צלצלו עכשיו 077-8050570

התקפי חרדה ממוות

התקפי חרדה ממוות, חושך ופחד

אנו מודעים לעובדה, כי הסוף של כל בן אנוש הוא למות ולבטח אין אנו מתלהבים ממחשבה זו ההתמודדות עם נושא המוות, העסוק בו והפחד מנושא זה הינם נורמליים ומובנים כאשר אדם קרוב או חבר/ה מתמודדים מול מחלה קשה. ישנם אנשים מצד שני, אשר חווים התקפי חרדה ממוות או כפי שנקרא בשפה המקצועית THANATOPHOBIA כאשר הם מאזינים לחדשות, כאשר הם קוראים על אסונות טבע, מגיפה או כל מיני אזכורם בנושא זה הפחד ממוות ברמה מופרזת מהווה עיסוק מופרז בנושא המוות. מצד אחד כולנו נמצאים בסכנה של תאונה, מחלה, בדיקות רפואיות שתמיד נחשוש מהן אבל החשיבה המתמדת בנושא זה, פשוט לא תשנה דבר.

כאשר אנשים שפוחדים ועסוקים במחשבות של מוות, מאמינים כי הדאגה תכין אותם להתמודדות שתהיה טובה יותר מול מצבים מסוכנים או מאיימים כגון מוות. אנשים אלה, עשויים להיות מוטרדים מהמחשבה על מוות כאשר הם מנסים למנוע ולהתגונן ממחשבות אלה, אך למעשה הפעולה היא הפוכה, היות והם יותר נכנסים למתח ודאגות, מה שיוצר מהר מאוד התקפי חרדה ממוות. כל נושא כגון רעידת אדמה, יכולים לגרום לסובלים מחרדת מוות, להתחיל ולהוציא כספים מיותרים, על מוצרים שונים ומוגזמים למען הגנה.

חרדות אובססיביות ומפחידות

חרדות מהמוות עשויות להיות אובססיביות ומפחידות, כך שהן יכולות לגרום לשיתוק והימנעות להביא כי באופן פרדוקסאלי הפחד מפני המוות פוגע משמעותית באורח החיים התקין של הסובלים מחרדה ספציפית זו. ממש כמו בשאר סוגי החרדות, יש לטפל כאשר מדובר על פגיעה באיכות החיים או בתפקודו של המטופל. ישנם סימפטומים גופניים כגון: קשי שינה, הפרעות בעיכול, זיעה קרה המלווים עם התקפי חרדה ממוות. למעשה פחד זה למעשה נקרא בשפה המקצועית: THANATHOFOBIA כאשר הוא מתייחס לעיסוק מורכב בסיום החיים ובמיוחד בחרדות בריאות הכוללות מחשבות חודרניות על גסיסה או מחלה קטלנית שהוא יכול למות ממנה.

קיימים תסמינים מוכרים של התקפי חרדה ממוות, כמו למשל: חרדה מוגברת, מחשבות על מוות לפני השינה, התקפי חרדה תכופים, דופק מהיר, הזעת יתר, שיתוק בגפיים לכמה דקות עד לחלוף ההתקפה, כאבי בטן ובחילות, רגישות מוגברת לחום וקור. למעשה העיסוק במחשבה על המוות בקרב אנשים הסובלים מבעיה זו, מיתרת קיפאון עד למצב של אי תפקוד בחיי היום,יום.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
פוביה, פחד, פאניקה, חרדה

תוצאות קשות של התקפי חרדה ממוות

ישנם מקרים קיצוניים של פחד ממוות, כמו למשל: התמכרויות, פרנויות, התמכרויות, אובססיביות, התרחקות מחברה, קיפאון רגשי ומחלות פיזיות כגון מחלות אוטואימוניות. במקרים אלה, יש לפנות לפסיכותרפיסט מוסמך, אשר יוכל באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי, להפוך את הפחד מהמוות למחשבות שניתן לדבר עליהן, לבחון ולחיות איתן. יש להבהיר למטופלים באמצעות שינו דפוסי המחשבה וההתנהגות כי עצירת החיים תמנע את המוות ולכן יש להבהיר למטופלים הסובלים מתסמונת זו, כי החיים הינם קצרים והם יכולים להיות משמעותיים וטובים יותר.

מי שמטפל בהתקפי חרדה ממוות הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי ומתמחה בטיפולים כגון: דיכאונות, חרדות, OCD, ייעוץ זוגי ועוד. אורי מקבל בשתי מרפאותיו הפרטיות בהרצליה ובנתניה וזכה להצלחה במטופלים רבים שאיכות חייהם השתנתה לאחר טיפול יעיל וקצר מועד זה.

עוד בנושא התקפי חרדות ושיטות טיפול

אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Buttonחייגו אלי
Uri Fox
4.9
מבוסס על 52 ביקורות
powered by Google
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן: