צלצלו עכשיו 077-8050570

קלונקס תופעות לוואי

קלונקס נחשבת לאחת התרופות הנפוצות ביותר לצורך טיפול בחרדות – בעשור האחרון חל זינוק אדיר של עשרות אחוזים בכמות המרשמים שניתנו עבור הסובלים מדיכאון או חרדה.
התרופה נמצאת בשורה של מחקרים, והיא זוכה לביקורות בשל תופעות הלוואי הנלוות אליה, לעיתים כבר מן היום הראשון לשימוש.
מהן תופעות הלוואי של קלונקס? והאם היא באמת עוזרת לסובלים מחרדה או שמדובר במקסם שווא?

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

רוני, גבר כבן 40 הוא סיים את שירותו הצבאי כסמל ראשון וסיים לימודי הנדסת מחשבים בהצטיינות.
מות אביו בנסיבות משונות גרם לו לחרדות וללחץ נפשי והוא הופנה אל פסיכיאטר. הלה רשם לו קלונקס, תרופת הבנזודיאזפין הפופולרית לטיפול בחרדות.
עם הזמן, הכדור השפיע פחות ופחות, ומחצי כדור של 0.5 מיליגרם ביום, הוא עלה בהדרגה במינון עד שהגיע לארבעה כדורים ביום. זה היה השיא, ואז הוא התחיל להבין: אני מכור.

מאז ומתמיד היתה שרית אדם חרדתי, אך לפני תקופת ההריון שלה, התעצמו חרדותיה והיא החלה ליטול קלונקס במינון די גבוה. כעת, משנכנסה להריון, ניסתה שרית להוריד את הקלונקס בהדרגה אך כלל ללא הצלחה. בשיחה כנה עם רופא המשפחה שלה גילתה שרית שגופה פשוט התמכר לכדור, והוא זקוק למינון גבוה יותר ויותר…

תופעות לוואי, תמונת המחשה לפעילות תרופתית

האם קלונקס באמת עוזר?

מטופלים רבים מתייעצים איתי ושואלים אותי האם תרופת קלונקס היא תרופה שעוזרת לחרדות ודיכאון? אני תמיד עונה להם את אותה תשובה – לטווח הקצר כן. לטווח הארוך- כלל לא.
אם אתם סובלים מחרדה נקודתית, כמו למשל חרדת טיסות, ניתן ליטול כדור קלונקס כדי להירגע.
הבעיה מתחילה כשמדובר בתופעה מתמשכת, דוגמת מטופלים שסובלים מחרדה לאורך זמן, חרדה חברתית שמעיבה על שגרת חייהם וכדומה.

הקלונקס יסייע להם לטווח הקצר, אך לטווח הארוך הוא לא יועיל.
הקלונקס פועל בצורה שהיא טובה לטווח הקצר בלבד, וככל שממשיכים ליטול עוד ועוד כדורי קלונקס, כך האפקט שהם יוצרים הוא קטן יותר. כלומר, אתם עלולים להישאר גם עם החרדות וגם עם כדור קלונקס שיגרום לעייפות במשך היום. אבל תרגישו שפשוט אין לכם ברירה, אחרת…

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

קלונקס תופעות לוואי – אל תיקח לפני שתקרא

כאשר מדברים על קלונקס תופעות לוואי, ניתן לומר כי יש מספר רב של תופעות לוואי שעשויות להיווצר לאחר השימוש בקלונקס, ולעיתים אף בתקופת הגמילה מהכדור. רוב התופעות אינן מסוכנות או גורמות לפגיעה בטווח הארוך. בין התופעות הנפוצות:

  • בלבול וקשיי זיכרון.
  • חוסר קוארדינציה ויציבות.
  • תחושת עצבנות וחוסר שקט.
  • כאבי בטן ובחילות.
  • קושי לתת שתן.
  • רעידות.
  • תחושת לחץ בחזה.
  • חוסר שווי משקל.

בסבירות נמוכה יחסית – עשויים להופיע פרכוסים, שינוי אישיות, ירידה בכמות טסיות הדם ועוד.

גמילה מקלונקס ומכדורים

עוד על קלונקס תופעות לוואי – גורם להתמכרות

בנוסף, שימוש ארוך טווח בקלונקס בהכרח עלול לגרום לתלות והתמכרות. הפסקה חדה בשימוש בתרופה עשויה לגרור תופעות גמילה מקלונקס לא פשוטות כגון: מתח וחרדות קשות, עוויתות בשרירים, הזיות ועוד. זו הסיבה שחשוב מאוד לבצע את התהליך בפיקוח פסיכיאטרי.

כמו כן, התרופה אסורה לשימוש בזמן ההריון ובהנקה, ויש תרופות שיעילות יותר במצבים אלו. אין להיעזר בתרופה אם ידועות בעיות כבד, בעיות במערכת הנשימה, מחלות כליות וכן הלאה.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

הכדור נותן לך דגים, טיפול CBT מלמד אותך לדוג

יתרונו של טיפול תרופתי בחרדה הוא די ברור – האדם מסוגל להתמודד עם מצבים שעד כה היו בלתי אפשריים עבורו. תרופות נגד חרדה דוגמת קלונקס מפחיתות באופן ניכר את הסימפטומים הפיזיים, וכתוצאה מכך מעלימות גם חלק גדול מהסיבות שגרמו לחרדה.

אבל רגע, יש לקלונקס תופעת לוואי רצינית – היתרון הוא בעצם חסרון.

האדם מפתח תלות פסיכולוגית בטיפול התרופתי. תלות זו נוצרת כיוון שהאדם לא למד להתמודד עם סימפטומי החרדה, ולכן בכל פעם שיהיה באותו מצב ולא יהיה בידו פתרון הקסם, החרדה תשוב.

על זה ניתן לומר, תן לאדם כדור קלונקס, הוא יירגע ליום אחד, טפל בו באמצעות טיפול CBT הוא יירגע לכל חייו.

למה השיטה שלנו
יעילה כל כך?

כי פותרים את הבעיה מהשורש

בלי פלסטרים או קיצורי דרך. אנחנו מבקשים למצוא פתרון מלא, כדי שמצבי החרדה והדיכאון לא יחזרו שוב בעתיד. זו הסיבה שאנחנו מקפידים לחקור לעומק ולאבחן את שורש הבעיה, במטרה לתת מענה הוליסטי ולפתור את העניין עד תומו.

כי מקבלים כלים יישומיים

המטרה שלנו היא להעניק למטופלים שלנו כלים מעשיים ופשוטים לשיפור איכות החיים שלהם. אנחנו נותנים מענה קונקרטי למטופל, כך שבתוך מספר טיפולים כבר יהיה ניתן להרגיש בהבדל משמעותי.

כי אכפת לנו – גם מחוץ לקליניקה

אנחנו יודעים שהתהליך לא נעצר כשהפגישה נגמרת וחשוב לנו להיות שם עבור המטופלים שלנו לכל אורך הדרך. הצוות שלנו זמין ומלווה את המטופלים באופן אישי גם מעבר למה שקורה בחדר הטיפולים.

כי מרגישים שינוי ורואים תוצאות

וזה קורה מוקדם משחשבתם: מטופל שמחויב לתהליך יוכל להבחין בהבדל כבר בשלב מוקדם יחסית של הטיפול. כשהתוצאה ניכרת בשטח – עולים גם הסיכויים להתמיד ולהצליח ליצור שינוי מהותי וקבוע באיכות החיים.

כי יש לזה סוף

אין כאן ניסוי, טעייה ותהייה או התחייבות שלא יודעים איך ומתי היא תיגמר - זהו תהליך טיפולי ממוקד וקצר מועד. התהליך מותאם אישית לכל מטופל ומבוסס על אבחון מדויק של הבעיה וכיצד היא מתבטאת בחיי היומיום.

הטיפול הפסיכותרפי – לרדת לשורש החרדה

הטיפול הפסיכותרפי מבוסס על ההבנה כי כל תחושת חרדה של האדם, נובעת מקושי רגשי עמוק ומתפיסות עולם מותעות. במהלך הטיפול אנו עובדים יחד לפתור את החרדה מהשורש שלה כך שניתן יהיה להיפטר ממנה לגמרי ולתמיד ללא צורך בתלותיות בכדורים

אני מזמין אתכם לתאם עמי פגישה, שתעניק לכם כלים עוצמתיים שיסייעו לכם להתמודד עם החרדה לאורך כל חייכם.

מאמרים נוספים בנושאי תרופות פסיכיאטריות

3/5 (2 Reviews)

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
Call Now Buttonחייגו אלי