צלצלו עכשיו 077-8050570

תרגילים ביטחון עצמי

תרגילים ביטחון עצמי, הערכה עצמית גבוהה, קול ומצחיק

הערכה עצמית, הינה מונח פסיכולוגי, כאשר אדם מביע את מידת הערכה שאדם חש כלפי עצמו. הערכה זו מתקיימת כלפי הזכות הבסיסית של כל אדם להיות בעולם כפי שהוא מבלי לחשו את הצורך בתארים שונים כגון: מצליחן, יפה, עשיר וכדומה, על מנת שיצדיקו את קיומו. כאשר אדם, חש הערכה עצמית כלפי עצמו, הוא יוצר למעשה ביטחון עצמי ותחושה של יציבות וערך. כולנו כמעט, מתנהגים בדפוסי התנהגות דומים כמו שאם מישהו פוגע בנו, אנו חשים חובה להחזיר לו. זה קורה, כאשר אנו מתנהלים מהנהלים המוכתבים לנו ע"י הסביבה או למעשה החברה ואנו לא חוברים באמת למי שאנחנו. ישנם אנשים אשר חשים כי ישנם דברים שמעכבים אותם בשל הדימוי העצמי הירוד שלהם או חוסר ביטחון עצמי ולכן הם מגיעים לטיפול, אשר יקנה להם תרגילים ביטחון עצמי והערכה עצמית. אפשר יהיה ליישם את התרגילים האלה, אשר יינתנו במסגרת של טיפול התנהגותי קוגניטיבי, או בשמו המקצועי והמוכר יותר- CBT.

אנשים המעוניינים לייצר הערכה עצמית וביטחון עצמי, עליהם להתנהל מתוך הערכה עצמית אשר מגיעה מהאמונות והערכים שלהם ולא של מישהו אחר. ישנם אנשים אשר גדלו בסביבה ביקורתית מדי בילדותם. אנשים אלה, יפנימו את הביקורת והיא פשוט תהפוך לביקורת עצמית פנימית כאשר יגדלו. כולנו בעצם נושאים עמנו חוויות וטראומות שונות מן העבר כגון דחייה חברתית שחווינו לדוגמא במהלך ילדותינו וכאשר אנו כבר התבגרנו אנו נושאים את אותה תחושת דחייה שליוותה אותנו מאז הילדות. יש לציין, כי שיפור הערכה העצמית, באמצעות תרגילים ביטחון עצמי והערכה עצמית, רק יסייעו לנו באיכות חיים טובה יותר, מה שילווה אותנו בכל מעשינו ועל הצד הטוב ביותר.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
העולם בכף היד (כמטפורה)

ההבדל בין דימוי עצמי לבין הערכה העצמית

הדימוי העצמי הינו מכלול של דימויים ותכונות שהאדם מייחס לעצמו, זוהי בעצם הדרך שאנו רואים את עצמנו, היא זו שמשפיעה על הערכה העצמית שלנו. ישנן תחושות שתורמות לדימוי עצמי והערכה עצמית נמוכה והיא האשמה עצמית, אשר הורסת את ההערכה העצמית. בדרכים אלה, אנו מייחסים לעצמנו תוצאות והצלחות אבל מאשימים את עצמנו בקלות כשאר אנו לא מצליחים או שמשהו השתבש בדרך להצלחה. רבים הם האנשים אשר חושבים כי יש להם שליטה על אירועים מסוימים אשר קרו בחייהם, אבל אם יחקרו את הנושא בהיגיון, הם לבטח ימצאו כי אין ממש שליטה על אירועים אלה. כאשר אנשים אלה, מגיעים לטיפול קוגניטיבי התנהגותי, בכדי להקנות לעצמם תרגילים ביטחון עצמי והערכה עצמית, הם יבינו במהלך הטיפול, כי הערכה עצמית, אינה יכולה להתקיים לצד רגשות אשמה וטינה עצמית, כי אם רק בהבנה וסליחה, ניתן יהיה לבנות הערכה עצמית גבוהה יותר. עוד בנושא הערכה עצמית.

ישנם אנשים רבים, אשר חשים כי ביטחונם העצמי ירוד, אך הם סבורים כי זהו גורלם ומיואשים מהקושי החברתי הנובע מכך שהם חסרי ביטחון ומחפשים איך להתמודד. למעשה טעות מושרשת לחשוב כך, היות ובאמצעות טיפול אשר מעניק תרגילים ביטחון עצמי והערכה עצמית, ניתן יהיה להתגבר על תחושות אלה ולבנות דימוי עצמי גבוה יותר. ישנם כאלה שמוכנים להשקיע הרבה על מנת להעלות את ביטחונם העצמי. למעשה, העלאת הביטחון העצמי, עשויה לגרום לרגיעה נפשית, פיתוח שאפתנות ואמביציה וצמיחה בזוגיות, ביחס עם הילדים ובחברה. לאחר שתלמדו את התרגילים ותשתמשו בהם, לא תחושו קושי, רגשי נחיתות או בושה.

קווים לדמותם של תרגילים ביטחון עצמי

ביטחון עצמי הינו מדד שבו אנו מעריכים את עצמנו, התג שאנו מעניקים לאישיותנו. מדד זה מורכב מהדרך שבה אנו תופסים עצמנו בהרבה אספקטים שונים הכוללים גם את המראה החיצוני שלנו, כושר התבטאות, הצלחה בהשגת יעדים ומטרות ועוד. מדד זה, אינו אובייקטיבי לרצונות שלנו והוא בעצם מושפע מהתת מודע שלנו, מהפידבקים שאנו מקבלים מהסביבה, מגיל קטן ומהמשפחה, המורים והחברים. אדם שהוא בעל ביטחון עצמי גבוה הוא בעל איזון ומאמין ביכולותיו, מודע ומבין שאף אחד אינו מושלם, הוא משדר שהוא מכבד את עצמו וראוי לקבל אהבה, יחס וכבוד לעומת זאת, אדם שהוא בעל ביטחון עצמי ירוד, יהיה נחבא אל הכלים, לא יתעקש על דברים או זכויות המגיעות לו ואף יכול לשפוט את עצמו לחומרה, וזאת במיוחד שאין צורך בכך.

הטיפול שיעשה פלאים לביטחון ולהערכה העצמית שלכם

דפוסי חשיבה לא נכונים, הם אלה אשר גורמים לביטחון עצמי ירוד ודימוי עצמי נמוך. לכל אחד מאיתנו יש איזה שהוא קול פנימי, אשר מנחה אותו. טיפול בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית, יסייע לשלוט על אותו קול פנימי ויגרום לנו לפעול נכון כגון מחשבות מציאותיות וענייניות. טיפול זה, יחזיר את השליטה ביצועים ובחרדה. שיטה זו, אף מקנה כלים וכן תרגילים ביטחון עצמי\הערכה עצמית אשר ניתן יהיה להשתמש בהם. מדובר על טיפול קצר מועד וממוקד. אחד מהמטפלים הידועים בטיפול בחרדות בכלל ובשיפור ביטחון עצמי בפרט, הינו אורי פוקס, אשר עובד שנים בשיטה זו והצליח לטפל במטופליו הרבים, כאשר הם מעידים כי איכות חייהם השתפרה עקב טיפול זה. אורי מקבל בשתי מרפאותיו הפרטיות בהרצליה ובנתניה.

מדריכים נוספים ומעניינים באתר

אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Buttonחייגו אלי
Uri Fox
4.9
מבוסס על 52 ביקורות
powered by Google
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן: