צלצלו עכשיו 077-8050570

דיכאון אצל גברים

נשים חוות דיכאון מסוג אחר מאשר דיכאון אצל גברים. הדיכאון של הגברים הינו סמוי ולכן קשה לאבחן אותו במקרים רבים. יחד עם זאת, קיימים נתונים מדאיגים כגון עלייה ניכרת בהתאבדות בקרב גברים בשנים האחרונות במיוחד. אחד מתוך 7 גברים סובלים מדיכאון ואילו 1 מתוך 5 נשים סובלות מדיכאון. ישנן מדינות נוספות בעולם שהאחוז של גברים הסובלים מדיכאון הוא אף גבוה בהרבה יותר מהנתונים הללו. ישנם רופאים או מטפלים תרפיסטים, אשר אינם יכולים לאבחן דיכאון בקרב מטופלים מסוימים והתוצאה היא, ש-25% מגברים אלה, יסבלו מדיכאון חמור יותר.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

הגברים אינם מעזים לספר או להודות שהם סובלי מדיכאון

זו האמת, היות ואצלם, דיכאון נתפס כמשהו לא גברי והם נוטים לשמור בבטן את הסוד הגדול שלהם, על אף שהם יודעים עמוק בתוככם שהם אכן סובלים מתופעת דיכאון אצל גברים. יש לציין כי הגברים מאובחנים כדיכאוניים, רק לאחר שהנשים שלהן, מתחילות לסבול מדיכאון. התופעות הן מוכרות: גבר שמתנתק חברתית, אינו פעיל מינית, מכלה את זעמו בילדיו או באשתו, או מסתגר ומתבודד עד שהאישה עצמה פונה למטפל או פסיכיאטר והעצה של הרופא או המטפל היא אחת – להביא את הבעל לטיפול.

למעשה, גברים מתמודדים באופן שונה לחלוטין מנשים שסובלות מדיכאון. נשים נוטות לבכות או היות מכונסות בעצמן ואילו תופעה של דיכאון אצל גברים יכול להביא להתנהגות אלימה, התמכרויות לסמים או לאלכוהול, הימורים או כל מיני התנהגויות אימפולסיביות אחרות.

דיכאון מהחיים, עייפות, פחד, שינה

סימפטומים מוכרים נוספים של דיכאון אצל גברים

אחד מהתסמינים המוכרים שמעידים על דיכאון אצל גברים הינו קימה מוקדמת מאוד בבוקר כמו למשל בשעה 3 או 4 לפנות בוקר. כאשר מדובר בכמה פעמים בודדות, אין להתייחס לתופעה זו כאשר היא מופיעה כמה פעמים בודדות, אך כאשר מדובר על תופעה שחוזרת על עצמה יש להתייחס אליה ברצינות ולבדוק אם מדובר על דיכאון בקרב גברים. ישנן תופעות נוספות כגון אדישות טוטלית, תחושות של חוסר אונים מול מציאות שלא נראתה מאיימת קודם. גם ירידה ממשית בתאבון, מעידה על דיכאון ופעילות שהייתה אהובה קודם והופסקה לחלוטין, מהווה סימן נוסף לדיכאון בקרב גברים.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

פניה מוקדמת לתרפיסט תקדים תרופה למכה

לתופעה של דיכאון אצל גברים, קיימים שלבים שרק מחמירים אם הגברים לא יהיו מטופלים. אחד מהטיפולים היעילים הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי או בשפה המקצועית CBT. טיפול זה הינו ממוקד וקצר מועד, כאשר המטופל מאובחן ע"י המטפל, מה שיקנה לו גישה טיפולית נכונה וממוקדת. אחד מהמטפלים המוכרים בתחום הטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי, הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים רבות בתחום וזכה להצלחה רבה בקרב מטופליו. אורי, הינו בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית. אורי עבר הסבת מקצוע, לאחר שהוא עצמו חווה טיפול קוגניטיבי התנהגותי אשר שינה את חייו לטובה. היום, הוא רואה עצמו כשליח כאשר הוא מסייע רבות למטופליו.

אורי, הינו בעל שתי קליניקות בהרצליה ובנתניה והקליניקות הינן בעלות אופי חם וביתי, כאשר המטופלים חשים בנוחות ובביטחון כאשר הם מגיעים לטיפול. בקליניקה המטופלים לומדים כיצד להתמודד מול דיכאון, כשאר הגישה היא שינוי דפוסי המחשבה וההתנהגות ושינוי קו המחשבה לכיוון אופטימי יותר.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: