צלצלו עכשיו 077-8050570

חרדה מוסרית

האני שלנו, מוקף בסכנות ואיומים מכמה מקורות מהותיים: הסביבה, הסתמי והאני העליון. כאשר זה קורה, האני שלנו מתחיל לפחד ומגיב בחרדה. על פי אבי הפסיכולוגיה, זיגמונד פרויד, החרדה למעשה, מסבירה הרבה סוגים של התנהגויות היות והיא זו שדוחפת את האדם שחש חרדה לבצע משהו על מנת להשתחרר ממנה. אחת החרדות המוכרות הנה חרדה מוסרית שהיא בעצם, תגובה רגשית לסכנה מעונש שהאני העליון עשוי להטיל על האדם.

זהו מונח שפרויד הגדיר, בהתייחס לחרדה המלווה ברגשות אשמה ונקיפות מצפון, אשר מתעוררות בנו כאשר אנו בני האדם, שוקלים לבצע מעשה, אשר נתפס לנו כלא מוסרי. במונחים של התפיסה הפסיכואנליטית, חרדה מוסרית מתעוררת, רק כאשר אנשים חווים לחץ לבצע משהו שאינו מקובל על האגו העליון. הדרך של האגו העליון להתמודד עם דחפים אלה, הינה לעורר חרדה מוסרית שמבהירה, כי אם נסטה מדרישות הסופר אגו, אנו ניענש בסופו של דבר.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

חרדה מוסרית – מתחילה מהילדות שלנו

ילד קטן, יכול להתחרט ברגע האחרון כאשר הוא מעוניין לקחת איזה שהוא ממתק שאסור לו, מהחשש שלא להמרות את פי הוריו. בשלבי התפתחות של ילדים קטנים, זוהי בעצם צייתנות, אשר מבוססת על רצון להימנע מלפגוע בהורים. מצד שני, ככל שילד קטן יפנים את הערכים אשר עומדים מאחורי האיסור של ההורים. חרדה מוסרית, מלווה אנשים גם כאשר הם מתבגרים ומתעוררת כאשר הוא מעלה מחשבות לא מוסריות כמו למשל בגידה, שקרים, גניבה וכדומה.

למעשה חרדה מוסרית, נוצרת בהתניה שבה גירוי חיצוני שהיה טבעי, מקושר אוטומטית עם תגובה של פחד וכך תחושת החרדה סביב הגירוי, כך שזהו תהליך שברמות הקיצוניות שלו עשוי ליצור חרדות. אחד הטיפולים היעילים למצב זה, הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי וטכניקות הרפיה ונשימות נכונות במצבי חרדה. המחשבות המקובעות, הן אלה שגורמות למטופלים רבים, לאבד את איכות חייהם, כאשר אין הם רואים את המציאות כפי שהיא. התבוננות יחד עם המטפל המומחה, יגרמו למטופל, לראות את המצב באור נכון, מציאותי ולא פסימי. הטיפול אינו כרוך בתרופות פסיכיאטריות נוגדות חרדה, כי אם בשיחות וניתוח נכון של מצבם של המטופלים, כאשר כל מטופל השיטה והטיפול בו הינו אינדיבידואלי לאחר שבוצע האבחון של המטפל.

שמחה, שחרור, הרפייה

הטיפול המתקדם והמוכח בחרדה מוסרית

אחד מהטיפולים המתקדמים והיעילים ביותר, למי שסובל מתופעת חרדת מוסר, הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי. באמצעות אבחון מקדים, ניתן יהיה לבנות את תכנית הטיפול הנכונה עבור מטופלים, כאשר ישנם דרכים וכלים שמסייעים למטופל להתמודד עם חרדותיו גם מחוץ לקליניקה התומכת של המטפל. אחד מהמטפלים המוכרים שהוא בעל שם ומוניטין של שנים, הינו אורי פוקס, אשר למד את התחום שנים ופתח שתי קליניקות, כאשר האחת היא בנתניה והשנייה בהרצליה.

אורי הצליח בטיפול בקרב עשרות מטופליו אשר ממשיכים להמליץ עליו בחום בקרב אנשים הסובלים מדיכאונות, חרדות חברתיות, פוסט טראומה ובעיות אחרות נפוצות, אשר נתן לטפל בהן באמצעות טיפול זה שהוא ממוקד וקצר מאוד, אך למי שמתמיד ומאמץ את הכלים היעילים של המטפל, שימוש בכלים אלה מביאים תוצאות ארוכות טווח.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: