צלצלו עכשיו 077-8050570

דיכאון בגיל 10

תקופת גיל ההתבגרות, מוגדרת כתקופה המקשרת בין ילדות לבגרות. תקופה זו מתחילה בין גילאי 10-12 עם התחלת ההתפתחות הגופנית. את התקופה הזו, מאפיינים שינויים בכמה תחומים אם גופניים, רגשיים, משפחתיים וחברתיים. ישנם ילדים שעוברים תקופה קשה זו בשלום, אך יש כאלה שהם רגישים יותר מהבחינה הנפשית ומפתחים דיכאון בגיל 10. שיעור הפרעת הדיכאון בקרב ילדים אינו מבוטל לצערנו והמחקרים מראים כי בין 1%-2% מאוכלוסיית הילדים, סובלים מהפרעת דיכאון חמורה. ילדים רבים סובלים מדיכאון ואינם זוכים לאבחנה מקצועית אבל המצוקה הנפשית שלהם רק גוברת.

הפרעה זו של דיכאון בגיל 10, שאינה מטופלת, עשויה לגרום לפגיעה בהתפתחות הילד בתחומים שונים וגם בתוך המשפחה. לדוגמא, ילדים שסבלו מדיכאון יכולים להידרדר לסמים, עבריינות, ניסיונות התאבדות וכדומה.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

טיפול נכון נגד דיכאון בגיל 10 יפחית סיכון

הורים חייבים להיות ערים לשינוים בהתנהגות ומצב הרוח של ילדיהם, היות וטיפול נכון נגד דיכאון בגיל 10, יפחית את הסיכון. התסמינים יתחילו עם הפרעות התנהגות, מה שיראה על מצב נפשי לחוץ, כגון: עצבנות יתר, מצב רוח לא יציב או נטייה להתקפי זעם. יש לזהות את הדיכאון כאשר התנהגות מסוימת שהיא חריגה אצל הילד\ה ממשיכה לפחות שבועיים. ישנם לפחות 4 סימני דיכאון כגון ערך עצמי נמוך, בעיות בריכוז, הפרעות שינה כמו שינה מוגזמת או קשיי שינה, תשישות, שינויים בתיאבון או במשקל.

דיכאון בגיל 10, ילד עצוב

במידה והבחנתם בסימנים אלה יש לטפל בהקדם בבעיה ולבצע אבחון לבדיקת מקור ההתנהגות כך שניתן יהיה לשלול הסברים אחרים. יש לאבחן אצל מטפל פסיכותרפיסט, המתמחה בטיפול ילדים ונוער. טיפול בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית, יסייע רבות לילד או לילדה, כאשר אבחון נכון הינו השלב הראשוני ואז, ניתן יהיה לבנות תכנית מתאימה לילד. באמצעות שינוי המחשבה ודפוסי ההתנהגות, ניתן יהיה להשפיע על הילד, כאשר ילדים מושפעים יותר וניתן לעצב אותם בטיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) הרבה יותר בקלות מאשר מבוגרים הסובלים מדיכאון.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

דיסתימיה בקרב ילדים – זהירות!

יש לציין, כי דיכאון בגיל 10 או דיכאון בקרב ילדים בכלל, כאשר הוא מתמשך נקרא בשם המקצועי "דיסתימיה". מצב זה קורה כאשר הילד או הילדה, נמצאים בדיכאון במשך תקופה של שנה, כאשר הילד עצוב או עצבני רוב הזמן לדיסתימיה מלווה מצב של דיכאון. בטווח הקצר, הדיסתימיה היא פחותה מזו של דיכאון עמוק, אבל החמרה במצב של הילד\ה תגרום לסכנה בעתיד הילדים ממש כמו דיכאון עמוק. מומלץ לא להקל ראש ולפנות מיד לאבחון ולתכנית טיפולית באמצעות מומחה. לילדים בגילאים האלה, מומלץ למצוא מטפל המתמחה בדיכאון בילדים ובטיפול בו. הקשר בין המטפל לילד חייב להיות טוב, מבוסס אמון וחברי.

אחד מהמטפלים המוכרים בתחום זה, הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים רבות בטיפול בדיכאון בקרב ילדים ונוער. אורי הינו בעל שני תארים בעבודה סוציאלית ולאחר שהוא עצמו עבר טיפול CBT, החליט שהוא מסב את מקצועו כמטפל מוסמך ל-CBT. אורי למד והתמקצע שנים בתחום והיום, הוא בעל שתי מרפאות פרטיות בהרצליה ונתניה ונחל הצלחה רבה בקרב מטופליו. אורי מטפל במגוון מקרים כגון: טיפול בחרדות, בדיכאון, ב-OCD, מטפל בדיכאון בהפרעות שונות ועורך סדנאות בנושאים אלה.

קראו גם את המאמרים הבאים

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: