייתי מושבת. לא יכולתי לנסוע לטיול, ומצד שני לא יכולתי לאכזב את החברים האחרים שגם חיכו לו הרבה זמן ואמרתי להם לנסוע. יום אחרי הטיסה שלהם נכנסתי לדיכאון עמוק. לא רציתי לקום מהמיטה, לא להיפגש עם חברים ולא עם בני משפחה. ממש הריאות שלי התרוקנו מאוויר. אני יודע שיש צרות גדולות יותר אבל לקחתי מאוד קשה את האירוע הזה ורק בזכות טיפול והרבה מאוד עבודה עצמית הצלחתי להתמודד ולהתגבר על התקופה הזו.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

אל תעברו את זה לבד

אם אתם מרגישים מחנק בגרון, אם אתם רוצים לצאת, להתאוורר, ליהנות, או שאתם רוצים להתחיל ללמוד מקצוע לחיים. אם הייתם רוצים להכיר בן או בת זוג אבל הגוף שלכם כבוי ואתם לא מצליחים לגייס כוחות או למצוא את הזמן לדברים שנהנתם מהם בעבר כי ההרגשה הכללית היא שהכל דועך אז למה להתאמץ – ולמרות זאת אתם לא רוצים לפספס את הרכבת ולא רוצים להישאר לבד, אז אל תאבדו את התקווה. כעשרה אחוזים מהאוכלוסייה חווים דיכאון בגיל ה-20, והם מטפלים בעצמם, מבינים מהו השורש שממנו הדיכאון גדל ומתחזק, ובאמצעות תירגולים וטיפול יסודי הם נלחמים בכל השדים ומסלקים את כל המחשבות והחששות ומצליחים לצאת לדרך חדשה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: