צלצלו עכשיו 077-8050570

העצמה נשית

כל החיים שלנו בנויים מתהליכים מורכבים שמעצבים את האישיות שלנו, מעצימים אותה ומעניקים לנו כלים להתמודדות עם החיים. לעיתים ניתן לראות מקרים די מוזרים אולי גם אתם נתקלתם בהם – בערך בגיל 13-14 ישנן בנות שמפסיקות להצביע בכיתה. למה זה קורה? הרי הן חכמות ,יודעות את החומר, ומקבלות 100 עגול בכל מבחן פתאום נאלמות דום. מדוע זה קורה? לאן נעלם הביטחון העצמי שלהן? מה קורה כאן?

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

העצמה נשית – הכיצד?

כבר מזה כמה שנים המושג העצמה נשית לא רק שלא יורד מהרדאר, אלא רק צובר תאוצה. מדברים על העצמה נשית בכל פינה, מפצירים בנו שאנחנו לא מועצמות מספיק ולמה לא מעצימים אותנו, אבל השאלה שנשאלת פעם אחרי פעם: איך באמת עושים את זה? איך מעצימים נשים ונערות? איך שומרים על הביטחון העצמי שלהן ומאפשרים להן לצמוח בכל התחומים – אישי, חברתי, תעסוקתי. איך גורמים להן להאמין בעצמן? את זה, למרבה הצער, אף אחד לא מסביר לנו ולכן הדרך היחידה היא לגלות בעצמנו.

אחת הדרכים הבטוחות להיפתח אל העולם, למצוא את הכוח הפנימי, את עמוד השדרה ולצבור ביטחון עצמי – מתאפשרת באמצעות עיסוק באומנות הציור. מכחול ודף, עיפרון, צבעי מים או צבעי שמן, קרטון, דף נייר רגיל או קנווס – זה ממש לא משנה. כל דבר מתאים כדי לפתח יכולת לבטא את עצמך, ואז לאט לאט את מגלה את מסתורי הנפש שלך ככל שמתקדמים במסע הנע בין זהירות ואיפוק לעוצמה מתפרצת.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

משקטה וכנועה לאמיצה וסוערת

אז מדוע דווקא אומנות הציור כל כך עוזרת לנו, לנשים? כידוע, במשך שנים רבות, דוכא המין הנשי על ידי רוב הדתות. לעיתים דרשו ממנה להיעלם ולהחביא את עוצמתה הטבעית. כך התרגלו הנשים לא להביע את עצמן. זאת הסיבה שגם היום, בעידן של שוויון זכויות לכאורה, נשים רבות מעדיפות להישאר בצל. וכאן מגיעה האומנות – כלי אולטימטיבי ועוצמתי ממש שמאפשר לנו להחזיר לעצמנו את הקול שנאלם במשך דורות שלמים, את הביטוי העצמי ואת הביטחון.

אומנות פותחת לבבות, מאפשרת לנו לדבר דרך הציור, לסמן את מפת הדרכים אל החופש הפנימי ולבנות לבנה אחרי לבנה את הביטחון העצמי שלנו. באמצעות הציור אנחנו מבטאות את הרגשות שלנו לעולם, אנחנו חולקות את הידע ואת התשוקות שלנו. אנחנו משנות את מאזן הכוחות לטובתנו. אנחנו מעצימות את עצמנו, כי ברור שאנחנו נעשה את זה הכי טוב, לא?!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

5/5 (1 Review)
תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
Call Now Buttonחייגו אלי