צלצלו עכשיו 077-8050570
שיחת ייעוץ

077-8050570

דיכאון בגיל 10

דיכאון בגיל 10, ילד עצוב

תקופת גיל ההתבגרות, מוגדרת כתקופה המקשרת בין ילדות לבגרות. תקופה זו מתחילה בין גילאי 10-12 עם התחלת ההתפתחות הגופנית. את התקופה הזו, מאפיינים שינויים בכמה תחומים אם גופניים, רגשיים, משפחתיים וחברתיים. ישנם ילדים שעוברים תקופה קשה זו בשלום, אך יש כאלה שהם רגישים יותר מהבחינה הנפשית ומפתחים דיכאון בגיל 10. שיעור הפרעת הדיכאון בקרב ילדים אינו מבוטל לצערנו והמחקרים מראים כי בין 1%-2% מאוכלוסיית הילדים, סובלים מהפרעת דיכאון חמורה. ילדים רבים סובלים מדיכאון ואינם זוכים לאבחנה מקצועית אבל המצוקה הנפשית שלהם רק גוברת.

הפרעה זו של דיכאון בגיל 10, שאינה מטופלת, עשויה לגרום לפגיעה בהתפתחות הילד בתחומים שונים וגם בתוך המשפחה. לדוגמא, ילדים שסבלו מדיכאון יכולים להידרדר לסמים, עבריינות, ניסיונות התאבדות וכדומה.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
דיכאון בגיל 10, ילד עצוב

טיפול נכון נגד דיכאון בגיל 10 יפחית סיכון

הורים חייבים להיות ערים לשינוים בהתנהגות ומצב הרוח של ילדיהם, היות וטיפול נכון נגד דיכאון בגיל 10, יפחית את הסיכון. התסמינים יתחילו עם הפרעות התנהגות, מה שיראה על מצב נפשי לחוץ, כגון: עצבנות יתר, מצב רוח לא יציב או נטייה להתקפי זעם. יש לזהות את הדיכאון כאשר התנהגות מסוימת שהיא חריגה אצל הילד\ה ממשיכה לפחות שבועיים. ישנם לפחות 4 סימני דיכאון כגון ערך עצמי נמוך, בעיות בריכוז, הפרעות שינה כמו שינה מוגזמת או קשיי שינה, תשישות, שינויים בתיאבון או במשקל.

במידה והבחנתם בסימנים אלה יש לטפל בהקדם בבעיה ולבצע אבחון לבדיקת מקור ההתנהגות כך שניתן יהיה לשלול הסברים אחרים. יש לאבחן אצל מטפל פסיכותרפיסט, המתמחה בטיפול ילדים ונוער. טיפול בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית, יסייע רבות לילד או לילדה, כאשר אבחון נכון הינו השלב הראשוני ואז, ניתן יהיה לבנות תכנית מתאימה לילד. באמצעות שינוי המחשבה ודפוסי ההתנהגות, ניתן יהיה להשפיע על הילד, כאשר ילדים מושפעים יותר וניתן לעצב אותם בטיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) הרבה יותר בקלות מאשר מבוגרים הסובלים מדיכאון.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
משפחה מאושרת

דיסתימיה בקרב ילדים – זהירות!

יש לציין, כי דיכאון בגיל 10 או דיכאון בקרב ילדים בכלל, כאשר הוא מתמשך נקרא בשם המקצועי “דיסתימיה”. מצב זה קורה כאשר הילד או הילדה, נמצאים בדיכאון במשך תקופה של שנה, כאשר הילד עצוב או עצבני רוב הזמן לדיסתימיה מלווה מצב של דיכאון. בטווח הקצר, הדיסתימיה היא פחותה מזו של דיכאון עמוק, אבל החמרה במצב של הילד\ה תגרום לסכנה בעתיד הילדים ממש כמו דיכאון עמוק. מומלץ לא להקל ראש ולפנות מיד לאבחון ולתכנית טיפולית באמצעות מומחה. לילדים בגילאים האלה, מומלץ למצוא מטפל המתמחה בדיכאון בילדים ובטיפול בו. הקשר בין המטפל לילד חייב להיות טוב, מבוסס אמון וחברי.

אחד מהמטפלים המוכרים בתחום זה, הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים רבות בטיפול בדיכאון בקרב ילדים ונוער. אורי הינו בעל שני תארים בעבודה סוציאלית ולאחר שהוא עצמו עבר טיפול CBT, החליט שהוא מסב את מקצועו כמטפל מוסמך ל-CBT. אורי למד והתמקצע שנים בתחום והיום, הוא בעל שתי מרפאות פרטיות בהרצליה ונתניה ונחל הצלחה רבה בקרב מטופליו. אורי מטפל במגוון מקרים כגון: טיפול בחרדות, בדיכאון, ב-OCD, מטפל בדיכאון בהפרעות שונות ועורך סדנאות בנושאים אלה.

קראו גם את המאמרים הבאים

אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

יתרונות של טיפול CBT
נגן וידאו
מדוע אחד חווה חרדה ואחד לא?
נגן וידאו
מהי חרדה? תסמינים וסוגים
נגן וידאו
אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Buttonחייגו אלי