צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול בחרדת מחלות

אנשים מסוימים עסוקים בבריאותם ואפילו מעל ומעבר ממה שצריך. כאשר אדם חושש שמא יחלה במחלה קשב ומפרש זאת באופן פסימי ומתחיל לחשוב כי הוא חש בכל מיני מחושים פיזיים. מי שעסוק כל העת בבריאותו ואפילו מגביר את החרדות בביקור אצל רופאים שונים, יכול רק להחמיר את המצב. למעשה מדובר בסוג של פוביה יש להגיע אל טיפול בחרדת מחלות או לפי השם המקצועי שלה "היפוכונדרייה". מצד אחד, אין להזניח את הבריאות ויש לבצע בדיקות תקופתיות על פי המלצת הרופא המטפל, אך לא מעבר לזה. אנשים אלה, אשר סובלים מפחד מפני מחלות נמצאים במתח וחרדה כל העת.

מדובר על שכיחות של מקרים אלה, בקרב 5% באוכלוסייה. לרוב, הפרעה זו של היפוכונדרייה פורצת בגילאים שבין 20-30 והשכיחות היא בקרב גברים ונשים כאחד. הפרעה זו, נחשבת כארוכת טווח וכן, רמות החומרה שלה הן שונות. עזרה מקצועית כגון טיפול בחרדת מחלות, עשויה להועיל, כאשר הטיפול הינו קוגניטיבי התנהגותי. יש לציין, כי אבחון של סימפטום חרדת מחלות, יכול להינתן בתום תקופה של 6 חודשים.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

מה גורם להפרעה של הסובלים מחרדת מחלות?

למעשה, עד היום לא יודעים מהיכן מקור הסימפטום של חרדת מחלות וישנן השערות שונות בנושא זה. יש כאלה שטוענים כי מדובר על גנטיקה כך שזה עובר בתורשה ויש כאלה הטוענים כי מדובר על מי שסף הסיבולת למחושים פיזיים נמוך. למשל מי שסובל מחוסר נוחות בבטן, יפרש זאת ככאב בטן בלתי נסבל. דבר זה, עשוי לפתח דאגה מוגזמת לבריאות ומכאן מגיעה למעשה חרדת מחלות. ישנם חוקרים, אשר מפרשים את חרדת המחלות לבעיה חברתית או התנהגותית. למשל, התמודדות מפני קונפליקטים שונים, ממשימות ומחויבויות שונות. עד סיבה נוספת, עשויה להיות תחושות של חוסר ביטחון עצמי או הערכה עצמית נמוכה. למעשה ההיפוכונדרייה, הינה תפיסה מוטעית של אדם כלפי עצמו וכלפי הסביבה.

חרדת מחלות

אדם הסובל מחרדת מחלות, אינו מסוגל להתמודד מול המציאות או לקבל סיוע מהסביבה. כאשר אנשים אלה, חשים פחדים פנימיים. כל זה, תורם למצב של חרדה. לעיתים סימפטומים אלה של חרדת מחלות קשורים לאי אילו שהם אירועים שחווה זה הסובל מחרדת מחלות, כאשר האירוע מתקשר עם מוסד רפואי או מחלה קשה של קרוב של הסובל מתופעה זו. בכל מקרה, כאשר תופעה זו נמשכת כמה חודשים, מומלץ להגיע אל טיפול בחרדת מחלות אצל מטפל מוסמך שהוא תרפיסט המתמחה בסוג חרדה זה.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

האמונה המקובעת של מי שסובל מחרדת מחלות והטיפול היעיל בתופעה זו

יש לציין, אנשים אלה, גם אם הבדיקות שלהם יצאו תקינות, ימשיכו לדאוג לגבי בריאותם. התגובות השליליות כלפי אנשים אלה, אות כמובן מהחברה. החברה נוטה להתייחס לאנשים אלה הסובלים מחרדת מחלות באופן שלילי, מה שלבטח יגביר את הבדידות שלהם, הסבל והקושי. זו הסיבה כי יש לטפל באמצעות שיטת CBT, כאשר טיפול בחרדת מחלות, גורם למטופל לשנות את דפוסי המחשבה השליליים שהוא חש ורק מגבירים אצלו את החרדות. וכן, להכיר במצב שאין מדובר במציאות, כי אם בדמיון שלו שהוא חולה תמיד או חושש מהבריאות שלו שאינה תקינה.

הסתתרות, חשש

ישנם תסמיני שמטפל מזהה אצל מטופלים הסובלים מחרדת מחלות כמו למשל: כאשר מטופל מוטרד ומפוחד מהתפיסה שהוא סובל ממחלה קשה. הדאגה ממשיכה גם לאחר שהבדיקות הרפואיות אשר ביצע, הינן תקינות. משך ההפרעה יהיה מעל לחצי שנה, אדם הסובל מחרדת מחלות, לא מכיר בעובדה שהדאגה הקיצונית שלו וחסרת הבסיס, היא מוגזמת ואינה הגיונית ברוב המקרים.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

טיפול בחרדת מחלות באמצעות טיפול CBT

אחד מהטיפולים היעילים ביותר עבור מי שסובל מחרדת מחלות הוא טיפול בחרדת מחלות באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי או בשמו המקצועי של טיפול זה CBT. המטופל, לומד לזהות את דפוסי החשיבה האופייניים למצבו והקשר של התעסקות מתמדת בתסמינים גופניים. המטופל, יזהה את החרדה הבריאותית כבלתי הגיונית כגון הגזמות בפירושים השונים שהוא נותן למשל כאב ראש יכול להתפרש כגידול במוח וכדומה. המטפל יחשוף את המטופל לנושאים הקשורים למחלות ולמוות, ובהבנתם כחלק בלתי נפרד מהחיים. הסבל של המופל מחרדותיו יפחת לאחר טיפול זה שהוא ממוקד, יעיל וקצר מועד. בטיפול, ילמד המטופל להפחית את העיסוק בתסמיני גוף ואת הפחד מהמחלה.

אחד מהמטפלים המוכרים בנושא של טיפול בחרדת מחלות הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים בכל סוגי החרדות והדיכאונות ועוד. אורי, הינו בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ועבר הסבת מקצוע כתרפיסט מוסמך, עקב טיפול CBT שהוא עצמו חווה. אורי מקבל בשתי מרפאותיו הפרטיות בהרצליה ובנתניה. אורי טיפל בהצלחה בהמון מטופלים, אשר איכות חייהם חזרה אליהם לאחר טיפול זה.

למה השיטה שלנו
יעילה כל כך?

כי פותרים את הבעיה מהשורש

בלי פלסטרים או קיצורי דרך. אנחנו מבקשים למצוא פתרון מלא, כדי שמצבי החרדה והדיכאון לא יחזרו שוב בעתיד. זו הסיבה שאנחנו מקפידים לחקור לעומק ולאבחן את שורש הבעיה, במטרה לתת מענה הוליסטי ולפתור את העניין עד תומו.

כי מקבלים כלים יישומיים

המטרה שלנו היא להעניק למטופלים שלנו כלים מעשיים ופשוטים לשיפור איכות החיים שלהם. אנחנו נותנים מענה קונקרטי למטופל, כך שבתוך מספר טיפולים כבר יהיה ניתן להרגיש בהבדל משמעותי.

כי אכפת לנו – גם מחוץ לקליניקה

אנחנו יודעים שהתהליך לא נעצר כשהפגישה נגמרת וחשוב לנו להיות שם עבור המטופלים שלנו לכל אורך הדרך. הצוות שלנו זמין ומלווה את המטופלים באופן אישי גם מעבר למה שקורה בחדר הטיפולים.

כי מרגישים שינוי ורואים תוצאות

וזה קורה מוקדם משחשבתם: מטופל שמחויב לתהליך יוכל להבחין בהבדל כבר בשלב מוקדם יחסית של הטיפול. כשהתוצאה ניכרת בשטח – עולים גם הסיכויים להתמיד ולהצליח ליצור שינוי מהותי וקבוע באיכות החיים.

כי יש לזה סוף

אין כאן ניסוי, טעייה ותהייה או התחייבות שלא יודעים איך ומתי היא תיגמר - זהו תהליך טיפולי ממוקד וקצר מועד. התהליך מותאם אישית לכל מטופל ומבוסס על אבחון מדויק של הבעיה וכיצד היא מתבטאת בחיי היומיום.

מאמרים נוספים באותו הנושא

0/5 (0 Reviews)

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
Call Now Buttonחייגו אלי