הערכה עצמית בעבודה

הערכה עצמית נמוכה בעבודה

זו עובדה ידועה, כי ההשפעה של ההערכה העצמית שלנו הינה השפעה מכרעת על איכות חיינו וכן, יש בה יכולת ליצור את המציאות שאנו מעוניינים בה. השאלה היא מהי הערכה עצמית ראויה וכדאי נדע אם יש לנו הערכה עצמית גבוהה דיה. אחד מהדברים החשובים אשר מטרידים כל אחד מאתנו, היא אם יש לנו מספיק הערכה עצמית בעבודה. יש כאלה שסבורים כי הם מוכשרים במקצוע אשר בו הם עוסקים אבל לא מעריכים אותם מספיק ולכן, רגש זה מוביל תמיד למקום אחד-תסכול. יש לציין, כי הערכה עצמית, מורכבת מהתייחסות ותפיסה עצמית, מאמונות, דימויים עצמיים ודרך מחשבות או פרשנויות שאנו חווים כלפי עצמנו.

ראשית יש לברר לגבי התחושה של ההערכה עצמית שיש לנו כלפי עצמנו ואז, יש לבדוק את היחסים שלנו מול האחרים והכוונה היא לחברה.. יש לדעת כי רובנו לא גדלנו או נולדנו עם הערכה עצמית אמיתית ראויה. את המרכיבים הללו, יש להרוויח בכנות, בעבודה קשה, התמדה ובאומץ. ישנם אנשים אשר סולדים מעצמם בתת מודע ולכן הערכה עצמית בעבודה אשר בה הם עוסקים ירודה ומכאן הבעיה שלהם בקידום במסגרת העבודה.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
אמא ותינוק, גינה, חופש, טיול

הסימפטומים של ערך עצמי נמוך

כמובן שקיימים סימפטומים של מי שהערך העצמי שלו ירוד. לרוב, הם יתמקדו דווקא בנקודות החולשה שלהם וייחסו להן יותר חשיבות מאשר נקודות החוזק. זו ממש כמו נבואה המגשימה את עצמה וידוע לנו, כי אם אנו חשים שאנו באמת ראויים אז אכן אנו ראויים, אף אם נחוש שאין אנו ראויים להערכה, התסכול יגבר וקשה יהיה לשנות את העובדה הזאת, כי אם רק באמצעות טיפול נכון, אשר יקנה לאנשים הסובלים מערך עצמי ירוד, את הכלים הנכונים, כך שבכל נושא הערכה עצמית בעבודה וכן בחיים עצמם תעלה.

אנשים שסובלים מהערכה עצמית ירודה, אם בעבודה או בשאר נושאים בחיים, גוררת למעשה חבלה עצמית, כישלון שיחזק את הערך העצמי הירוד. למשל אנשים שלומדים ויש להם מבחן קרוב, ישמינו את הכישלון וייכשלו בו. עוד בנושא שיפור הערכה עצמית בחיים.

להמשיך לחוות כישלון או שאולי מוטב להשתחרר ממנו?

זו שאלה טובה עבור אנשים שמעוניינים לברוח מהרס עצמי או מחשבה שלילית לגבי הערכה עצמית בעבודה. למרות שכולנו עובדים ומקום העבודה שבו אנו עובדים הוא מקור ההכנסה הקבוע שלנו ואפילו כבר שנים, השאיפה של כל אח מאתנו היא להתקדם, לשפר את הדימוי העצמי, להעלות את המשכורת ולחוש כי אכן מעריכים אותך הממונים עליך בעבודה. יש לדעת, כי ערך עצמי נמוך, עשוי להתבטא בכל מיני אופנים- פחדים ופוביות, קושי ביחסים בינאישיים ובזוגיות, פגיעת אישיות עמוקה, טיפול בחרדות חברתיות בשיטה מותאמת אישיתדיכאון, הפרעות אכילה ובמקרים קיצוניים זה אף עלול להוביל למשבר נפשי עמוק.

אנשים אשר סובלים מהערכה עצמית ירודה, אינם מתמודדים עם הבעיה הזאת וכן, אינם עושים שום צעד אשר יוביל לשיפור שיכול להתבטא בנושא כמו הערכה עצמית בעבודה.. מטפל שהוא פסיכותרפיסט, יקנה את הכלים הנכונים למי שסובל מערך עצמי ירוד, כאשר ייתן לאותם מטופלים להבין, כי הם ראויים לחיים טובים יותר, מאושרים ומוצלחים. כאשר מדובר על עבודה או קריירה וקיימים חסמים שאינם מאפשרים למטופלים שהחליטו כי הגיע הזמן שהם יעבדו בכוון  של העלאת הערך העצמי שלהם, כך שיזכו סוף, סוף לחיים מלאי סיפוק.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
פגישה, אנשים, צוות

הקשר שבין דימוי עצמי נמוך לחוסר ביטחון ודיכאון

למעשה, קיים קשר אדוק, בין דימוי עצמי נמוך לבין תחושת חוסר ביטחון, חרדה ואפילו עד לדיכאון. ישנם אנשים שמראים גם בעיית קשב וריכוז ומתקשים ליצור קשרים חברתיים. הביקורת העצמית וההרס העצמי בקרב אנשים הסובלים מתופעה זו הוא גבוה. למעשה, חוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך, אלה הם הפערים שיש בין מה שאדם שואף להיות, לבין איך שהוא באמת מעריך את עצמו בפועל. אם אדם נוטה לפתח ביקורת עצמית הרסנית ומופרזת, אזי הוא זה שמזמין לעצמו החמצות לכישלונות. עוד בנושא שיפור ביטחון עצמי.

מהן מעשה הסיבות הגורמות לאנשים להיות בעלי דימוי עצמי נמוך?

ישנן סיבות שונות שאדם יפתח דימוי עצמי נמוך. אם סיבות פיזיות ועד לסיבות נפשיות כגון: דחייה חברתית, מראה חיצוני, ועוד. הדימוי העצמי מוגדר כבעל תכונות ומאפיינים שונים ורבים שאדם מייחס לעצמו ומתנהג על פיהם. לכל אדם, הדימוי העצמי, מתפתח מגיל הינקות ולאורך חייו בבגרות. אחד המקומות שרואים היטב אם לאדם יש דימוי עצמי גבוה או נמוך נראה על פי הערכה עצמית בעבודה. ניתן לעבוד על דפוסי המחשבה, להבין מדוע לאותו אדם, ישנה הערכה עצמית נמוכה, כיצד ניתן יהיה לשבור את החסמים ולגרום לו לחוות הצלחות. עוד בנושא דימוי גוף שלילי.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
הערכה עצמית בעבודה, ייאוש, עצבים, תסכול בעבודה

החדשות הטובות הן שניתן לטפל בדימוי עצמי נמוך ולהעלות את ההערכה העצמית

אנשים רבים סבורים, כי ביטחון עצמי נמוך או גבוה, הן תכונו קבועות אבל החדשות הטובות הן, שמדובר על תחושה דינאמית וגמישה. הכול תלוי במעשים או בחוסר המעשים שלנו. כדאי להתחיל להשוות בין "הדשא של השכן" אשר תמיד נראה לאנשים הסובלים מדימוי עצמי נמוך לכזה שהוא ירוק יותר משלהם ולהתחיל לעבוד על הגברת הדימוי העצמי הגבוה, כשאר זה יתחיל להתבטא. עם הערכה עצמית בעבודה, ויגרום לשמחה ורצון לעבוד על הערכה העצמית גם בעוד מישורים בחיים.

יש למצוא מטפל מומחה, אשר הוא פסיכותרפיסט שכבר החל הצלחות רבות בתחום. אחד מהאנשים הבולטים שהוא מטפל מוכר בנושא הדימוי והערכה עצמית הינו אורי פוקס. לאורי מרפאה פרטית בפולג שבנתניה ובמרכז הרצליה ולאחר שלמד לתואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, הוא החל להתעמק בטיפולי CBT. אורי, מטפל באנשים רבים אשר סובלים מחוסר ביטחון, דיכאון וכל סוגי החרדות. אורי מעניק תחושה של בית חם וכתף תומכת בקליניקה שב הוא מצליח לטפל בהמון מטופלים שיעידו על שיפור באיכות חייהם.

אורי, מעניק את הכלים הנחוצים והחיוניים למטופלים, אם בתחום הערכה עצמית בעבודה, טיפול בדיכאונות וחרדות מכל הסוגים. אם גם אתם סובלים מתופעות אלה, ההמלצה היא לטפל בהן בהקדם, כי גם לכם מגיעה איכות חיים טובה יותר.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

0/5 (0 Reviews)
אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שלחו למייל
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן:

Call Now Buttonחייגו אלי