טיפול בהפרעות כפייתיות

אובססיה לקניות ושופינג

הפרעה כפייתית קומפולסיבית מוגדרת כהפרעה נפשית, אשר בה מופיעים תסמינים של אובססיות או קומפולסיות, כאשר תסמינים אלה, מעוררים מצוקה נפשית קשה. שכיחות ההפרעה בקרב האוכלוסייה הבוגרת בעולם היא 2%-3%, כאשר הגברים לוקים בהפרעה נפשית זו יותר מאשר הנשים. חלק מהסימפטומים הם טיקים שמתבטאים במצמוץ בלתי נשלט בעיניים או בשפתיים. ישנם משברים בהפרעה נפשית זו, אשר הסובל מהפרעה זו, עשוי לחשוב מחשבות אובדניות אשר במקרים קיצוניים יגרמו להתאבדות. יש לפנות אל טיפול בהפרעות כפייתיות באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי או בשפה המקצועית של שיטה זו CBT. עוד בנושא דיכאון מהחיים.

המחשבות הטורדניות של מי שסובל מהפרעות כפייתיות, מפריעים לשגרת חייו, כשאר המחשבות גוזלות ממנו כשעה ביום. למרות שקיימות תרופות פסיכיאטריות לחרדות והפרעות, כאשר הוא בהחמרה, מטפלים רבים כמו אורי פוקס, סבורים כי שיטה ממוקדת של טיפול בהפרעות כפייתיות  קוגניטיבי התנהגותי, עשוי לשפר את מצבו של המטופל. מדובר על שיטה אשר מלמדת את המטופל לשנות את המחשבות הטורדניות למחשבות חיוביות ולא לשים לב לכפייתיות שבהן.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
טיפול בהפרעות כפייתיות והשמנה

אנשים הסובלים מהפרעות טורדניות כפייתיות סובלים גם מחרדות

אחד מהסימפטומים הידועים של הפרעה טורדנית כפייתית הינו רמת החרדות  שחווים הסובלים מהפרעה ספציפית זו. אנשים הסובלים מ-OCD, חשים מאוימים. אורי פוקס, כמי שמטפל בתופעה זו בקרב מטופליו מספר, כי הוא מבקש ממטופליו הסובלים מ-OCD, להכין רשימה של מצבים אשר מעוררים פחדם כפייתיים. טיפול בהפרעות כפייתיות בשיטת CBT, מתחיל בחשיפה הדרגתית או באמצעות דמיון מודרך למצבים אשר גורמים לחרדות. קצב ההתקדמות בטיפול זה, תלוי ביכולתו של המטופל לסבול חרדה ולהתנגד להתנהגות הכפייתית אשר שולטת בו.

עוד מספר אורי פוקס, כי מטרתו של טיפול בהפרעות כפייתיות, הינו לאפשר למטופל לחוות את המצבים שמעוררים אצלו את האובססיה מבלי לעסוק עם קומפולסיה במשך הטיפול שהוא ממוקד, המטופל יוכל ליישם את הטכניקות והכלים אשר למד בטיפול וכן יוכל להשתמש בכלים יעילים אלה בסיטואציות שונות שלבטח ייתקל בהן. כאשר יתחיל שלב החשיפה בטיפול, המטופל יתבקש  תת תשומת לב למחשבות והרגשות אשר מעוררות את אמונותיו אשר מתקשרות לביצוע הקומפולסיות.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
בית מלוכלך, אי סדר

הבעיה של המטופל הסובל מהפרעה כפייתית טמונה באופן חשיבתו

בהמשך טיפול בהפרעות כפייתיות, המטופל יבין, כי הבעיה אינה טמונה רק במחשבותיו, כי אם מה הוא עושה עם מחשבות אלה, כיצד הוא מגיב אליהן וכיצד ניתן יהיה להתמודד מולן. לאחר טיפול זה, קיים שיפור משמעותי והסטטיסטיקה מראה על הצלחה בקרב 55%-85% שזה בהחלט הישג מרשים. "טקסים" למיניהם, אשר חוזרים על עצמם כמו: שטיפת ידיים כל תקופה קצרה במשך היום, אגרנות כפייתית, ניקיון מוגזם של הבית ועוד, אשר אותם נהג לבצע מטופל אשר טופל בשיטת טיפול קוגניטיבית התנהגותית, כל אלה ייעלמו ולאט,לאט הוא יחזור לשגרה וינהל אורח חיים תקין ובריא יותר, ללא חרדות או מחשבות טורדניות.

על מנת לעבור טיפול נכון בהפרעות טורדניות כפייתיות, יש להגיע למטפל מומחה בהפרעת OCD, כאשר יש עליו המלצות והצלחות מוכחות. כזה הוא אורי פוקס, אשר מטפל שנים במטופלים הסובלים מהפרעה כפייתית טורדנית. אורי עוסק שנים רבות בתחום והוא מנהל שתי מרפאות פרטיות בהרצליה ובנתניה, כאשר טיפל בהצלחה רבה באנשים שסבלו מ-OCD, דיכאונות, חרדות ועוד.

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי