דיכאון בגיל 10

דיכאון בגיל 10, ילד עצוב

תקופת גיל ההתבגרות, מוגדרת כתקופה המקשרת בין ילדות לבגרות. תקופה זו מתחילה בין גילאי 10-12 עם התחלת ההתפתחות הגופנית. את התקופה הזו, מאפיינים שינויים בכמה תחומים אם גופניים, רגשיים, משפחתיים וחברתיים. ישנם ילדים שעוברים תקופה קשה זו בשלום, אך יש כאלה שהם רגישים יותר מהבחינה הנפשית ומפתחים דיכאון בגיל 10. שיעור הפרעת הדיכאון בקרב ילדים אינו מבוטל לצערנו והמחקרים מראים כי בין 1%-2% מאוכלוסיית הילדים, סובלים מהפרעת דיכאון חמורה. ילדים רבים סובלים מדיכאון ואינם זוכים לאבחנה מקצועית אבל המצוקה הנפשית שלהם רק גוברת.

הפרעה זו של דיכאון בגיל 10, שאינה מטופלת, עשויה לגרום לפגיעה בהתפתחות הילד בתחומים שונים וגם בתוך המשפחה. לדוגמא, ילדים שסבלו מדיכאון יכולים להידרדר לסמים, עבריינות, ניסיונות התאבדות וכדומה.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
דיכאון בגיל 10, ילד עצוב

טיפול נכון נגד דיכאון בגיל 10 יפחית סיכון

הורים חייבים להיות ערים לשינוים בהתנהגות ומצב הרוח של ילדיהם, היות וטיפול נכון נגד דיכאון בגיל 10, יפחית את הסיכון. התסמינים יתחילו עם הפרעות התנהגות, מה שיראה על מצב נפשי לחוץ, כגון: עצבנות יתר, מצב רוח לא יציב או נטייה להתקפי זעם. יש לזהות את הדיכאון כאשר התנהגות מסוימת שהיא חריגה אצל הילד\ה ממשיכה לפחות שבועיים. ישנם לפחות 4 סימני דיכאון כגון ערך עצמי נמוך, בעיות בריכוז, הפרעות שינה כמו שינה מוגזמת או קשיי שינה, תשישות, שינויים בתיאבון או במשקל.

במידה והבחנתם בסימנים אלה יש לטפל בהקדם בבעיה ולבצע אבחון לבדיקת מקור ההתנהגות כך שניתן יהיה לשלול הסברים אחרים. יש לאבחן אצל מטפל פסיכותרפיסט, המתמחה בטיפול ילדים ונוער. טיפול בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית, יסייע רבות לילד או לילדה, כאשר אבחון נכון הינו השלב הראשוני ואז, ניתן יהיה לבנות תכנית מתאימה לילד. באמצעות שינוי המחשבה ודפוסי ההתנהגות, ניתן יהיה להשפיע על הילד, כאשר ילדים מושפעים יותר וניתן לעצב אותם בטיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) הרבה יותר בקלות מאשר מבוגרים הסובלים מדיכאון.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
משפחה מאושרת

דיסתימיה בקרב ילדים – זהירות!

יש לציין, כי דיכאון בגיל 10 או דיכאון בקרב ילדים בכלל, כאשר הוא מתמשך נקרא בשם המקצועי "דיסתימיה". מצב זה קורה כאשר הילד או הילדה, נמצאים בדיכאון במשך תקופה של שנה, כאשר הילד עצוב או עצבני רוב הזמן לדיסתימיה מלווה מצב של דיכאון. בטווח הקצר, הדיסתימיה היא פחותה מזו של דיכאון עמוק, אבל החמרה במצב של הילד\ה תגרום לסכנה בעתיד הילדים ממש כמו דיכאון עמוק. מומלץ לא להקל ראש ולפנות מיד לאבחון ולתכנית טיפולית באמצעות מומחה. לילדים בגילאים האלה, מומלץ למצוא מטפל המתמחה בדיכאון בילדים ובטיפול בו. הקשר בין המטפל לילד חייב להיות טוב, מבוסס אמון וחברי.

אחד מהמטפלים המוכרים בתחום זה, הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים רבות בטיפול בדיכאון בקרב ילדים ונוער. אורי הינו בעל שני תארים בעבודה סוציאלית ולאחר שהוא עצמו עבר טיפול CBT, החליט שהוא מסב את מקצועו כמטפל מוסמך ל-CBT. אורי למד והתמקצע שנים בתחום והיום, הוא בעל שתי מרפאות פרטיות בהרצליה ונתניה ונחל הצלחה רבה בקרב מטופליו. אורי מטפל במגוון מקרים כגון: טיפול בחרדות, בדיכאון, ב-OCD, מטפל בדיכאון בהפרעות שונות ועורך סדנאות בנושאים אלה.

קראו גם את המאמרים הבאים

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי