טיפול בביטחון עצמי בתל אביב

טיפול בביטחון עצמי בתל אביב - אורי פוקס

אם נגדיר מהו ביטחון עצמי, אז מדובר בעצם, על יכולותיו של האדם, להכיר במעלותיו וחסרונותיו. כולנו נולדים  למעשה, עם פוטנציאל לביטחון עצמי. השאלה הנשאלת היא:" אם כך מדוע אנשים רבים בכל העולם סובלים מחוסר ביטחון עצמי?" התשובה היא די פשוטה – הקשר עם הסביבה שלנו. אנו כולנו בני האדם, נולדנו כיצורים חברתיים ולכן, האופן והגישה שבה החברה תופסת אותנו, הוא בעל משקל רב. זה מתחיל עם המפגש הראשוני שלנו עם האם, היחס שלה אלינו ואז זה ממשיך הלאה למשפחה הגרעינית, לשכנים, לילדים, לגננות, למורות, לחברים לכיתה, לחברים שמשרתים עמנו בצבא וכן הלאה.

כאשר חוויותיו של ילד הן טובות, נעימות, כאלה שיש בהן הערכה, חמימות ויחס חיובי הוא יקבל אישור שהוא אכן ילד טוב, אך אם החוויות הן שליליות והילד חווה דחייה במהלך ילדותו הוא יחוש חוסר הערכה כלפיו וכן, ביטחונו העצמי יהיה מן הסתם ירוד. למשל, ילדים שחשו הערכה גבוהה מצד הוריהם, הם אלה שיהיו בעלי ביטחון עצמי גבוה יותר מילדים שחווים אכזבה וביקורות שליליות. בערים המרכזיות בארץ כמו תל אביב, בגלל הערכה עצמית נמוכה של אנשים שחוו חוויות שליליות בילדותם, אשר ליוו אותם במהלך החיים עד בגרותם, מגיעים למטפל מוסמך, המתמחה עם טיפול בביטחון עצמי בתל אביב. אחת השיטות היעילות היא שיטת טיפול קוגניטיבית התנהגותית, אשר משנה את דפוסי החשיבה של המטופלים, כך שהם מתחילים לטפח הערכה עצמית גבוהה יותר ומכאן חוזר בהדרגה גם הביטחון העצמי.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
גבר מחייך, חליפה, אור יום

סימנים נפוצים בקרב אנשים עם ביטחון עצמי נמוך

קיימים כמה סימנים, אשר מראים על ביטחון עצמי נמוך למשל: 

  • חוסר אמון עצמי
  • קושי בקבלת החלטות
  • עיסוק רב במה יגידו אחרים
  • העדפה של טובת האחר על פני טובת העצמי של מי שסובל מחוסר ביטחון עצמי
  • נטייה לבחור דברים על פי החלטתם של אחרים
  • חוסר יכולת לעמוד מול עימותים

ישנם מטפלים מקצועיים העוסקים שנים עם טיפול בביטחון עצמי בתל אביב ובערים אחרות בארץ, הסבורים כי חוסר ביטחון, הוא למעשה מאפיין של דיכאון או חרדה. חוסר ביטחון עצמי יכול להופיע בכל מיני סיטואציות בחיים עם או ללא סיבה מוצדקת.  למשל אי היכולת, להתמודד עם מצבים פשוטים, השתתפות באירוע, מקומות או אנשים שמי שסובל מחוסר ביטחון עצמי, עשוי לחוש מאוים או לא בנוח. ישנם אנשים אשר סבורים כי נוכחותם חריגה לסביבתם, כאשר למחשבות אלה מצדם, אין קשר כלל למציאות. עוד בנושא ביטחון עצמי.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
כפתור ביטחון עצמי

טיפול בביטחון עצמי בתל אביב יעיל וקצר מועד

אנשים אשר סובלים מחוסר ביטחון עצמי או ביטחון עצמי ירוד, יכולים לטפל בתופעה זו, באמצעות טיפול קצר מועד ע"י מטפל מוסמך המתמחה בתחום זה. טיפול ביטחון עצמי בתל אביב, נעשה בשיטת CBT או בשם השני שלו, טיפול קוגניטיבי התנהגותי. המטפל יאבחן את המטופל ויתחיל את הטיפול, תוך שינוי תפיסה, החלפת מחשבות מחלישות במחשבות מחזקות. שיטה זו סייעה למטופלים רבים לפרוץ לדרך חדשה ולא להיות נשלטים ע"י חוסר הביטחון העצמי שלהם. הטיפול נעשה תוך תרגול אישי של משימות אשר מותאמות לכל מטופל באופן ספציפי. שינוי הפרספקטיבה , יוביל להתנהלות חיובית, חופשיה ונעימה כאשר המטופל ייצור מציאות אחרת וחיובית יותר בחיים.

אחד מהמטפלים המוכרים בתחום, הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים בתחום ומטפל בהצלחה רבה במטופלים אשר חוו במהלך חייהם תחושה של דימוי גוף שלילי, אשר הוביל לחוסר ביטחון. אורי מקבל בשתי מרפאותיו הפרטיות הנמצאות בהרצליה ובנתניה, כאשר מרפאותיו משמשות כבית חם, טיפול יעיל ואוזן קשבת, כשר התוצאות בטיפול זה הן מוכחות.

טיפולים נוספים באזור תל אביב

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי