טיפול בחרדה ממחטים

טיפול בחרדה ממחטים, בדיקת דם, מחט ליד

איכמופוביה, הינה השם המקצועי של פחד ממחטים. זוהי סוג של פוביה שהוא למעשה פחד מתמיד בלתי סביר ומוקצן. פחד זה, מתעורר בשל סלידה מזריקה, או בדיקות דם. התגובה היא חריפה ואפילו קיצונית. למעשה, על פי הסטטיסטיקה שנעשתה, כ-10% מהאוכלוסייה, סובלים מפחד ממחטים. התגובה והסימפטומים המוכרים של פחד ממחטים היא התעלפות. ההתעלפות מגיעה לרוב בשל לחץ דם אשר יורד בבת אחת כתגובה לפחד. מי שמאובחן כבר זמן רב שסובל מפחד ממחטים, מומלץ כי יגיע לטיפול פסיכולוגי אשר יסייע לו, באמצעות טיפול בחרדה ממחטים. ראשית הפסיכולוג או התרפיסט, יברר האת מקור הפחד. לרוב הרתיעה מדם, המראה של המחט, פחד מצוות הרופאים והאחיות או פחד מכאב.

מטרתו של טיפול בחרדת מחטים, היא להפחית את התגובה הרגשית והמוגזמת למראה של מזרקי, או כל הליכים רפואיים אחרים. יש לבנות תכנית טיפול מתאימה, אשר תתאים באופן אינדיבידואלי לכל מטופל.. באופן זה, התגובה תופחת בהדרגה עד להיעלמות של התקפי החרדה. טיפול זה נעשה בשיטת CBT שהיא שיטת טיפול קוגניטיבי התנהגותי, מה שהוכח כיעיל ביותר ומוצלח.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
מחט, הזרקה

הסיבה של פחדים ממחטים נעוצה בעבר הרחוק עוד בהיסטוריה..

ישנם חוקרים אשר סבורים, כי פחד ממחטים, נובע עוד בהיסטוריה הרחוקה, כשאר היו הרבה מקרי מוות כתוצאה מאלימות, כתוצאה מחפצים חדים, כגון חניתות, חיצים או אפילו גרזנים. העובדה הזאת למעשה, מסבירה מדוע חפצים חדים כמו מחטים, מעוררים את תגובת הפחד בקרב אנשים רבים. ישנם שני שלבים כאשר מתחילים עם טיפול בחרדה ממחטים: הטיפול הקוגניטיבי – שמטרתו היא לזהות את המחשבות השליליות ולהחליפו במחשבות שתהיינה חיוניות, כאלה שתואמות למציאות הקיימת.

הטיפול ההתנהגותי – מתמקד בלזהות את דפוסי ההתנהגות של המטופל, כאשר דפוסים אלה הם פשוט מקובעים ולקויים, מה שמונע את החשיפה לשימוש במחטים. יש לציין כי בטיפול זה, המטופלים נחשפים בהדרגה ובאופן מבוקר למחטים וטיפולים רפואיים שונים. לדוגמא, החשיפה של המטופל, תתחיל עם תמונות של מזרקים אחר כך חשיפה לדם ועד לחשיפה מוחלטת למחטים  במציאות בקליניקות השונות.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
אישה שמחה, שחרור לחצים

מדוע טיפול בחרדת מחטים הוא כה חשוב?

יש לציין כי טיפול בחרדת מחטים הוא חשוב, משום שכולנו נצטרך טיפולים שונים או בירור של מחלות מסוימות. יש לבצע בדיקות דם, אשר כרוכות בחשיפה למזרקים כאשר הדם נשאב מהווריד שלנו. תגובה של חרדה, עשויה למנוע מהמטופלים, לקבל את הטיפול הרפואי אשר לו הם זקוקים. הימנעות מבדיקות דם או כל טיפול רפואי אחר, הכרוך במזרקים, אינפוזיה וכדומה, יכולה לגרום לבעיות חמורות בתחום הרפואי, החברתי ואפילו בתחום המשפטי.

יש לפנות אל מטפל מומחה המכיר שיטות יעילות עבור טיפול בחרדה ממחטים, כאשר המטפל, זכה להצלחה בתחום. אחד מהמטפלים המוכרים הוא אורי פוקס, אשר עוסק שנים בטיפול בכל סוגי החרדות. אורי הינו בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, כאשר ביצע הסבה בשל טיפול שהוא עצמו קיבל בטיפול בחרדה. הטיפול השפיע עליו כל כך לטובה שהחליט כי הוא מבצע הסבה והפך להיות תרפיסט המתמחה בכל סוגי החרדות, כאשר הוא רואה עצמו כשליח, אשר מעוניין לסייע לאנשים שסובלים מכל מיני חרדות. והוא מקבל במרפאותיו הנמצאות בנתניה ובהרצליה. תוכלו לקבל טיפול יעיל ומממוקד ולהיפרד יפה מהחרדות.

קראו עוד בנושא טיפול נפשי.

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי