צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול בהתקפי חרדה קשים

כאשר אדם חווה התקפי חרדה קשים, החוויה של ההתקף באה לידי ביטוי באותם תסמינים של התקפי חרדה אבל בעוצמה הרבה יותר גבוהה. אם אנשים החווים התקפי חרדה בעוצמה רגילה מתקשים לצאת מהבית ולנהל שגרת חיים תקינה, החוויה של התקפי חרדה קשים יוצרת הרגשה של אובדן שליטה על הגוף, רצון לברוח ממקומות בילוי הומי אדם ולהסתגר בבית עד שההתקף יעבור. למעשה ההתקפים הקשים מעצימים את תחושת האימה, החשש לצאת מהבית, המחשבות על הסבל והכאבים חזקים ומועצמים יותר.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

למה אני סובל מהתקפי חרדה קשים?

לכל בני האדם יש מנגנון פנימי המתריע ומודיע לנו כאשר אנחנו נמצאים תחת סכנה או איום. כאשר זה קורה הגוף שלנו מגיב וכופה עלינו להבין ולהיזהר. לעתים המנגנון הזה "מתקלקל" ופועל ללא סיבה אמיתית. לכן כשאנחנו בעבודה, בדרכים או בבילוי בחוף הים ואנחנו מרגישים פתאום תחושת מחנק או חוסר אונים בלתי מוסבר, רוב הסיכויים שאנחנו חווים התקף חרדה ולא מבעיה רפואית אמיתית. כדי להבין מה המקור לחרדה צריך להבין מהו השורש הבעיה שלה באמצעות טיפול בהתקפי חרדה קשים כפי שמתנהל באופן מקצועי ויסודי בקליניקה של אורי פוקס.

נויה בת 27 מרמת השרון משתפת: "תמיד הייתי בחורה של חברות, של בילויים, חופשות בחו"ל, מתעדכנת בכל מה שחדש ובקיצור – טורפת את החיים. לפני כמה שנים התחלתי להילחץ, הפסקתי להנות מהופעות בגלל הצפיפות והעומס, לפני החלטה על חופשה בחו"ל התחלתי לחשוב על הטיסה ועל התורים הארוכים בשדה התעופה. החששות והמחשבות על כל יציאה הלכו והתגברו, התחלתי לברור יציאות והמעגל החברתי שלי הצטמצם כי כמה אפשר להיות בקשרים חברתיים בלי להיפגש ובלי לצאת מהבית. זו הייתה תקופה ארוכה וקשה. בזכות הטיפול המקצועי בקליניקה של אורי הצלחתי לשים את הדברים בפרופורציות הנכונות, הבנתי איך אפשר גם להנות וגם לצאת בלי להיקרע מבפנים על מה יהיה. בזכות הטיפול היסודי והשורשי של אורי נפתרתי מהחרדה, חזרתי לעצמי וחזרתי לחיות."

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

לשרוד את חוסר האונים

אתם קמים בבוקר ומתחילים לארגן את היום ואת הדברים המתוכננים להמשך, על הקידום בשכר שמתעכב, שיפוץ בבית שאתם לא מוצאים זמן לטפל בו או לענות בקבוצת וואטספ עם החברים אם אתם מגיעים למפגש שמתוכנן בקרוב.
כל הדברים האלה לא מטופלים ונדחים בגלל התקפי החרדה וההתעסקות בתסמינים במשך כל היום. כאשר הראש עסוק בלהבין למה זה קורה ולנסות לשרוד את הכאבים האיומים, בלתי אפשרי להתפנות ולהתמקד בדברים אחרים. הכאבים כל כך חזקים שלמעשה לאורך היום אני רק חושב ומקווה שהיום ייגמר ללא ההתקפים האלה.

למעשה, עבור מי שחווה התקפי חרדה קשים, השגרה היא ניסיון רק לשרוד את היום בלי יכולת באמת להתקדם ולהגשים יעדים כאשר למעשה התסמינים שנגרמים מההתקפים מרגישים כבעיה רפואית של כאבים, לחץ דם ותחושה שמשהו אצלי לא בסדר. קראו גם איך לזהות התקף חרדה?.

אנשים שמחים, חיוכים, חברים

אורלי, נשואה ואם לשניים משתפת: כל החיים שלי הייתי רגילה להיות עצמאית, לעשות הכל בעצמי בלי עזרה מאחרים. אחד הדברים הכי קשים והכי מתסכלים הוא שבזמן שאני תחת התקף חרדה קשה, אני חייבת את בן הזוג שלי לידי או מישהו אחר שאני יכולה לסמוך עליו שירגיע אותי. בגלל החשש שכל רגע אני עלולה לחוות התקף חרדה אני הרבה פעמים מרגישה חסרת אונים עבור פעולות פשוטות שאדם בוגר עושה ביום-יום: ללכת לעבודה, להיפגש עם חברות, להקדיש זמן איכות עם הילדים – לא תמיד זה אפשרי וגם כשאפשרי הכל חייב להיות מתוכנן ומאורגן מראש.

געגוע לספונטניות ולבילויים

אחד הדברים המשמעותיים שעולים בטיפול בהתקפי חרדה קשים הוא הגבלת התנועה והחופש. מכיוון שהתקפים אלה כל כך חזקים, מרגיש שהגוף והנפש שלנו פשוט קופאים במקום מהכאב, מהסחרחורות או מדופק הלב המואץ. כל אדם שלא חווה התקפי חרדה מקבל הודעה בוואטספ מחבר אם הוא זורם להיפגש היום, מחר או בעוד כמה ימים ופשוט קובעים ויוצאים. לעומת זאת, אצל 10%-11% מהאוכלוסיה שחווה התקפי חרדה או התקפי חרדה קשים מדובר בפעולה מורכבת מאוד.

החשש מהתקף חרדה קשה הוא כל כך מאיים ועוצמתי ולכן רבים מהסובלים ממנה מפתחים התנהגות אגורפובית (מהמילה אגורפוביה), התנהגות שנוטה להימנע ממקומות הומי אדם כמו בילויים בבתי קפה או חופשות בחו"ל עם המשפחה, להתעדכן בקולקציות החדשות בקניון, ומפגשים חברתיים (על פי מחקרים, 50% מהנוטים לאגורפוביה סובלים מהתקפי חרדה). 

מחלימים מדברים

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - ליאור מסיקה - בטיפול

מטופלים מספרים – ליאור מסיקה

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - אושרת ריידר - בטיפול

מטופלים מספרים – אושרת ריידר

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - איציק עזרא - בטיפול

מטופלים מספרים – איציק עזרא

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - תהילה - בטיפול

מטופלים מספרים – תהילה

yellow bub - עיצוב אתר בטיפול - אורי פוקס

למה השיטה שלנו
יעילה כל כך?

vi small - בטיפול

כי פותרים את הבעיה מהשורש

בלי פלסטרים או קיצורי דרך. אנחנו מבקשים למצוא פתרון מלא, כדי שמצבי החרדה והדיכאון לא יחזרו שוב בעתיד. זו הסיבה שאנחנו מקפידים לחקור לעומק ולאבחן את שורש הבעיה, במטרה לתת מענה הוליסטי ולפתור את העניין עד תומו.

bag

כי מקבלים כלים יישומיים

המטרה שלנו היא להעניק למטופלים שלנו כלים מעשיים ופשוטים לשיפור איכות החיים שלהם. אנחנו נותנים מענה קונקרטי למטופל, כך שבתוך מספר טיפולים כבר יהיה ניתן להרגיש בהבדל משמעותי.

vi small - בטיפול

כי אכפת לנו – גם מחוץ לקליניקה

אנחנו יודעים שהתהליך לא נעצר כשהפגישה נגמרת וחשוב לנו להיות שם עבור המטופלים שלנו לכל אורך הדרך. הצוות שלנו זמין ומלווה את המטופלים באופן אישי גם מעבר למה שקורה בחדר הטיפולים.

vi small - בטיפול

כי מרגישים שינוי ורואים תוצאות

וזה קורה מוקדם משחשבתם: מטופל שמחויב לתהליך יוכל להבחין בהבדל כבר בשלב מוקדם יחסית של הטיפול. כשהתוצאה ניכרת בשטח – עולים גם הסיכויים להתמיד ולהצליח ליצור שינוי מהותי וקבוע באיכות החיים.

bag

כי יש לזה סוף

אין כאן ניסוי, טעייה ותהייה או התחייבות שלא יודעים איך ומתי היא תיגמר - זהו תהליך טיפולי ממוקד וקצר מועד. התהליך מותאם אישית לכל מטופל ומבוסס על אבחון מדויק של הבעיה וכיצד היא מתבטאת בחיי היומיום.

מסע לטיפול בהתקפי חרדה קשים

השגרה של בית-עבודה-בית שוחקת אותך? רוצים לחזור להנות מהדברים הפשוטים של החיים ולהפסיק לחשוש מצרכים בסיסיים כמו תור לרופא, קניות בסופר ולהפסיק לסבול מכאבי החרדות האיומים? 

אתם מוזמנים להצטרף אליי ויחד, בצורה יסודית ננתח את שורש החרדה, מה המקור שיוצר את הבעיה ומה משמר אותה. ביחד נבנה תוכנית עם פתרון אמיתי וקבוע לטיפול בהתקפי החרדה הקשים מהשורש והתופעות שלה הגורמות לכאבים איומים, קוצר נשימה, דופק מואץ והרגשה חזקה ואמיתית של הבעיות הבריאותיות וההתנהגות שהחרדה גורמת.

אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?

מאמרים נוספים מעניינים באתר

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: