צלצלו עכשיו 077-8050570

חרדה במחזור

חרדה במחזור גורמת להרבה נשים הופעת תסמינים נפשיים וגופניים שונים ויוצרת חוויה ש"משהו בגוף שלי לא בסדר", בנוסף לתחושה הרגילה של המחזור. התסמינים הללו מגבירים פחד, תחושת חוסר ודאות וחוסר שליטה  ואף עלולה לעתים לפגוע בהתנהלות היום יומית. התסמינים מגיעים למעשה כמה ימים (כשבוע-שבועיים) טרם הופעת המחזור וגורמים לרוב לכאבים בגב התחתון, בבטן, בידיים, באזור החזה, לתחושת עקצוצים בגוף ועוד ולעיתים אף להגבלה בתפקוד היומיומי.

לחרדה זו יש השפעות נוספות כמו תחושת דכדוך, היעדר מצב רוח מתאים למפגשים חברתיים ולפעמים תקופה זו מלווה גם בדיכאון. בגלל ההשפעות הנפשיות של חרדה במחזור, כמו שהזכרנו, חלק ירצו להימנע ממפגשים חברתיים, בעוד אחרות דווקא ירצו כן להיפגש ולדבר כמה שיותר על המצב כדי למצוא אמפתיה או הזדהות עם המצב.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

כן! מזה נורמלי לסבול מחרדה במחזור!

אני רוצה להרגיע אותך, זה נורמלי לסבול מחרדה במחזור. עד 2013 תופעה זו לא הייתה ידועה כחרדה בעולם הקליניקות והטיפולים וגם לא בקרב רוב הנשים. ב2013 הוכרה תופעה זו כתסמונת קדם וסתית (PMS) המקשה על חיי השגרה של נשים בגיל המחזור, משבשת את חייהן ומתאפיינת בחרדה בתקופה הסמוכה לקבלת המחזור ובימים הראשונים לאחר הופעת המחזור. לכן הטיפול בחרדה עבור נשים במחזור היה הרבה יותר מורכב ומבלבל לפני שהחרדה הוכרזה באופן רשמי כתסמונת מוכרת עם תסמינים גופניים ונפשיים, והרבה נשים לא הבינו מה קורה להן דבר שלרוב הגביר את הלחץ והחרדה. 

לאחר שהתסמונת הוכנסה לספרות המקצועית, הטיפול בחרדה במחזור נהיה באופן יחסי קל יותר עבור המטופלות בעיקר כי החרדה הייתה מוכרת וידועה, ניתן היה למצוא אוזן קשבת להתמודדות איתה ולדעת שהחרדה הזו מוכרת, שאין משהו שאינו תקין בגוף של אשה הסובלת ממנה ושהיא כמובן לא היחידה בעולם המתמודדת עם תסמינים אלה.

עד שנת 2013, נשים היו חוות התמודדות נפשית ופיזית עם החרדה בלי יכולת לדעת שמה שעובר עליהן בכלל הוא חרדה הקשורה למחזור ולא דיכאון או עצבים הנובעים ממקור אחר, בלי יכולת לדעת שיש עוד נשים הסובלות מחרדה זו בדיוק ובלי הידיעה שיש טיפולים העשויים לסייע ולהקל באופן משמעותי בתסמיני החרדה ולאפשר ניהול חיים יחסית תקינים ושגרתיים בתקופת המחזור.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

לימור בת 29 מאבן יהודה משתפת: בפעמים הראשונות שהרגשתי אובדן שליטה, ירידה חדה במצב הרוח וכאבים בגב התחתון לא ידעתי לקשר ביניהן לבין המחזור. פתאום אני מרגישה תנודות חדות במצב הרוח, דחף עז לבדוק מה קורה לגוף שלי, מה הסיבה לכך שהוא מגיב בצורה כזו? אני מתחלחלת בתקופה הזו, הרגשה שהכל סוגר עליי ואני לא מצליחה לחלק קשב וריכוז בשום תחום עניין מלבד ניסיונות להתגבר על התסמינים האלה.

מחזור, וסת

"הימים האלה בחודש"

המונח הזה ידוע בקרב נשים בגיל המחזור, המתאר תקופה המלווה בחוסר נוחות, תחושות לא נעימות והתעסקות בהיגיינה שמגבילה את שגרת היום-יום.

נשים רבות מרגישות בימים אלה שהן לא בשליטה, חוויה של "אין לי שליטה על עצמי", בכי בלתי-רצוני, תסכול, חוסר סבלנות וייאוש רב מהמצב בימים אלה.

חלק מהנשים החווות סבל וחרדה מהמחזור "מחכות" באיזשהו מובן לקבלת המחזור כי הן יודעות שהחרדה מתחילה לדעוך בהופעת המחזור ולכן הספירה לאחור מועילה, לעומת אחרות שדווקא תחושת החרדה והלחץ מתעצמים בזמן הופעתו.

מחלימים מדברים

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - ליאור מסיקה - בטיפול

מטופלים מספרים – ליאור מסיקה

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - אושרת ריידר - בטיפול

מטופלים מספרים – אושרת ריידר

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - איציק עזרא - בטיפול

מטופלים מספרים – איציק עזרא

נגן וידאו אודות מטופלים מספרים - תהילה - בטיפול

מטופלים מספרים – תהילה

yellow bub - עיצוב אתר בטיפול - אורי פוקס

למה השיטה שלנו
יעילה כל כך?

vi small - בטיפול

כי פותרים את הבעיה מהשורש

בלי פלסטרים או קיצורי דרך. אנחנו מבקשים למצוא פתרון מלא, כדי שמצבי החרדה והדיכאון לא יחזרו שוב בעתיד. זו הסיבה שאנחנו מקפידים לחקור לעומק ולאבחן את שורש הבעיה, במטרה לתת מענה הוליסטי ולפתור את העניין עד תומו.

bag

כי מקבלים כלים יישומיים

המטרה שלנו היא להעניק למטופלים שלנו כלים מעשיים ופשוטים לשיפור איכות החיים שלהם. אנחנו נותנים מענה קונקרטי למטופל, כך שבתוך מספר טיפולים כבר יהיה ניתן להרגיש בהבדל משמעותי.

vi small - בטיפול

כי אכפת לנו – גם מחוץ לקליניקה

אנחנו יודעים שהתהליך לא נעצר כשהפגישה נגמרת וחשוב לנו להיות שם עבור המטופלים שלנו לכל אורך הדרך. הצוות שלנו זמין ומלווה את המטופלים באופן אישי גם מעבר למה שקורה בחדר הטיפולים.

vi small - בטיפול

כי מרגישים שינוי ורואים תוצאות

וזה קורה מוקדם משחשבתם: מטופל שמחויב לתהליך יוכל להבחין בהבדל כבר בשלב מוקדם יחסית של הטיפול. כשהתוצאה ניכרת בשטח – עולים גם הסיכויים להתמיד ולהצליח ליצור שינוי מהותי וקבוע באיכות החיים.

bag

כי יש לזה סוף

אין כאן ניסוי, טעייה ותהייה או התחייבות שלא יודעים איך ומתי היא תיגמר - זהו תהליך טיפולי ממוקד וקצר מועד. התהליך מותאם אישית לכל מטופל ומבוסס על אבחון מדויק של הבעיה וכיצד היא מתבטאת בחיי היומיום.

שירי מכפר סבא משתפת: אמא שלי וחברות שלי יודעות שבימים האלה אי אפשר לפנות אליי בנושאים הדורשים ממני סבלנות ואורך רוח. כמובן שגם בילוי והנאה לא באים בחשבון מבחינתי בימים אלה והרבה דברים בחיים מקבלים משמעות משנית ואפילו שולית ביחס לכאבים שאני מתמודדת איתם. אין לי ראש לצאת ליהנות, לא לשבת עם אמא שלי ולהעביר איתה שיחות כמו שאני אוהבת. פשוט מדובר בתקופה שאני מצמצמת את עצמי למינימום מגע חברתי עם הסביבה.

האם התסמינים נובעים רק מהחששות שלי? 

כפי שהזכרנו, הופעת המחזור ותסמינים הנוצרים מהחרדה שהוא יוצר גורמים לחוסר יכולת לתפקד באופן שגרתי ולשינויים חדים במצב הרוח בימי הופעת המחזור.

מלבד הידיעה שהמחזור קרב ובא, וידיעה זו לעצמה גורמת את רוב החרדה ואת השינויים בהתנהגות, קורה בגוף משהו נוסף בימים שלפני הופעת המחזורר.

בימים אלה הגוף מפריש הורמונים שמייצרים פעולות שונות במהלך המחזור (למשל, אחד ההורמונים גורם לשחלה לפתח ולגדל זקיקים בשחלה) כדי לאפשר את התנאים והסביבה המתאימים להריון במערכת הרבייה הנשית. אם לא נוצר ומתפתח הריון, הגוף מפסיק לייצר הורמונים ומפחית את רמת הפעילות ההורמונלית.

השינוי החד בפעילות ההורמונלית גורם להפרעה חמורה במצב הרוח, חולשה פתאומית, דיכאון, כעס ועצבנות. 

מקבלים את המחזור – ומשאירים בצד את הדריכות והחששות

לצד טיפולים תרופתיים כמו כדורי הרגעה, הורמונים ונוגדי דיכאון ביולוגיים שבעיקר גורמים להפחתה של החרדה והתסמינים, קיימים דרכים וטיפולים המתמודדים עם שורש החרדה באופן קבוע ובצורה יסודית בניגוע לתרופות שבפועל מכסות את הבעיה בפלסטר לטווח קצר.

על פי מחקר שנעשה באוני' קיימברידג' כ-90% מהנשים חוות תסמין כלשהו לפני הופעת המחזור, לעומת 5% מהנשים שחוות חרדה ותסמינים מרובים המגבילים מאוד את השגרה מבחינה חברתית, זוגיות והנאה מתחביבים בשעות הפנאי.
עולם המחקר מראה כי תקופת הפוריות הינה בעלת פוטנציאל גבוה לנשים לחוות חרדות, דיכאונות ולחץ נפשי.

במסגרת הטיפולים בקליניקה שלי ניתן להיפטר מהחרדה שבאה עם המחזור, הטיפול משלב עבודה שורשית על החרדה עד לפתרון המלא שלה וקבלת כלים וחוסן נפשי להרגעת השינויים במצב הרוח. בטיפול נבודד את החרדה וההשלכות שלה מהופעת המחזור כדי שתוכלי לחוות אורח חיים איכותי גם בימים שבהן הפעילות ההורמונלית בגוף מוגברת כדי להחזיר את השליטה אלייך.

אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: