אחד העם 21 הרצליה

האומנות 6 נתניה

טיפול בחרדות חברתיות

חברות, ידיים, טיפול בחרדות חברתיות

לא מעט ילדים, סובלים מתופעה הנקראת חרדה חברתית, למרות שגם מבוגרים סובלים ממנה. לרוב תופעה זו פוגעת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. הפחד הינו פחד מתמשך מביקורת או דחייה וכן, מי שסובל מתופעה זו, אף סובל מדימוי עצמי נמוך. מדובר על תופעה הדומה לביישנות, אבל בפן הקיצוני יותר. תופעה זו, פוגעת בתפקוד ואיכות החיים וקיימים הרבה תסמינים והתנהגויות שונות שיש לאבחן אותם נכון ולהתחיל עם טיפול בחרדות חברתיות, שהוא טיפול חיוני. לפעמים התסמינים כוללים פחד לא רציונלי לחוש מובך בפני אנשים. ילדים הסובלים מחרדה חברתית, יחששו לעמוד מול קהל או להשתתף בשיעור ואפילו במקרים קיצוניים, הם אף יחששו לאכול מול אנשים אחרים.

חברים, צחוק, שמחה, אווירה טובה

התסמינים הנפוצים לזיהוי חרדות חברתיות

אנשים הסובלים מחרדה חברתית וכן ילדים שסובלים מתופעה זו, יפרשו כל תגובה של הסביבה באופן השלילי ביותר. ילדים או אנשים אלה לדוגמא, כאשר אדם צוחק לידם הם מיד יפרשו כי אותו אדם צוחק מהם. ישנן תופעות פיזיות הנלוות להתקפה של חרדה חברתית ואילו הן:

  • עלייה בדופק הלב
  • סחרחורות
  • הזעה
  • רעד

ועוד תופעות הקשורות להתקפי חרדה. ישנו קושי רב להשתלב במסגרת החברתית למי שסובל מתופעה זו שאינה פשוטה לתפקוד נכון של אורח החיים. ילדים, יסתגרו בחדרם ויימנעו ממצבים שבהם הם נחשפים לאנשים מה שיגביר את תופעת החרדה. למשל כאשר תופעה זו היא בקרב ילדים, הם ימנעו לצאת מהבית אבל אם הם צריכים לצאת לחוג כלשהו, הם יגיעו אליו אבל לא ייצרו אינטראקציה עם ילדים אחרים הנמצאים בחוג. קיים טיפול בחרדות חברתיות בקרב ילדים ובקרב מבוגרים והטיפול מבוסס למעשה על אותה השיטה.

חברות טובות, חוף ים, אהבה, שמחה

הגיע הזמן ללמוד לחיות חיים מלאים לאחר טיפול בחרדות חברתיות

אם אתם מבחינים כי חלק או רוב התופעות הללו שהוזכרו במאמר זה, מזכיר את התופעות שלכם, אז הגיע הזמן להגיע לקליניקה העוסקת בתחום טיפול בחרדות חברתיות. בעיה זו, גורמת להרבה אנשים לחיות חיים לא מלאים וזו הסיבה כי פסיכותרפיסט או פסיכיאטר המתמחה בתחום זה, הוא האדם שיסייע למי שסובל מחרדות חברתיות לנהל אורח חיים בריא ומלא. הקשיים החברתיים למי שסובל מחרדה חברתית, יגרמו לו להתקשות ולהכיר חברים חדשים ולפגיעה משמעותית באיכות החיים. קראו עוד על תרופות לחרדה.

אנשים הסובלים מחרדה חברתית, חלקם חשים שעליהם לקחת את האחריות על עצמם ולגשת לקליניקה המתמחה בנושא של טיפול בחרדות חברתיות.. כלים שמטפל פסיכותרפי או פסיכיאטר יעניק לידיהם של מי שמגיע לטיפול, יסייעו רבות לחזרה לחיים נורמטיביים. מצד שני, ישנם אנשים הסובלים מחרדה חברתית שחוששים לגשת לטיפול מקצועי ולכן הם ממשיכים להיות באותו המצב ואינם יכולים להתחיל בחיים טובים יותר. גישה זו הינה מוטעית ועל הסובל מהתופעה לקחת את עצמו בידיים כאשר הוא צריך להבין כי מגיעים לו חיים טובים יותר.

האם בעקבות עידן האינטרנט תופעת החרדה החברתית התגברה?

ישנן תיאוריות עכשוויות אשר מראות כי לאנשים רבים תקשורת שהיא אנונימית במובן מסוים באמצעות האינטרנט או הוואטסאפ, מצד אחד מקלה על אנשים הסובלים מחרדות חברתיות, היות והם יכולים לתקשר ולא לעמוד מול אנשים רבים שעשויים להגביר את חרדתם. מצד שני, תופעה זו, ממשיכה להתהוות בקרב אנשים הסובלים ממנה ועליהם להתמודד נכון באמצעות טיפול בחרדות חברתיות כאשר הם כן יצטרכו להתגבר על בעיה זו כאשר הם נמצאים בחברה ולא יגיבו או יתמודדו בקלות יתר כאשר אם נמצאים מאחורי מסך ומקלדת. אנשים אלה, הסובלים מחרדה חברתית, יעדיפו כמובן את התקשורת המקוונת. באופן זה, הסובלים מתופעת חרדה חברתית, ממזערים את הסיכוי לקבל פידבק טבעי מהסביבה וכך, הם אינם חשים מאוימים מחרדות שעשויות לתקוף אותם.. עוד בנושא התקפי חרדה ודרכי טיפול.

הקליניקה שתסייע לסובלים מחרדות חברתיות לחזור לאורח חיים נורמטיבי

למרות זאת, מחקרים מוכיחים, כי ההסתמכות על המאפיינים של התקשורת המקוונת, קיים פוטנציאל סביר להחמיר דווקא את החרדות החברתיות ואת היכולת לתקשר עם אנשים פנים מול פנים. כאשר מדובר על בתקשורת מקוונת, קל להם לשלוט באיך שהם מציגים את עצמם ולהסתיר תכונות מסוימות או להבליט תכונות או התנהגות אחרת שהם היו מעוניינים שאחרים יבחינו בה. דבר זה, ממשיך להשריש את החרדות החברתיות להסתיר אותן ולא להתמודד מולן באחריות, כמו אפשרות של טיפול בחרדות חברתיות בקליניקה מקצועית.

שחרור לחצים ע"י טיפול בחרדות חברתיות, מסיבה, שתייה

טיפול בחרדה חברתית

כמובן שקיים פתרון שיוביל למי שסובל מחרדה חברתית לחיות את החיים המגיעים לו ולהשתלב במעגל החברה מבלי תחושות של חרדה. אבל אחד מהפתרונות היעילים הוא לתרגל בהדרגה הפחתה של הימנעות כאשר המטופל עובד על דפוסי חשיבה שמובילים להתקפי החרדה. יש לחזק תוך טיפול בחרדות חברתיות את הערך העצמי של המטופל\ת וניתן לבצע זאת בסביבה מבוקרת. ישנם מקרים קיצוניים יותר של חרדה חברתית שבהם מטפלים בשיטות הרפיה, דמיון מודרך, מדיטציה, פעילות ספורטיבית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד. ניתן להוביל לשינוי משמעותי של ממש והתמודדות מול חרדות ופחד. כאשר התופעה היא קיצונית, ניתן להתמודד מולה בשילוב של תרופות יחד עם שיחות. הקליניקה שתסייע לסובלים מחרדות חברתיות לחזור לאורח חיים נורמטיבי.

היום שיטות הטיפול בחרדות חברתיות השתנו וישנן קליניקות המטפלות בשיטות של  CBT

כאשר טיפולים אלה, כוללים שיחות ותרגול של מצבים שעל המטופלים לדעת כיצד להתמודד מולם בהצלחה. אחת הקליניקות הידועות המטפלות במצבי חרדה חברתית, הינה הקליניקה של אורי פוקס אשר הוא מטפל מומחה בשיטת CBT וכן הוא בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית. על מנת לחות שינוי מהותי בחיים ולחזור לאורח חיים נורמטיבי, יש לדעת להכיר את התופעה בשיטות של אורי פוקס שהוכחו כיעילות ומוצלחות וסייעו לרבים מהמטופלים לאיכות חיים טובה יותר ללא חרדות וחסמים, אשר יפריעו להם עד שטיפלו באופן יסודי בבעיה.

טיפול בסוגי חרדות נוספים

תוכן עניינים
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

צרו קשר

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

יתרונות של טיפול CBT
נגן וידאו
מדוע אחד חווה חרדה ואחד לא?
נגן וידאו
מהי חרדה? תסמינים וסוגים
נגן וידאו

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
היי נעים מאוד, שמי אורי פוקס ואני כאן כדי לסייע לך בכל שאלה.
Powered by